svetik718• 06 января 2015

Наші 12 страв на Святвечір

На цю годину майже все готово:

1. Кутя (пшениця відварена, перетертий мак з цукром, грецькі горішки, мигдаль, мед, ізюм). Кутю традиційно змішує чоловік, тому все підготувала, ввечері будемо змішувати як прийде з роботи

2. Узвар (додається до куті і як самостійний напій)

3. Вареники з картоплею (в морозилку поклала)

4. Вареники з вишнею (в морозилці)

5. Лишилася начинка з картоплі, вирішила подати як самостійну страву

6. Грибочки мариновані, огірки мариновані, помідорки, все приправлене олією і посипано зеленою цибульою. Не перемішую, подаю все на одному великому блюді.

7. Гречка відварна

8. Рибка (в минулому році був оселедець, в цьому копчена скумбрія)

9. Салат капуста з морквою, заправлена яблучним оцтом домашнім і оливковою олією

10. Морква з яблуком натерті (для маленької доні, вона таке любить)

11. Фрукти: яблука, мандарини, банани

12. Хліб

А у вас які страви? Поділіться ідеями. Давайте обговоримо.
Myse4ka_d• 06 января 2015
У Вас прям диететическое меню

Интрига• 06 января 2015
У нас почти также, но без варенников-зразы трех видов
luda14• 06 января 2015
инегрет
тушеная капуста
чернослив
соленые огурцы
соленая капуста
соленые помидоры
грибы маринованые
вареники с картошкой
вареники с капустой
морковка по корейски
баклажаны маринованные (или салатик какой-то, с лета)
кутя

как то так
автор svetik718 • 06 января 2015
Ответ дляMyse4ka_d
У Вас прям диететическое меню
з чоловіком посту не дотримувалися, але в нас заведено готувати на Святвечір пістні страви лиш
kolara• 06 января 2015
Ну мы сегодня идем на день рождение, поэтому постного ничего не готовила, только на завтра. Колбаску домашнюю приготовила, запекла мясо, подчеревину, холодное сделала, паштет печеночный, кутю, завтра картошку в горшочках с грибами и ребрышками приготовлю, есть соления - помидорки, арбуз, огурчики, капустка. Но это все на завтра, мы вообще не постились, поэтому как то так.
luda14• 06 января 2015
узвар тоже

варю - с чернослива и сушки
автор svetik718 • 06 января 2015
Ответ дляluda14
узвар тоже

варю - с чернослива и сушки
я на НР робила десерти з чорносливом і горішками, то вирішила узвар зробити з сушених яблук і абрикос, щою чорнослив не повторювати
vitato• 06 января 2015
1. кутя
2. варенички з картопелькою
3. варенички з капустою
4. ковбаска домашня (мама зробила)
5. качка зяблучками
6. купаста квашена
7. грибочки маринованi
8. капуста тушена з копченеми реберцями
9. узвар
10.пирiжок з маком та iзюмом
11.морозиво з фруктами
12.глiтвейн
Все приготувала, чекаю ввечерi всю сiм´ю до столу
luda14• 06 января 2015
Ответ дляsvetik718
у меня тоже с орешками. только без сливок, крема

пудрой присыпаны- такой десерт

luda14• 06 января 2015
Ответ дляvitato
1. кутя
2. варенички з картопелькою
3. варенички з капустою
4. ковбаска домашня (мама зробила)
5. качка зяблучками
6. купаста квашена
7. грибочки маринованi
8. капуста тушена з копченеми реберцями
9. узвар
10.пирiжок з маком та iзюмом
11.морозиво з фруктами
12.глiтвейн
ковбаса?
vitato• 06 января 2015
Ответ дляluda14
ковбаса?
ковбаска
автор svetik718 • 06 января 2015
Ответ дляluda14
ковбаса?
я в паралельній темі прочитала, що логіка наступна : раз піст не тримали, то можна м’ясне на Святвечір. Але мій чоловік каже що навпаки, якщо піст не тримали, то хоча б у Святвечір треба поститися.
автор svetik718 • 06 января 2015
Ответ дляluda14
инегрет
тушеная капуста
чернослив
соленые огурцы
соленая капуста
соленые помидоры
грибы маринованые
вареники с картошкой
вареники с капустой
морковка по корейски
кутя

как то так
Чомусь забула про вінегрет, на наступний рік треба зробити.
juliet_juliet• 06 января 2015
Кутя
Узвар
Вінегрет
Квашена капуста
Квасоля варена із зажаркою із цибулі
Риба запечена в духовці з овочами
Білі гриби смажені із цибулею
Огірки, помідори солоні
Пісні голубці
Мікс салатів із тунцем та помідорами
Вареники з картоплею
Пиріжки з яблуками
silvia80• 06 января 2015
у нас теж жодного мяса на столі у Святвечір. Не можна...ще від бабусі такі правила.
Солнечная• 06 января 2015
Ну а мой вообще не понимает как это без мяса? У нас будет домашняя колбаска запеченная, сама скумбрию посолила, утка запеченная с картофелем, узвар, кутя (изюм, курага, чернослив, мак, орехи и мед),еврейский салатик, теплый сала (с мясом и овощами), салат с пекинской капустой, отбивнушки, свекровь должна передать холодец, ну и кумовья не с пустыми руками придут. Больше все равно не успею-т.к. на работе до 18ч.((
yana0591• 06 января 2015
В нас готує свекруха,а я все борюся з нею,бо в неї манія їжі...все мало-мало,я за 4 роки досі не звикла до цих столів в 3 прверхи.З того що підглянул:
1.Кутя
2.Узвар
3.Вареники з картоплею
4.Вареники з капустою
5.Качка з яблуками
6.Холодець
7.Голубці
8.Котлети
9.Ковбаса домашня
10.Салат з куркою
11.Салат з пекінки
12.Риба жарена
А ще один торт,вафлі з згущеним молок,желе з гарбуза.І я впевнене що це не все....Я буду їсти лише куту,холодець і салат з пекінки...все інше мій шлунок не витримує.
Ole4k@• 06 января 2015
сиджу в легкому шоці. ніколи не думала, що хтось на Святвечір їсть ковбасу)))) Тоді краще взагалі ніякої святкової вечері не готувати, а святкувати з гостями вже на Різдво
Ole4k@• 06 января 2015
В чому тоді суть тієї вечері? поясніть

Mozarella• 06 января 2015
Ответ дляСолнечная
вот это поляна
silvia80• 06 января 2015
Ответ дляOle4k@
відходять у небуття звичаї дідів- прадідів....якщо так далі буде, то це буде просто черговий привід сісти за стіл напитись і наїстись. я не кажу, що дуже вже правильна, але як вчила бабуся так ми і святкуємо.
Lana SP• 06 января 2015
едим через пару часиков к моим родителям, что мама приготовила то и будет. но обычно где-то 12 видов и получается, обожаю Рождество у родителей
Lana SP• 06 января 2015
Ответ дляsilvia80
у большинства этот так и есть просто повод((
Ole4k@• 06 января 2015
Ответ дляsilvia80
блін, ще і випивати? я теж не святоша далеко, але я б тоді краще не святкувала з кутею.
luda14• 06 января 2015
Ответ дляsvetik718
если не постное- это не святвечер, просто предпраздничный вечер
Ole4k@• 06 января 2015
Ответ дляLana SP
ми теж по черзі до кожної з мам, кожна старається. я тільки кутю вдома приготувала.
Солнечная• 06 января 2015
Это хорошо, традиции никогда не нужно забывать. Но вот у нас никто не соблюдает пост,может это и плохо. Но как говорил один священник-пост это то, что у тебя в душе. В пост ты не должен думать ни о ком плохо, завидовать, делать плохие вещи и т.д. Вот тогда человек действительно постился, а если он не кушает мяса и материться, завидев, сплетничает-то какой же это пост7 Я не говорю лично о вас-у меня знакомые придерживаются поста и это правильно. А я вот не могу-готовлю мужу супчик на курочке, борщик с толченным салом на хорошем бульоне, и сама не удерживаюсь-кушаю. Хотя это тоже грех-называется чревоугодие.
Vlada-Maria• 06 января 2015
Ответ дляluda14
ковбаса?
Теж здивувалась...
У нас на Святий вечір, скільки себе пам’ятаю, завжди були:
кутя
оселедець
вареники з капустою
вареники з картоплею
вареники з маком
борщ червоний пісний
до борщу - ’вушка’ - типу пельменів, тільки начинка з відварених сушених грибів
пампушки з прісного тіста, политі часниковим соусом (теж до борщу)
пампушки з прісного тіста, але посипані пудрою, або маковий рулет, теж із прісного тіста
квасоля, заправлена часниковим соусом
гриби сушені (відварені і заправлені по типу підливи, тільки густі)
узвар
Ну а всі решта страви і вироби - на потім.
Vlada-Maria• 06 января 2015
Ответ дляСолнечная
Моя бабуся завжди говорила, що гріх - не в рот, а - з рота.
assasins900• 06 января 2015
вино ОБЯЗАТЕЛЬНО ДОЛЖНО ПРИСУТСТВОВАТЬ ВЕдь по библии вино было и на тайной вечере,вино и хлеб,мы воздерживаемя от мяса в этот день,но и 12 блюд нет (это перегруз) кутя вино рыба вареники,досточно