любовь16• 09 января 2015

Колядка

Щедрик, щедрик, щедрівочка,
Прилетіла ластівочка,
Стала собі щебетати,
Господаря викликати:
- Вийди, вийди, господарю,
Подивися на кошару,
Там овечки покотились,
А ягнички народились.
В тебе товар весь хороший,
Будеш мати мірку грошей.
В тебе товар весь хороший,
Будеш мати мірку грошей.
В тебе жінка чорноброва.
Хоч не гроші, то полова,
В тебе жінка чорноброва.
Кто разбирается в колядках -откуда зимой ластівочка и т.д и какое отношение она имеет к Рождеству?
--Елен--• 09 января 2015
Это не колядка,а щедривка!

автор любовь16 • 09 января 2015
Ответ для--Елен--
Это не колядка,а щедривка!
Я тоже сначала так написала, но посмотрела в нтернете слова везде написано, что колядка, сама удивилась)
Takoje• 09 января 2015
Щедрівки пов’язані з новим роком, раніше його святкували весною, звідси і текст про ластівку і про худобу
Takoje• 09 января 2015
Так, це щедрівка, не колядка
автор любовь16 • 09 января 2015
значит, к Рождеству она отношение не имеет?
Takoje• 09 января 2015
не має, Різдво завжди святкували взимку, навіть в дохристиянські часи
Takoje• 09 января 2015
Зараз все намішалося, її подають як колядку, Олег Скрипка в кліпі показує Різдво, а співає Щедрика.

автор любовь16 • 09 января 2015
Ответ дляTakoje
Спасибо! А чье рождество праздновали в дохристианские времена?
Takoje• 09 января 2015
Створення Світу - Різдво Світу, найстаріші, найперші колядки були якраз про створення світу. Ви дивились мюзікл ’Вечори на хуторі...’, пам’ятаєте там фінальну пісню? Це стара колядка https://

автор любовь16 • 09 января 2015
Спасибо за информацию, оказывается как все напутано, у меня уже давно были подозрения, что в православии много намешано из язычества, если покопаться, много интересного можно нацти)