Підкажіть хто стикався або володіє знаннями в такій ситуації. Я підприємець, займалась (і ще поки займаюсь роздрібною торгівлею), але вирішила здати приміщення магазину в оренду. Приміщення оформлено по праву власності на маму, яка теж підприємець. Я Хотіла б здавати його офіційно, щоб податки йшли від мого імені і відповідно відрахування, щоб були на мене чи це можливо в даній ситуаціі? Може нам з нею оформити суборенду за 1 грн? Чи ніяк?
У Вас должен быть предусмотрен такой КВЕД - 68.20 (Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна)
В таком случае можете арендовать у мамы, но не за 1 грн. (в зависимости от города установлены минимальные ставки аренды) и сдавать в суборенду.
Налоги будет платить и мама и Вы в размере в зависимости от группы, на какой будете.
Не проще ли, чтобы Ваша мама сдавала в аренду напрямую (если нежилое помещение не больше чем 300 кв.м)?
Ответ дляOlga L27
звичайно простіше, але вона вже на пенсіі і їй не потрібна зайнятість фактично, а я хотіла б мати відрахування до ПФ і таким чином вести хоч якусь діяльність, бо інакше закриватиму підприємця. Але за відповідь дякую.