Помогите разобраться, уже не знаю, где спрашивать
Я ФОП, получила от соцстраха выплату по беременности и родам в сумме 13245,12 грн (105,12*126 дней=13245,12 грн)
в приват банке требуют оплатить налог 22% на полученную сумму или оплатить ЕСВ за весь период выплаты (126 дней)...если посчитать, то это получаются разные суммы...
13245,12*22%=2914 грн
или ЕСВ по 704 грн за 5 месяцев (больничный с 14.09.17 по 17.01.18), то есть по оплату попадает сентябрь, октябрь, ноябрь, декабрь и январь...итого 3520 грн
может кто сталкивался с этим? что платить нужно? спасибо
13245,12*22%=2914 грн
Ответ дляVik-
До больничного вы платили ЕСВ ежемесячно?
При выплате больничных от соцстраха, нужно перечислить в бюджет 22% (а инвалиды 8,41%)
До больничного платила поквартально в размере 2112 грн
получается просто, что если платить 22% от суммы, то эти деньги уйдут и все...а если оплатить ЕСВ за 126 дней, то они будут же заплачены и за этот период не нужно будет платить...не понимаю в чем подвох...в налоговой не знают, а в привате консультант дал мне на выбор два этих варианта...(( без прикрепленных квитанций сказали деньги перевести на карту я не смогу
Ответ дляНика Д
У юр. лиц так, сотрудница идёт в отпуск по беремменности и родам. Соцстрах перечисляет ей соц. выплату, предприятие выплачивает ей всю сумму и одновременно перечисляет ЕСВ.
Думаю у физлиц аналогично.
Ответ дляCharming
Чому жах? Всі платять, просто ті, хто працює на підприємстві цим не морочаться, за них платить саме підприємство.
Я заплачу с удовольствием...просто налоговая и приват банк расходятся в своих показаниях. Очень жаль, что я плохо знаю законы и никто не может конкретно сказать
Порядок оподаткування у підприємця на загальній системі
Із суми нарахованих лікарняних (на відміну від декретних, які не оподатковуються) підприємцю на загальній системі потрібно утримувати ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. Ці виплати він повинен включити у в загальний річний оподатковуваний дохід та показати в річній податковій декларації про майновий стан і доходи (але не в складі доходів від підприємницької діяльності).
ЄСВ за час хвороби або вагітності та пологів підприємець на загальній системі має право не сплачувати, оскільки за цей час він не займається підприємницькою діяльністю й відповідно не отримує оподаткований підприємницький дохід.
Оскільки фізособа-підприємець на загальній системі у річному звіті з ЄСВ вказує суму чистого доходу (прибутку), оподатковану ПДФО, заявлену в податковій декларації та отриману від підприємницької діяльності (або самостійно визначену базу нарахування ЄСВ, в разі відсутності такого доходу), то суму виплачених лікарняних або декретних за рахунок ФСС з ТВП він у річному звіті з ЄСВ не відображає.
То есть ЕСВ с суммы пособия не нужно платить, но 704 грн ежемесячно платить придётся. Но лучше уточние еще.
И вам нужно будет подать отчет в соцстрах за 9 месяцев и за год
Я не платила. Банк також вимагав (правда інший),мені добрі люди підказали, бо стикалися, що не потрібно.Я подзвонила на гарячу лінію міністерства доходів(на той час) і мені підтвердили і дали силку на сайті ЗІР , де законодавчо підтверджує сказане.Підприєм.не припиняла, тому в кінці буду сплачувати ЄСВ, але не з лікарняних. Банк погодився і віддав гроші)