Бентливуман• 05 сентября 2018
Снова поборы в школе? Или: какие у родителей есть права?
Киев. Всем учащимся и начальной школы и старшей передали платежки для оплаты приличной нн-ной суммы в школьный фонд. при этом в школе идет во всю ремонт (сказали что летом были выделены деньги), учебников всем хватает, школьной мебели также.
до этого много лет каждый год все ученики платили в школьный фонд, весной сказали - уже отменили эти поборы, т.к. школе выделяю деньги, и вот на тебе!
у кого еще так? на что мы снова сдаем?
Эскиз бесконечности• 05 сентября 2018
Ответ дляВ гости звали?
А ЧТО купят?? Всё, что нужно моим детям, я куплю сама. Парты, ремонты - это за счет государства.
Ну вот еще вам лично напишу, в школе есть парты-есть, ну и что что они времен СССР, зачем детям новые, мы ж и за такими учились. Такие вещи, как расходные материалы - бумага, чернила, вода и куча всего остального - нет такой статьи расходов, понимаете или нет? Обои в классе есть, хорошо, какая разница что им 20 лет, государство не даст денег на новые, т.к. есть старые. Но я смотрю что многим не доходит вообще это. У нас в больницах стены обшарпаные и дороги все в ямах, вы думаете государство не видит всего этого? Видит? А что ж деньги тогда не выделяет? Умные все такие, сидите, палец о палец не ударите, привыкли на чужих плечах выезжать. Жду не дождусь того дня, когда у нас сделают платное образование, чтоб такие как вы платили деньги как и все и не говорили что вам кругом все должны.
Эскиз бесконечности• 05 сентября 2018
Ответ дляСиренаФеоктистовна
я в РК класса
сама в шоке от того, на что надо собрать: уборщица, моющие средства, канцелярия и т.д.
а на общих собраниях типа: мы всё обеспечиваем, ничего не сдавайте
По новым нормам уборщица должна мыть только коридоры и кабинеты младших классов, за все остальное ей не платят. Кабинеты, в которых дети с 5 по 11 класс или убирают сами или платят за уборщицу тоже сами. Моющие средства выделяют минимум и только дез.средства для столовой и туалетов.
Ms. Dolly• 05 сентября 2018
- в статті 43 Конституції України зазначено, що «Використання примусової праці забороняється»;
- статтею 52 Закону України «Про освіту» визначено, що «відволікання учнів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов´язаних з процесом навчання, забороняється»;
- у пункті 76 Положення ’Про загальноосвітній навчальний заклад’, затвердженого Постановою КМУ від 27.08.2010 року за № 778 визначено ’76. Учні закладу залучаються за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють, до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці відповідно до статуту і правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей’;
- в Типових штатних нормативах загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених Наказом МОН від 06.12.2010 року за № 1205 визначено, ’прибиральник службових приміщень - 0,5 штатні одиниці на кожні 250кв. м. площі, що прибирається... може не враховуватися площа класних кімнат (кабінетів) 8-11 класів, якщо вона прибирається учнями цих класів’. Згідно штатного розпису школи № затвердженого 01.01.2017 року в штаті школи передбачено 3 (три) двірника і 24 (двадцять чотири) прибиральника службових приміщень. Тобто, така кількість прибиральників згідно штатних нормативів повинна прибирати приміщення площею 12 000 (дванадцять тисяч) м. кв., що цілком покриває потреби всіх приміщень школи. ;
- згідно із кваліфікаційною характеристикою прибиральника службових приміщень (наказ Міністерства праці і соціальної політики України від 29.12.2004 року № 336 ’Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників’), зазначений працівник прибирає службові приміщення адміністративних будівель, сходи, санвузли, туалети. Витирає пил, витирає і миє вручну або за допомогою машин і пристроїв стіни, підлогу, стелю, віконні рами і скло, дверні блоки, меблі та килимові покриття. Чистить та дезинфікує раковини та інше санітарно-технічне устаткування. Очищає урни від паперу і промиває їх дезинфікуючими розчинами, збирає сміття і відносить його до встановленого місця Додержується правил санітарії і гігієни в приміщенні, де прибирає.
Тобто, всі ці функції - мити вікна, стіни, парти - виконує прибиральник службового приміщення, який не може не знати про свої службові обов´язки і який отримує за таке прибирання заробітну плату. Також про це не може не знати класний керівник. Якщо ці особи дійсно не знають про перевищення своїх повноважень (тобто, не чітко знають свої повноваження) і не знайомі з законодавством щодо заборони праці дітей, то керівництво школи зобов´язане їх ознайомити з цим.
Пунктом 3.6 Статуту школи визначено, що ’учні школи залучаються за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють, до самообслуговування, різних видів суспільно-корисної праці відповідно до цього Статуту і Правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей’. Самообслуговування - це прибрати свої речі з парти (своє робоче місце), повісити або здати речі в гардероб і т. п. Суспільно-корисна праця - це не безкоштовне виконання роботи замість особи, яка оформлена згідно трудового законодавства і отримує за цю роботу заробітну плату.
Отже, жоден учень не зобов’язаний брати участь у шкільних суботниках чи прибирати в класі. Учні 8-11 класів за їх згодою можуть прибирати класи, але, знову ж таки, не зобовя´зані це робити. Цю роботу має виконувати прибиральниця, на заробітну плату якої виділяються кошти з бюджету.
Ms. Dolly• 05 сентября 2018
Ответ дляЭскиз бесконечности
А ну-ка выложите здесь ссылки на новые нормы
Бентливуман
• 05 сентября 2018
Ответ дляМайданщица
Цена вопроса? Если не секрет. У нас завтра собрание - жду озвучивание суммы в нашей школе)))
1000 грн начальная школа
Бентливуман
• 05 сентября 2018
Ответ дляЭскиз бесконечности
ну не хотите не сдавайте, всем халявщикам купят все за счет других родителей, так что ваше чадо не будет обделено
читайте внимательно пост! я указала, что в школе уже идет ремонт за счет выделенных средств, внутри школы все ок! все классы с новыми батареями окнами и мебелью! на учебники сдаем отдельно.