ДА да да• 08 ноября 2018
Вчителі української мови, допоможіть, будьте ласкаві!
Поясніть, яка різниця між складеним дієслівним присудком і додатком, вираженим неозначеною формою дієслова?
Стервочка• 09 ноября 2018
Ответ дляГербалайф и Ко
я, звичайно, вже давно закінчила інститут, але додатку-дієслова взагалі не пам´ятаю
ні, є такий додаток, специфічний, непрофільні заклади, мабуть не вчать. Школи зараз занадто перевантажують інформацією((((
ДА да да
• 09 ноября 2018
Ответ дляМне без сахара
’Вилізла погрітися’ - це не додаток виражений інфінітивом. Тут присудок вилізла , вилізла з якою метою? - погрітися. Отже ’погрітися’ - обставина.
Прикольно! Готуємо матеріал для нової кандидатської і ускладнюємо життя школярам))
ДА да да
• 09 ноября 2018
Ответ дляМне без сахара
Додаток може бути виражений дієслово , а саме - інфінітивом. До нього від присудка ставиться питання З.в.
Важко прийняти, як до дієслова ставити іменникове питання.
ДА да да
• 09 ноября 2018
Ответ дляМне без сахара
Буде обов´язково 1 завдання: визначити синтаксичну роль виділених слів. І часто цей інфінітивом, який виступає додатком, і дають.
ясно, будемо вивчати питання. Ще є час))
ДА да да
• 09 ноября 2018
Ответ дляСтервочка
Тоді мені соромно - забула. Багато років цим не займаюся.
ДА да да
• 09 ноября 2018
Ответ дляМне без сахара
То Ви ще не бачили, як визначали синтаксичну роль у реченні, де було словосполучення ’сік з яблук’.
А як правильно визначити?
Сік (вичавили /пропущений присудок/ з чого?) з яблук - додаток
чи
сік (який?) з яблук - означення
чи
сік (який?) з яблук - означення
Крем для арбуза• 09 ноября 2018
Ответ дляСтервочка
У складеному присудку фігурують не слова-зв´язки, а допоміжні дієслова. Їх треба розрізняти.
’дієслова-зв´язки’ їх називають у посібниках. дієслово - теж слово. зв´язка - слово містке, багатозначне. до чого це колупання.
Крем для арбуза• 09 ноября 2018
Ответ дляСтервочка
потенційні перетворення виявляють граматичну специфіку форми. Це метод трансформацій, і його широко використовують і для пояснень, і для досліджень.
Граматична форма це всього лиш втілення набору значень граматичних категорій, це даність. Кому, в якому випадку може бути незрозуміла її ’специфіка’? Хіба що коли освітянину треба переконати себе в корисності якогось цікавого і зручного ’осяяня’, чи відкриття, яке потім можна буде довго обсмоктувати в навчальному процесі. Існує багато словникових одиниць, які в різному контексті будуть сполучниками, або частками і т.д. і І чим саме виявиться воно в реченні - залежить тільки від намірів мовця! І розрізнити його іноді дозволяє лише інтонація мовця. Якщо мовець вживає дієслово - мабуть, він називає дію, а не об´єкт. Тим більше, якщо міг би замінити похідним іменником, що справді називав би якийсь абстрактний об´єкт-подовжену в часі дію. Але ж не замінив!
Науковці наші вічно повигадують якихось парадоксальних виключень з простих очевидних правил (дієслово - переважно присудок і т.д.) і нароблять з них парадоксальних догм, до яких важко додуматися, і чіпляються за свої повітряні зАмки, наче за соломинку... І нумо ’вчити’ мовця розмовляти замість вивчати його мову, як то й належить робити згідно професії мовника... от тільки щось і успіхи ’навчання’ сумнівні.
Крем для арбуза• 09 ноября 2018
Ответ дляМне без сахара
Згодна ( а не згідна).
’Згідна, згодна – обидва слова правильні, якщо вживаються в значенні «даю згоду»: згідна і згодна.’
Крем для арбуза• 09 ноября 2018
Ответ дляСтервочка
приклади не виразні і не вдалі. Вилізла з якою метою? погрітися - загалом обставина.
я їх не вигадувала. це скажіть професорові, в посібнику якого тільки їх я й знайшла (причому з другим прикладом наплутала, дублюю своє каяття з цього приводу).
єдине, що я вигадала по темі - ’є що їсти’. чекаю з цікавістю на ваші коментарі з приводу мого прикладу ’є що їсти’.
взагалі, якийсь професійний перекіс. це ж як треба зненавидіти мову і людей, що нею розмовляють, втомитися, перегоріти, не цікавитися і не поглиблювати своєї знання предмету, щоб на найменший пук по мовній темі вивалювати такі хвилі заготовленої критики: ’невиразні-невдалі’, ’не існує і не може існувати багатоваріантності згодна/згідна’... Людоньки, як вам не соромно, це ж ваш хліб!
Стервочка• 09 ноября 2018
Ответ дляКрем для арбуза
Це не колупання, це об´єктивно різні речі. Дієслова-зв´язки (бути , стати) фігурують в складених іменних присудках, а в складених дієслівних - саме дієслова модальні і фазові, які ще не втратили свою семантику. Ви ж хотіли точної і правильної відповіді?
Стервочка• 09 ноября 2018
Ответ дляКрем для арбуза
Будь ласка, до міністерств і до авторів підручників адресуйте свою полум´яну промову. Я лише хотіла допомогти авторові. Але, як завжди, ініціатива обертається негативом...
Неоднозначні граматичні форми справді ідентифікують методом трансформацій : цвіт яблуні, рукавички зі шкіри - другий іменник є означенням, бо трансформується в узгоджене означення (яблучний цвіт, шкіряні рукавички). Так само й інфінітивний додаток ідентифікують за його можливістю трансформації в звичайний додаток. Нічого супернаукового в цьому немає . Так було завжди.
Стервочка• 09 ноября 2018
Ответ дляКрем для арбуза
По-моєму , це у вас хвилі критики, я б сказала, лавина. Я лише намагалася пояснити авторові, причому фахово. Приклади не у вас невдалі, а в Ющука. Вони, справді, невдалі
Але Бог з ними! Більше не встряватиму в такі теми, а то потім не одмиєшся (((
Крем для арбуза• 09 ноября 2018
Ответ дляСтервочка
Мені здається, що в умовах, що склалися, ніхто нікому не може реально допомогти, лише виклавши зміст якоїсь з версій навчальної інформації. Хіба що підтримати бесіду і відволіктися тим від розпачу.
Мені так ’подобаються’ люди, занепокоєні подібного рівня ’негативом’... Прямо рівень проблем захмарний.
Крем для арбуза• 09 ноября 2018
Ответ дляСтервочка
Та не кажіть. Якісь парії-безхатьки обступили фахову чистюлю...
Мне без сахара• 10 ноября 2018
Ответ дляГербалайф и Ко
Так завжди і визначали.
Мне без сахара• 10 ноября 2018
Ответ дляГербалайф и Ко
А як правильно визначити?
чи
сік (який?) з яблук - означення
чи
сік (який?) з яблук - означення
Означення. Другий варіант є правильним.
Мне без сахара• 10 ноября 2018
Ответ дляКрем для арбуза
Ви слово ’згідна’ вжили у не властивому йому значенні. Його вживаємо у прийменники і’ згідно з’. УВашому випадку - ’згодна’.
Мне без сахара• 10 ноября 2018
Ответ дляКрем для арбуза
Соромно має бути Вам, коли ми намагаємося допомогти людині розібратися в темі, а Ви перевіряється записи на грамотність: вушукуєте пунктуаційні помилки. Як це допомогло авторові цієї теми? До речі, у Ваших дописах чимало знайшла помилок,але я не маю права їх виправляти, бо Ви мене про це не просили. Правильно?
Крем для арбуза• 10 ноября 2018
Ответ дляМне без сахара
Ви можете спокійно вдумливо читати текст, на який відповідаєте - і відповідати по суті? Лиш накручуєте себе емоціно а смисл - ПОВНІСТЮ ігноруєте.
Пост 39 про варіанти ’згідна/згодна’ - цитата. Не я це вигадала. Якщо Вам мало, ось цитата з СУМ 70-х:
ЗГІДНИЙ, -а, -е. 1. Те саме, що згодний. ...Перед тим як попрощатися, він завжди підходить до неї з винуватим виглядом, знявши шапку і намагаючись здаватися в усьому з нею згідним, промовляє одну й ту ж фразу: «Ну, прощай, стара!» (Довж., І, 1958, 115).
В академічному виданні ’Український правопис’ 2005-го року така орфографема взагалі не згадується.
А Ви, проігнорувавши мої слова про збагачення мови поліваріантністю, таке враження, що самі по ходу справи вигадуєте якісь суб´єктивні правила, згідно яких опонент неправий! Жадаєте заборонити слова, котрі з якоїсь причини Вам не подобаються?
Давайте посилання на правила, згідно яких заборонено вживати варіант’згідна’! Чи просто колись Вам це усно сказала якась приємна людина? Ну так в переписці цей ефект не діє.
Крем для арбуза• 11 ноября 2018
Ответ дляМне без сахара
Дитячий садочок...
’ми намагаємося’... А конкретно Ви вже досконально розібралися в темі (яка, можливо, є дискутивним питанням по суті своїй), що протиставляєте одних іншим?
Мне без сахара• 12 ноября 2018
Ответ дляКрем для арбуза
Дитячий садочок...
Шановна, я розібралася в темі, що Вас абсолютно не має хвилювати. А Вам раджу адресовувати свої відповіді авторові. Я ще раз повторюся, Вас ні про що НЕ просила. Заспокойтеся вже, а то Вас не туди заносить.
Крем для арбуза• 14 ноября 2018
Ответ дляМне без сахара
Я сумніваюся, що людина, яка в професійній темі не наводить жодного прикладу, уникає обговорювати будь-які профільні питання - в чомусь розібралася. І раз уже Вам таке близьке моралізаторство і оцінювання моєї ’поведінки’, якісь ’змагально-конкурентні’ реваншистські наклепи щодо моєї орфографії чи пунктуації (а значить, я не пальцем в небо ткнула з тим невиділеним дієприкметниковим зворотом), що повністю відволікло Вас від мовознавчої проблематики - то я тим більше маю повне право висловити свою думку: не потрібні за цим фахом ні люди, які в чомусь не те що розбиратимуться, а навіть намагатимуться розібратися, ні навіть люди, що вільно пишуть, говорять і читають! І це не може не бентежити. За вітчизну соромно.
І хвилює мене зовсім не Ваша особиста ’обізнаність’ чи ’поведінка’ - а звичний сумний стан речей. Бо Ви для мене і решти форуму - такий самий анонім, як і я для Вас і решти форуму. Скільки можна прикидатися, ніби це неочевидно.
Мне без сахара• 15 ноября 2018
Ответ дляКрем для арбуза
Дякую, шановна, за такий ’змістовний’ аналіз моєї діяльності. Хочу Вам нагадати, щоб за Вітчизну не було соромно, починайте із себе! Спробуйте!
Крем для арбуза• 15 ноября 2018
Ответ дляМне без сахара
Чому це МЕНІ має бути соромно. Це ж НЕ Я в даній темі - генератор банальних буквосполучень, дещо схожий на бота...
Я хоча б явно особисто присутня при бесіді, яку веду. І витрачаю на це хоч крихту креативу і уваги, на відміну від деяких, яким не те що не соромно, а взагалі все рівно.