Я на начале 5го месеца уволилась,а сейчас 6,опять устроилась официально на одну и туже работу,сейчас ухожу через неделю в декрет.как мне его будут считать?стаж?
Я имею ввиду мне посчитаю меньше месеца,или 3года?.которые я до этого отработала.
Елена 2016• 12 июня 2019
Ответ дляvika 12345adgjm
я склоняюсь к такому расчету, так как вы заново начали трудовые отношения (завтра позвоню фcc так как самой интересно), но данный больничный при любом страховом стаже считается 100%, то я беру оклад/30,44 это среднемесячное (годовое) количество кал. дней получаю сумму. Эту сумму *126 дней.
Ответ дляРусичка24
Зависит от того сколько автор имеет стажа последние 12 месяцев.
Стажа имеет судя по ее постам 11 месяцев за последние 12 месяцев, но у нее увольнение. А при расчете декретных больничных учитывается стаж у последнего работодателя. Вот и вопрос - работодатель то один и тот же, но скорее всего возьмут по последней записи в трудовой. Т.е. стажа у последнего работодателя у автора меньше месяца и декретные на уровне минималки. Если раньше з/п была больше, то обидно.
Особливі випадки розрахунку декретних
Розрахунковий період коли відпрацьовано менше 12 повних кал. місяців. В такій ситуації діяти треба наступним чином:
якщо менше 12 повних місяців – використовується фактична кількість місяців, що були відпрацьовані повністю, тобто з 1-го до 1-го числа. Наприклад, якщо декретні нараховуємо у січні 2019 року, а працівницю було прийнято на роботу 02.01.2018 року, то січень 2018 року – це уже неповний робочий місяць (01.01.2018 р. вона ще не перебувала у трудових відносинах), тому січень 2018 пропускаємо повністю й розрахунковий період матиме тільки 11 місяців;
якщо відпрацьовано менше 1 місяця – беремо в розрахунок весь фактичний час перебування у трудових відносинах перед страховим випадком.
Декретні виплати за певний місяць не перевищують мінімальну зарплату. У такому разі визначається додаткова база нарахування ЄСВ: розрахунок ЄСВ відбувається з мінімальної зарплати. Для цього треба здійснити розподіл декретних по місяцях. Консультацію ДФС з цього питання можна знайти тут (також див. приклад 3).
Страховий стаж менший за 6 місяців за останні 12 місяців. У такому випадку середня зарплата за 1 календарний день має не перевищувати двократний розміру мінзарплати на час настання страхового випадку (див. оновлений п. 2 ч. 4 ст. 19 Закону від 3 вересня 1999 р. № 1105). Тобто, для січня 2019 року це буде обмеження:
137,09 ≤ Середня зарплата за 1 кал. день ≤ 274,18
Таке можливо не тільки, якщо працівниця нещодавно розпочала свою трудову діяльність. Така ситуація стає можливою також, наприклад, в умовах неповного робочого часу, коли працівниця хоча й працювала цілий рік, але стаж у такій ситуації зараховується лише частково.