Elochka_smile• 03 сентября 2019

СІМЕЙНИЙ КОДЕКС. Вы знали? При разводе муж/жена платит до трех лет супругу.

Стаття 76. Право на утримання після розірвання шлюбу

1. Розірвання шлюбу не припиняє права особи на утримання, яке виникло у неї за час шлюбу.

2. Після розірвання шлюбу особа має право на утримання, якщо вона стала непрацездатною до розірвання шлюбу або протягом одного року від дня розірвання шлюбу і потребує матеріальної допомоги і якщо її колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.

Особа має право на утримання і тоді, коли вона стала особою з інвалідністю після спливу одного року від дня розірвання шлюбу, якщо її інвалідність була результатом протиправної поведінки щодо неї колишнього чоловіка, колишньої дружини під час шлюбу.

3. Якщо на момент розірвання шлюбу жінці, чоловікові до досягнення встановленого законом пенсійного віку залишилося не більш як п´ять років, вона, він матимуть право на утримання після досягнення цього пенсійного віку, за умови, що у шлюбі вони спільно проживали не менш як десять років.

4. Якщо у зв´язку з вихованням дитини, веденням домашнього господарства, піклуванням про членів сім´ї, хворобою або іншими обставинами, що мають істотне значення, один із подружжя не мав можливості одержати освіту, працювати, зайняти відповідну посаду, він має право на утримання у зв´язку з розірванням шлюбу і тоді, якщо є працездатним, за умови, що потребує матеріальної допомоги і що колишній чоловік, колишня дружина може надавати матеріальну допомогу.

Право на утримання у цьому випадку триває протягом трьох років від дня розірвання шлюбу.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14
Кукарачка• 03 сентября 2019
Чет и раньше взамуж не хотелось, а теперь еще больше не хочется

Коробка с карандашандрами• 03 сентября 2019
главное еще получить это содержание, и не 3 копейки.
ИНЬэтовамниЯНЬ• 03 сентября 2019
да, это далеко не ново.. у меня так и было
ИНЬэтовамниЯНЬ• 03 сентября 2019
Ответ дляКоробка с карандашандрами
ну какое содержание.. это алименты.. 25 на ребенка и 25 на жену до трех лет ребенка
Ответ дляИНЬэтовамниЯНЬ
знаю девочек, которые годами ждут выплат
ИНЬэтовамниЯНЬ• 03 сентября 2019
Ответ дляКоробка с карандашандрами
я ждала полгода вроде, но потом же выдали с момента подачи иска
Удачная• 03 сентября 2019
Ответ дляИНЬэтовамниЯНЬ
Причем здесь алименты? Речь идёт о содержании. Глава так и называется ’ПРАВА ТА ОБОВ´ЯЗКИ ПОДРУЖЖЯ ПО УТРИМАННЮ’
Утренняя зорька• 03 сентября 2019
я не могла отримати кар´єру. Как доказать ?
автор Elochka_smile • 03 сентября 2019
Ответ дляУтренняя зорька
в кодексе не написано. Но раз этот пункт есть, то наверное можно

автор Elochka_smile • 03 сентября 2019
Стаття 91. Право на утримання жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою

1. Якщо жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі між собою, тривалий час проживали однією сім´єю, той із них, хто став непрацездатним під час спільного проживання, має право на утримання відповідно до статті 76 цього Кодексу.
Радуга-дуга• 03 сентября 2019
Ответ дляКоробка с карандашандрами
я кое чего,самую малость, дождалась аж через 8 лет.
без индексации и всего остального.
автор Elochka_smile • 03 сентября 2019
Ответ дляРадуга-дуга
без индексации и всего остального.
смотрите, что пишут
https://semeynoepravo.kiev.ua/uk/statti/indeksacij...
Подати позовну заяву до суду про проведення індексації призначених судом або договором між батьками аліментів та стягнення заборгованості по індексації.
Удачная• 03 сентября 2019
Ответ дляУтренняя зорька
Свидетельские показания. Вы имели работу, где могли сделать карьерный рост, но вынуждены были её оставить по требованию мужа или по необходимости заниматься ребенком и т.д.
Радуга-дуга• 03 сентября 2019
Ответ дляElochka_smile
смотрите, что пишут
спасибо за ответ,но у меня уже сын успел вырасти и то чмо не хочу даже трогать,да и поздно уже.
Называйте меня Повелитель• 03 сентября 2019
А что такое вообще ’Право на утрымання?
Кто его имеет?
Ну кроме беременности, декрета, непрацездатности, инвалидности, пенсионного возраста... или это и все?
Эта_Шикарна)• 03 сентября 2019
Не хочется замуж вообще из за таких статей
Аноним ФЕЯ• 03 сентября 2019
Всего навсего три года, много условий.
Аноним ФЕЯ• 03 сентября 2019
Дай Бог, чтобы бывшая жена моего нынешнего мужа не узнала о таком. Ни копейки не дам.
автор Elochka_smile • 03 сентября 2019
Ответ дляНазывайте меня Повелитель
А что такое вообще ’Право на утрымання?
Кто его имеет?
Глава 9
ПРАВА ТА ОБОВ´ЯЗКИ ПОДРУЖЖЯ ПО УТРИМАННЮ

Стаття 75. Право одного з подружжя на утримання

1. Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.

2. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.

3. Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є особою з інвалідністю I, II чи III групи.

4. Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.

5. Права на утримання не має той із подружжя, хто негідно поводився у шлюбних відносинах, а також той, хто став непрацездатним у зв´язку із вчиненням ним умисного злочину, якщо це встановлено судом.

6. Той із подружжя, хто став непрацездатним у зв´язку з протиправною поведінкою другого з подружжя, має право на утримання незалежно від права на відшкодування шкоди відповідно до Цивільного кодексу України.

автор Elochka_smile • 03 сентября 2019
Стаття 82. Припинення права одного з подружжя на утримання

1. Право одного з подружжя на утримання, а також право на утримання, яке особа має після розірвання шлюбу, припиняється у разі поновлення його працездатності, а також реєстрації з ним повторного шлюбу.

Право на утримання припиняється від дня настання цих обставин.

2. Якщо після припинення права на утримання виконання рішення суду про стягнення аліментів буде продовжуватися, всі суми, одержані як аліменти, вважаються такими, що одержані без достатньої правової підстави, і підлягають поверненню у повному обсязі, але не більш як за три роки.

3. Право одного з подружжя на аліменти, які були присуджені за рішенням суду, може бути припинене за рішенням суду, якщо буде встановлено, що:

1) одержувач аліментів перестав потребувати матеріальної допомоги;

2) платник аліментів неспроможний надавати матеріальну допомогу.

4. Право одного з подружжя на утримання припиняється у випадках, передбачених статтями 83, 85, 87 і 89 цього Кодексу.
Удачная• 03 сентября 2019
Ответ дляАноним ФЕЯ
А вы то тут причем? Тоже ведь на ее месте оказаться можете.
автор Elochka_smile • 03 сентября 2019
Ответ дляЭта_Шикарна)
поэтому Брачный договор. все описать. и ладненько
автор Elochka_smile • 03 сентября 2019
Ответ дляАноним ФЕЯ
)))) может и не узнает. Но платить или нет, вас не спросят. Суд решает. Или по обоюдному договору
Ответ дляElochka_smile
Глава 9

А
Ну т.е. только нетрудоспособного содержать будут
И то при условии возможности помогать (п.2)
Это считай ничего...
Эта_Шикарна)• 03 сентября 2019
Ответ дляElochka_smile
В брачном договоре есть одно не должно быть хуже условий предусм законодательством.
Эта_Шикарна)• 03 сентября 2019
Ответ дляElochka_smile
суд решает, есть исполнительная.........платя по 300 грн в месяц избежит всех проблем
автор Elochka_smile • 03 сентября 2019
Ответ дляНазывайте меня Повелитель
А
Это считай ничего...
Перечитала еще раз, да. Ну кроме беременности, декрета, непрацездатности, инвалидности, пенсионного возраста... Єто все.

И если докажите, что не смогли выучиться и сделать карьеру из-за брака
автор Elochka_smile • 03 сентября 2019
Ответ дляЭта_Шикарна)
да-да)
автор Elochka_smile • 03 сентября 2019
Стаття 172. Обов´язок дитини, повнолітніх дочки та сина піклуватися про батьків

1. Дитина, повнолітні дочка, син зобов´язані піклуватися про батьків, проявляти про них турботу та надавати їм допомогу.

2. Повнолітні дочка, син мають право звернутися за захистом прав та інтересів непрацездатних, немічних батьків як їх законні представники, без спеціальних на те повноважень.

3. Якщо повнолітні дочка, син не піклуються про своїх непрацездатних, немічних батьків, з них можуть бути за рішенням суду стягнуті кошти на покриття витрат, пов´язаних із наданням такого піклування.
автор Elochka_smile • 03 сентября 2019
Стаття 179. Право власності на аліменти, одержані на дитину

1. Аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини.

2. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.

Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання.

3. Неповнолітня дитина має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними відповідно до Цивільного кодексу України.