Выручалка• 26 марта 2020
Юридичні аспекти оренди під час коронавірусу
ОРЕНДА ТА КАРАНТИН ☝️
☑️ чи можливо через карантин відстрочити сплату орендної плати?
☑️ чи можна не сплачувати орендну плату?
☑️ як зменшити орендну плату?
Всі ці питання викликало віднесення карантину до форс-мажорних обставин Законом № 530-IX від 17 березня 2020 року.
Форс-мажор НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ❌:
✔️ від сплати орендної плати в передбачені договором оренди строки та розмірі.
Форс-мажор ЗВІЛЬНЯЄ❗️:
✔️ від штрафів чи пені за несплату або несвоєчасну сплату орендної плати.
Як зменшити або не сплачувати орендну плату на період карантину❓
✔️ домовитись з орендодавцем та внести «тимчасові» зміни до договору оренди
Аргументи Орендаря 📤:
🎯 Неможливість повноцінно користуватися приміщенням (можливість користування істотно зменшилася) внаслідок незалежних від Орендаря обставин дає право Орендарю вимагати зменшення плати (таке право нам дає стаття 762 Цивільного кодексу України);
🎯 Істотна зміна передбачених договором умов господарювання через обставини, за які Орендар не відповідає, дає йому право вимагати зменшення розміру орендної плати (статті 286 Господарського кодексу України).
Оскільки, як в оголошенні карантину, так і в запровадженні Міністерством охорони здоров’я значних обмежень господарювання медичних закладів, останні не винні, тому ситуація що склалася є об’єктивною та справедливою передумовою для перегляду орендної плати.
Якщо ж ви вдало провели переговори 🤝 і переконали зменшити орендну плату, ОБОВ’ЯЗКОВО закріпіть цей успіх в письмовому вигляді, підписавши ДОДАТКОВУ УГОДУ до договору оренди.
Справедливих вам орендодавців та успішних переговорів!
Це коментарі моїх колег з юридичної фірми Статус!
☑️ як зменшити орендну плату?
Форс-мажор НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ❌:
Форс-мажор ЗВІЛЬНЯЄ❗️:
Аргументи Орендаря 📤:
Выручалка
• 26 марта 2020
Дівчата, бачу, що це питання актуальне для багатьох. Можливо, комусь допоможе у переговорах! Всім не хворіти! І по скоріше відновити роботу!
Бочка порохУ• 26 марта 2020
Государство вправе регулировать зарплату депутатам под час карантина сократить ее на 50 % , на законодательном уровне упразднить коммунальные платежи , а указывать и влазить в чужую недвижимость не ее собачье дело , я недавно переоформляла избушку в деревне на двух ножках на себя .. ну она итак была нашей семьи и платила 10 тыс грн за что ???? Переписала с отца на себя потому что его не стало ?? Сильно умное у нас государство .. не в том чем нужно ((Защищают население ??? Защитите медиков , отдайте им свою зарплату .. 🐐 (((
Крем для арбуза• 26 марта 2020
Ответ дляВыручалка
это касается исключительно аренды коммерческой недвижимости.
Другие отношения между двумя ЧАСТНЫМИ лицами решаются исключительно по договоренности.
Без Баяна• 26 марта 2020
Спасибо за пост. А я сегодня после 17.00 жду вердикта по аренде офиса. 2 месяца простоя +3 месяца летом-это ахтунг. Прийдётся сворачиваться
Выручалка
• 26 марта 2020
Ответ дляБез Баяна
Тримайтеся! Може це буде не вирок, а позитивне рішення!
Люблю кетчуп• 31 марта 2020
В складних для суспільства ситуаціях до передової долучаються волонтери. Українці це демонстрували під час Революції Гідності, коли відбувалася анексія Криму та вторгнення на Донбас. І от під час карантину та обмежувальних заходів через коронавірус волонтерський рух знову повертається у перші ряди підтримки тих, хто цього потребує.
Ми волонтери просимо всіх не байдужих Українців підтримати місто Тернопіль, в зв´язку з пандемії. Там тим паче багато і лікарів і медсестер звільняються від роботи.
Люди налякані, в аптеках не має , а ні масок ні антисептики.
Прошу вашої допомоги .
Я не прошу людей кидати великі суми , ну якщо кожен із нас кине хоча б одну гривню то це буде вже велика допомога.
Номер карти приват
4149-4393-1288-9490 головний лікар Ганна Семенівна.
Прошу вашої допомоги .
Номер карти приват