Федорино Горе• 26 августа 2020

І все-таки - "невірний хлопець" чи "не вірний хлопець"?

Шкода, автор закрила тему, а в мене залишилось питання - чому багато хто написав, що правильно буде "не вірний хлопець"?
Але ж його можна замінити словом зрадливий, а отже, правильно буде "невірний хлопець"!
Чи знову є якісь зміни у правилах?
Чому вважаєте, що писати потрібно окремо?
Якщо можна, з посиланням на правило :)
Гертруда Стайн• 27 августа 2020
Ответ дляпышка_мышка
2. розм., рідко. Те саме, що правильний 1; правдивий, точний. А шлях наш — вірний, бо це — шлях, до якого рано чи пізно неминуче прийдуть і всі інші країни (Ленін, 33, 1951, 131); — Краще давай я постукаю і послухаю тебе, і тоді ми поставимо вірний діагноз (Оксана Іваненко, Великі очі, 1956, 35).

http://sum.in.ua/s/virnyj
Не не, 50е годы тут не работают.

LvivLady• 27 августа 2020
Ответ дляЛяля Черная
А ще вірний - це тільки про людину. А не про правильність.
Ні-ні, в пишки - правЕльність))
Гертруда Стайн• 27 августа 2020
Ответ дляИщу-брожу
Ще й які синоніми. Просто є різні значення. Правильно сказати - не завжди синоніми.
https://ukr-mova.in.ua/library/sunonimu/virniy

Ать
Ищу-брожу• 27 августа 2020
Ответ дляЛяля Черная

Ать
Ще пошукайте) особливо в творах класиків.
автор Федорино Горе • 27 августа 2020
Ответ дляЛяля Черная
Так, у тій темі писали про те, що відповідь неправильна, а хлопець невірний :)
пышка_мышка• 27 августа 2020
Ответ дляЛяля Черная
Не не, 50е годы тут не работают.
ги ги. покажіть мені інший.
Фея_3уровень• 27 августа 2020
Ответ дляЛяля Черная

Ать
Абсолютно согласна с последним комментарием по ссылке. Слова ’звіряти, перевіряти’ оотносят к установлению истины и правильности. Значит и слово ’вірно’ синоним ’правильно’ ))
Фея_3уровень• 27 августа 2020
Относят* Но синоним или нет, зависит от текста. Вот и все.
пышка_мышка• 27 августа 2020
Ответ дляЛяля Черная
Не не, 50е годы тут не работают.
http://slovopedia.org.ua/93/53394/845877.html
2》 розм. , рідко. Те саме, що правильний 1); правдивий, точний.

Фея_3уровень• 27 августа 2020
Ответ дляЛяля Черная

Ать
Вы сами своей ссылкой доказали, что синонимы )))
автор Федорино Горе • 27 августа 2020
Ответ дляИщу-брожу
Ну, якщо, скажімо, автору потрібно, щоб вірш римувався, то він може написати ’що мені робить’, а не ’що мені робити’.
Хоча таке закінчення - русизм
Це авторське право
Просто красавица• 27 августа 2020
я вас умоляю! они по смотрели , раздельно пишут...по гуляли,та много всего
Переводы с украинского• 27 августа 2020
Не вірний дівчині, родині (кому, чому), невірний по жизні))))
Переводы с украинского• 27 августа 2020
не дуже вірний, не надміру вірний. Короче если можно добавить контекст то раздельно, если просто невірний то слитно.
Переводы с украинского• 27 августа 2020
Ответ дляПросто красавица
А давайте кааа по едИм на море!!!!
Ищу-брожу• 27 августа 2020
Ответ дляФедорино Горе
Хоча таке закінчення - русизм
Це авторське право
Тут не про те.
Любовь Калистратовна• 27 августа 2020
Ответ дляПросто красавица
А особенно ничего и никого как не чего, не кого
ЯниЯ• 27 августа 2020
Невірний, якщо далі іде наприклад іменник, ’невірний хлопець, невірний приклад’ і т.д.. А якщо далі в реченні іде продовження з ’а’, напрклад не вірний, а зрадливий, тоді пишеться окремо.
Гертруда Стайн• 27 августа 2020
Ответ дляФея_3уровень
Ого вы читать не умеете.

Просто красавица• 27 августа 2020
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
о да)))))))))))