Трусиковед• 05 января 2021

Ежегодная дилемма) Рождество)

В моей семье рождество праздновали 7го.
У родителей мужа - свят вечер 6го.

Ну вот празднуем 6го. Стол. Поздравления. Какие-то подарки деткам.
Но чувствую что-то не то. Блюда должны быть постные. А мы мясо едим.
Получается , мне комфортнее 7го.
Но муж как-то не одобряет.

А как у вас?)
Однозначно• 05 января 2021
Ответ дляПурген
))) я звідти))
Значить і в рамках одного району в усіх все по-різному.
В мене бабця з Вінничини, то в дитинстві і юності нас 6 з хати не випускали, вважалося чимось грішним ходити і людей турбувати. І гуляти в клуб не пускали - бо святвечір. Може зараз по-іншому, не знаю, бабці вже немає, до родичів на Різдво вже туди не їздимо.
А 7 вже зранку і до ночі колядників приймали, самі ходили колядували, колядки на ходу видумляли які хочеш))) весело було.

Бабканадвоесказала• 05 января 2021
у нас Вілія (Святвечір) 6-го. Страви (12) пісні), Рівненщина. Зазвичай їдемо до мами, цього року через корону -ні, тому сиджу саме і складаю меню з 12 страв)))
Прийде також сестра, тому 4 позиції бере на себе, це добре)
Мені лишилось -кутя, узвар, оселедець, вареники з капустою, салат з бурячка і ябл., розморозити пісні булочки з капустою до рибного супу, щось ще солодке придумати пісне. Може пончики (пампухи) зроблю, якщо матиму час.
Не можу сказати, що завжди в родині це була найурочистіша вечеря (як у поляків), але завжди була, і пісна.
Ми не постимо, тому це виключно питання традиції, в тому числі кулінарної. Не бачу особливої проблеми назбирати 12 пісних страв, щоб якось виділити цей день. За столом діти починають співати колядки, ну так, початок свята.
а, ще сіно і часник під білою скатертиною. Не знаю, де його взяти у місті))) десь аптечна шавлія була, мабуть покладу.
Зоя Жорівна• 05 января 2021
Ответ дляОднозначно
в смислі? Не клядують зовсім, тільки щедрують?
Да
мегамоСГ• 06 января 2021
Ответ дляФенте Фря
А подарки детям на НГ дарите?
Дарим )
автор Трусиковед • 09 января 2021
Ответ дляБабканадвоесказала
А почему к маме не пошли?..