Швидкоруч• 05 августа в 09:00

У кого чи у близьких ОКР, як ви живете?

Як склалось ваше життя? Можливо жити повноцінно? Я зараз на стадії прийняття цього і хочу розуміти як далі буде.
Захекалася читать• 05 августа в 13:49
Ответ дляШвидкоруч
Так, з Києва. Поруч був приліт, він дуже злякався. Але... при ОКРпорушуться біохімічні процеси в долях мозку. Чи дійсно причина прильоти, чи воно було і ми не помічали, а на фоні стреса загострення.
Так це від стресу. Коли я це зрозуміла, ми сім´єю виїхали з Києва. Тому що поки буде стрес, буде погіршуватися стан.... У нас так у чоловіка і дітей....

Захекалася читать• 05 августа в 13:56
Ответ дляШвидкоруч
Це схильність психіки. У нас у чоловіка окр загострився , потім він став релігійним фанатиком і окр пройшов. У дітей сдуг проявився....
Як_наготую...• 05 августа в 13:56
Ответ дляЗалізна пані
Особенность психических заболеваний в том, что больные не хотят лечиться, всегда находят причины. Мы бабушку лечили, просто повезло, что психиатр в частной клинике пошел нам на встречу и так ей всё подал, что она абсолютно здорова, но стрессы, нужно себя поддержать.
Не правда, я знаю только людей, которые хотят лечится
Но это не простуда, которую можно за 7 дней вылечить
Барабан для дорослих• 05 августа в 14:03
Ответ дляГореотума
автор, у дітей вища пластичність мозку і ви вчасно звернулись за допомогою. Тому прогноз сприйятливий. Головне, щоб дитина також усвідомлювала проблему і була мотивована на її вирішення.
Ви праві, але не всіх можна переконати, що це потрібно пролікувати і про ці переживання варто поговорити з психотерапевтом, ми свого не змогли переконати до 18 років, зараз 20 ... доросла людина, яка живе з ОКР, і це бачать оточуючі, але допомогти без бажання самої людини неможливо
Барабан для дорослих• 05 августа в 14:06
Ответ дляГореотума
Тоді все має бути ок, бажаю вашій дитині це подолати. Що б вам не говорили, це можливо. І не катастрофізуйте, у кожного свої індивідуальні схильності і граблі)
Тут значна частина форуму потребує психіатричної допомоги і нічого)
Якщо можете підкажіть куди звернутися, щоб отримувати такі консультації онлайн, наперед вдячна!
ДелайКак_Я• 05 августа в 15:11
Ответ дляШвидкоруч
Я це розумію. Я вже багато читала. Наступний етап страх вийти з дому.
Це не стільки страх. Йому просто ніколи по часу, та й непотрібно. Бо він 24/7 у ритуалах. Коли все переробить, спить. Потім просинається і знову( І воно вже має дуже серйозні форми, то не можна їсти по декілька днів, то треба їсти тільки яблука і тільки 10, і тільки червоні( Ну, і т.д. Коли не було світла, рік тому, то не можна було рухатись по квартирі, нікому, нікуди.
ДелайКак_Я• 05 августа в 15:13
Ответ дляБарабан для дорослих
Так, іноді страх сильніший і це біда.
Ольга-375c• 05 августа в 15:17
Моя Вам порада, від матері, яка все це пройшла з сином і наша боротьба триває досі. Не впадайте в паніку, це вже сталося і усвідомте, що дитина - хвора і це серйозно. Пам’ятайте, що йому в мільйони разів важче ніж Вам. Підключайте психотерапевта та антидипресанти. Бо нема нічого страшнішого, коли син каже, що не витримує і щось зробе з собою.
автор Швидкоруч • 05 августа в 15:39
Ответ дляОльга-375c
Дякую. Тримайтесь і ви.

автор Швидкоруч • 05 августа в 15:41
Ответ дляДелайКак_Я
Господи, жах. Як ви це витримуєте?
Ласунка• 05 августа в 16:22
Ответ дляШвидкоруч
Дякую за підтримку. Я намагаюсь з усіх сил, але не дуже виходить. Бо ці обстріли, робота мене виснажують не менше, ще й дома таке. Він мені просто вчорв сказав: просто люби мене і все.
Тут хотіла підтримки, що життя продовжується. Я справлюсь, я сильна.
Дякую всім.
Так, безумовна любов та віра зцілює!
Ваш син справиться, він вже в досить свідомому віці, просто знайте, що все буде добре і ви це пройдете разом.
Спитайте у лікаря можливо і Вам варто якогось заспокійливого чи вітамінів.

Ви справитеся, обіймаю Вас
ДелайКак_Я• 05 августа в 16:47
Ответ дляШвидкоруч
Господи, жах. Як ви це витримуєте?
Це син моєї подруги. Дуже важко, нестерпно.
Замороженная селедка• 05 августа в 17:29
Ответ дляИ.О. людини
После травмирующих событий в детстве начала постоянно проверять, что под кроватью, когда вставала ночью.
Такая х*я продолжалась достаточно долго (лет так до 25), но на смену ей пришла другая ’шиза’ - проверка выключенного утюга/котла/двери. Я могу по несколько раз возвращаться домой, выйдя из подъезда, проверять, заперта ли дверь.

Сейчас контролирую это. Стараюсь не возвращаться, даже несмотря на мысли о том, что дверь не заперта. Ну, иногда тревога зашкаливает и приходится подниматься на этаж.
Я выходя из дома останавливаюсь, даже если спешу или говорю по телефону, то все откладываю и медленно вслух говорю: газ, вода, телевизор, утюг, свет, плойка.
Говорю каждое слово по очереди проверяя то что сказала.
Не перехожу к следующему пока не проверю.
Закрыв дверь проверяю замок и сразу говорю - закрыла дверь.
Я тогда помню что я это сказала, а значит проверила, а значит выключила/закрыла.
Если я отвлекусь или скажу на автомате, я точно буду сомневаться.
Но я помню что сказала если в этот момент быть внимательной.
И тогда страхов нету. Ну или как минимум я уверена что это просто страх, а все выключено
Гореотума• 05 августа в 18:33
Ответ дляБарабан для дорослих
ви маєте на увазі пройти психотерапію? Шукати КПТ-терапевта, який працює з ОКР. Це поки що найбільш ефективний метод лікування ОКР.
Це можуть бути психологічні центри такі, як ’Коло сім´ї’, або я вище рекомендувала центр Юліани Маслак.
Ще тут таке не люблять, але можна шукати професійні сторінки психотерапевтів в інстаграм. Я свою не дуже активно веду, але колеги ведуть.

Там можна знайти і корисну інфо по своїй проблемі, і зрозуміти, що це за спеціаліст і потім приймати рішення, чи хотіли б ви до нього звернутись. Бо це дуже індивідуальна річ. Комусь підійде один, комусь інший.
Гореотума• 05 августа в 18:42
Ответ дляБарабан для дорослих
так, на жаль(
Тому статистика і говорить, що люди з ОКР в середньому через 7,5 років звертаються за допомогою. Тобто тоді коли нейронні мережі вже стали ’залізобетонними’. І тоді таку вкорінену поведінкову звичку змінювати дуже важко, і не змінювати не можна, бо вже нестерпно стає жити.
А на початку це зазвичай менш виражено, і сприймається як така маленька особливість. А ще дуже часто звернутись за допомогою заважає сором, бо є багато дивакуватих ритуалів і людина боїться, що її висміють чи осудять.
Але ви праві, що без бажання нічого не буде. Бо це складно, і людина має розуміти, заради чого терпіти дискомфорт в процесі терапії.
И.О. людини• 05 августа в 19:27
Ответ дляЗамороженная селедка
Если меня переклинивает, то мне даже проговаривание не спасет. Единственное, что спасает, - идти дальше, вопреки тревоги, правда, не всегда получается.
Барабан для дорослих• 05 августа в 20:42
Ответ дляГореотума
так, на жаль(
Дякую за відповідь! Надіюсь знайду спеціаліста і зможу переконати сина :(
Гореотума• 05 августа в 22:56
Ответ дляБарабан для дорослих
З ним треба провести мотиваційне інтерв´ю. І часто перші такі спроби роблять близькі люди. Тому бажаю Вам успіху в цьому!
Замороженная селедка• 05 августа в 23:35
Ответ дляИ.О. людини
У меня просто не окр, а тревожность.
Поэтому такая практика мне помогает.
Если навязчивые мысли, то да тут уже мысли победят логику увы(

И.О. людини• 06 августа в 13:45
Ответ дляЗамороженная селедка
У меня просто не окр, а тревожность.
Поэтому такая практика мне помогает.
Так и у меня тревожность. Единственное, что помогает , моментально ее купируя, - Лирика, но она дает привыкание.

Работа с мыслями помогает ровно до стрессовой ситуации. Когда стресс, я сразу же проваливаюсь в тревогу, выход из которой - ритуальные действия помимо мыслей.
заварний look• 07 августа в 15:52
Ответ дляДелайКак_Я
З власного досвіду скажу, що головне не поплисти зі своєми думками у прірву. Намагатися робити всупереч тому, що в голові, тільки так. Я не ходила до лікарів, бо тоді це була психіатрія, але змогла стати більш менш нормальною для власного життя.
А як у вас було?
заварний look• 07 августа в 15:56
Ответ дляИ.О. людини
100% . Главное, внутренняя работа и действия вопреки желанию снять тревогу таким вот способом.
Вам помогло? Расскажите пожалуйста свою историю
ДелайКак_Я• 07 августа в 16:03
Ответ длязаварний look
А як у вас було?
Почалось десь у 10 років. Я дуже хворіла у дитинстві, була тривожна і за все переживала завжди. Потім стала боялась потрапити у лікарню. Тоді і почалось. Виникає думка в голові, що треба зробити, щоб чогось поганого не сталось, ну і т.д. Десь у 15 років воно мені стало дуже заважити і тоді я почала робити всупереч думкам. Не завжди виходило, але це єдиний шлях.
автор Швидкоруч • 07 августа в 16:11
Ответ дляДелайКак_Я
А як ви боретесь всупереч?
Показала цю тему синові, почитав. Став зі мною розмовляти на цю тему і то вже прогрес. Поки старається не боротись з ними, а не звертати уваги. Але каже, що їх дуже багато. Я запропонувала домовлятися з ними. Типу, ок, я подумаю про це, але пізніше.
заварний look• 07 августа в 16:20
Ответ дляДелайКак_Я
А скільки вам зараз? Я теж тривожна завжди була, але на стресі так, ритуали дебільні «шоб усе було харашо». А як ви справляєтесь, якщо не виходить ритуал? Умовно ви хотіли викинути пляшку на переробку у відповідний смітник, а чоловік зранку виніс сміття і вже ніяк ритуал не зробиш. У мене вже виходить не виконувати ритуали, але от думки і страхи фу. Оце про пляшку було вчора, а я досі памʼятаю. Почалось декілька місяців тому після стресу
И.О. людини• 07 августа в 16:45
Ответ длязаварний look
Откройте все мои ответы и прочтите историю и результат. )
заварний look• 07 августа в 17:22
Ответ дляИ.О. людини
У вас только проверки дома?
ДелайКак_Я• 07 августа в 17:26
Ответ длязаварний look
В мене такого не було, бо всі ритуали залежали від мене. Зараз мені 50+)
ДелайКак_Я• 07 августа в 17:30
Ответ дляШвидкоруч
А як ви боретесь всупереч?
Ні, їх треба ігнорувати. Домовлятися, значить признавати. Від них треба відмахуватися, як від мухи, тоді мозок перемикається на щось інше і все. В іншому випадку вони візьмуть верх( Не можна робити пів ритуала, чи ще якось. Тільки ігнор, незважаючи на страх.
автор Швидкоруч • 07 августа в 17:32
Ответ дляДелайКак_Я
Дякую за відповідь.