Люда Людоедова• 19 мая 2021

Податок за оренду квартири

Плануємо здавати квартиру в оренду. Хочу оформити офіційно і платити податок. Зараз збираю максимально інформацію, як це зробити правильно з мінімальними затратами часу. Дещо я вже дізналася, але деяка інформація викликає сумніви. Ті, хто компетентен в цих питаннях, виправте, будь ласка, якщо щось не так.
1. Складаємо договір. Сума орендної плати вказується не менше 17,83 грн/кв.м. в м. Києві. Нотаріально затверджувати не обов´язково.
2. Самостійно знаходжу рахунки для сплати податків на доходи фізичних осіб (18%) та військового збору (1.5%). Сплачую і сплю спокійно.
Усе ніби просто. Але залишається багато питань.
Чи потрібно десь реєструвати договір?
Чи потрібно подавати декларацію? В який термін?
Дівчата! Хто здає офіційно квартиру в оренду, поділять, будь ласка, своїм досвідом.
с_переулочк­а• 19 мая 2021
регистрировать не надо.
а вы реальную цену аренды будете указывать ?
Вилами по воде• 19 мая 2021
Послухаю, теж так планую.
автор Люда Людоедова • 19 мая 2021
Ответ дляс_переулочк­а
регистрировать не надо.
Планую вказати меншу суму
с_переулочк­а• 19 мая 2021
Ответ дляЛюда Людоедова
Планую вказати меншу суму
типу сильно занижену?
автор Люда Людоедова • 19 мая 2021
Ответ дляс_переулочк­а
типу сильно занижену?
Це має значення?
автор Люда Людоедова • 19 мая 2021
Ответ дляс_переулочк­а
типу сильно занижену?
Планую вказати суму не менше мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування.
Вона буде значно заниженою
с_переулочк­а• 19 мая 2021
Ответ дляЛюда Людоедова
Це має значення?
просто цікаво навіщо)

декларацію маєте подавати, так https://news.dtkt.ua/accounting/reposts/62019 це з пдфо, по військовий не підкажу.
Пленница SexShop-а!• 19 мая 2021
Ответ дляЛюда Людоедова
Вона буде значно заниженою
вы можете свою недвижимость предоставлять даже в бесплатное пользование. это ваше право. так же, как и сдавать в аренду по любой цене.
Снегопадка• 19 мая 2021
Зареєструйтесь як ФОП 2 гої групи, якщо здаватимете фіз особі або третьої групи, якщо орендар юр особа.
У першому випадку платитимете 1200 грн + ЄСВ 1320 грн на місяць, в другому видадку 5% від оренди та ЄСВ. Потрібно здавати єдиний звіт щокварталу.
Заниження оренди може мати насллідки, податкова може перерахувати по середньоринковим цінам та дорахувати податки.
автор Люда Людоедова • 19 мая 2021
Ответ дляс_переулочк­а
просто цікаво навіщо)

Дякую!!!
Враховуючи наявність ’доброзичливих’ сусідів, які можуть донести, що квартира здається в оренду, вирішила платити податки.
Якщо в договорі вказати вартість оренди, яка не меньше ніж мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра (для Київа це 17,83 грн/кв.м), то сума мого спокою 200 грн/міс.
автор Люда Людоедова • 19 мая 2021
Ответ дляПленница SexShop-а!
Ви не праві. Сума оренди не може бути менше мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом самоврядування села, селища, місця, на території яких вона розташована.
Пленница SexShop-а!• 19 мая 2021
Ответ дляЛюда Людоедова
где вы это прочитали, какой источник
с_переулочк­а• 19 мая 2021
Ответ дляЛюда Людоедова
а ви це звідки копіюєте? це мабуть для комунального майна. праватна особа може здавати в оренду на будь-яких умовах, хоч з доплатою))
автор Люда Людоедова • 19 мая 2021
Ответ дляСнегопадка
Якщо так, то мені простіше платити податок 18%(ПДФО)+1,5% (воєнний збір) від повної сумми.
автор Люда Людоедова • 19 мая 2021
Ответ дляПленница SexShop-а!
где вы это прочитали, какой источник
https://dp.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2021...
автор Люда Людоедова • 19 мая 2021
Ответ дляс_переулочк­а
с_переулочк­а• 19 мая 2021
Ответ дляЛюда Людоедова
хм, да забавно
Пленница SexShop-а!• 19 мая 2021
Ответ дляс_переулочк­а
хм, да забавно
ну это как при продаже. продать можете за сколько угодно, а обязательные платежи, в том числе подоходный налог - с суммы не ниже, чем экспертная оценка.
автор Люда Людоедова • 19 мая 2021
Ответ дляс_переулочк­а
хм, да забавно
Отож)))
Можу хоч безкоштовно здавати. А податок повинна платити не менше мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра
Пленница SexShop-а!• 19 мая 2021
Ответ дляЛюда Людоедова
я права. сумма аренды может быть какой угодно, но налог вы обязаны платить с суммы, не меньше рассчетной.
автор Люда Людоедова • 19 мая 2021
Ответ дляПленница SexShop-а!
Так)
Голодаю• 19 мая 2021
Ответ дляЛюда Людоедова
Отож)))
1. Бесплатно не можете. Юридически нулевой договор аренды считается ничтожным и, по факту, не действительным.
Поэтому сумма в договоре аренды может быть мизерной, но НЕ может быть нулевой.
2. Налоги платятся ежеквартально. Соответственно и декларации подаются ежеквартально.
3. Существенное занижение договора аренды, относительно рыночной, провоцирует налоговую на проверки. И если ваши жильцы при проверке укажут сумму выше, то вам пересчитают налог, в т.ч. и за прошедшие периоды. Кроме этого, подарят бооольшущий штраф, который существенно подорвет ваше спокойствие.
автор Люда Людоедова • 19 мая 2021
Ответ дляГолодаю
Дякую за розгорнуту відповідь.
А налогова дійсно здійнює такі перевірки? Якщо квартиранти скажуть, що живуть за 1 грн в місяць, то все ж буде ок?
Тут не в квартирантах справа, а в сусідах.
с_переулочк­а• 19 мая 2021
Ответ дляГолодаю
декларация физика по ндфл подается раз в год)
Голодаю• 19 мая 2021
Ответ дляЛюда Людоедова
Дякую за розгорнуту відповідь.
У вас такі сусіди і ви розраховуєте обійтись без перевірок?

Якщо хоч один платіж пройде на ту ж картку Привата (вашу) від особи, яку можна ідентифікувати як проживаючого у вашій квартирі, то цей платіж також може бути розцінено як орендну плату. І у вас знову проблеми.

Довести заниження орендної ставки можливо і без перевірки ’ногами’.
Крім того, не дуже сподівайтесь на орендаторів. Якщо що, ’здадуть’ і легко. Тим більше, якщо з часом найдуть ’майбутніх колишніх’ квартирантів.
Голодаю• 19 мая 2021
Ответ дляс_переулочк­а
Читайте налоговый кодекс
При сдаче недвижимости оплата налогов ежеквартально.
Налог рассчитывается на основании декларации.
с_переулочк­а• 19 мая 2021
Ответ дляГолодаю
Читайте налоговый кодекс
ок, назовите плз пункт, почитаю
Голодаю• 19 мая 2021
Ответ дляс_переулочк­а
ок, назовите плз пункт, почитаю
Может вам еще и .... медом намазать.
Не верите, ищите. Не хотите, .. лесом.
Голодаю• 19 мая 2021
Ответ дляс_переулочк­а
ок, назовите плз пункт, почитаю
Консультации платные по средам
с_переулочк­а• 19 мая 2021
Ответ дляГолодаю
Консультации платные по средам
http://finbalance.com.ua/news/deklaruvannya-hromad...
ну напишите им, что они нк читать не умеют, уверена, вам хорошо оплатят вашу ’консультацию’