Запыхалась• 26 июня 2021
Дорога помилка Богдана. Низка подій далі
Ця біда переслідує Україну з 1654 р., коли складна ситуація в країні змусила Богдана Хмельницького піти на підписання в Переяславі українсько-московської міждержавної угоди з метою створення військового союзу для спільної боротьби проти польських військ.
Московія після підписання Переяславської угоди вже через два тижні розмістила свої військові гарнізони у великих містах України, змусивши українців здійснювати матеріальне та фінансове забезпечення своїх військ, та втягнула Україну у війну з Литвою.
Почала активно втручатися у внутрішню та зовнішню політику України, а також пішла на відкриту зраду України, грубо порушивши Переяславську Угоду: уряд московського царя Олексія вже 24 жовтня 1656 р. у Відні підписує московсько-польське перемир’я.
Московський цар висуває Богдану Хмельницькому ультиматум, що буде “оружием защищать Польшу как бы и собственное отечество” і вимагає припинення військових дій проти неї.
Москва розпочала відкриту агресивну діяльність по відношенню до України: фактично Переяславська угода втратила чинність, проіснувавши лише два роки.
Богдан Хмельницький, усвідомивши свою величезну помилку щодо підписання такого союзу, уже в січні 1657 р. підписує угоду з королем шведським Карлом і царем Семигородським Ракоцієм про спільні бойові дії проти Речі Посполитої.
Але 6 серпня 1657 р. смерть обриває його справу.
І відразу наповну проявилася вся загарбницька сутність Москви. Московський цар зажадав від козацької старшини: зменшення козацького реєстру (тобто козацького війська в Україні), надходження всіх податків Української держави в московську казну, призначення над кожним козацьким полком полковника-московита та московської старшини, відіслання сина Б.Хмельницького Юрія із козацькою скарбницею до Москви, встановлення залежності Київського митрополита від московського патріарха і висвяти його в Москві, надання царського підданства дітям загиблих козаків.
Так особисто для себе бачила Москва виконання Переяславської українсько-московської міждержавної угоди 1654 року. Про цю угоду Москва згадує Україні і досьогодні натякаючи на те, що ніби Україна їй чогось винна.
Москва ніколи не бачила себе без України, тому й лізе до нас зі своєю любов ю.
Резвая лошадка• 26 июня 2021
Ответ дляПокращена
Во-1, не было никакой резни мирного населения. По крайней мере нет никаких исторических фактов, документов. Только сообщение Мазепы, которому надо было как-то прикрыть свой зад.
Во-2, в войне случается всякое, и страшные вещи в том числе. С обеих сторон.
А вот когда в мирное время поляк это пан, а украинец - холоп, это политика государства, направленная на порабощение народа.
У автора є докази... ФБ та Вікепедія
Резвая лошадка• 26 июня 2021
Ответ дляЗапыхалась
Свою Україну він не зрадив.
а ’добрі’ священники московського патріархату проклинють його на службах дотепер.Українські церкви — Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква, Українська православна церква Канади, Українська греко-католицька церква не визнають цю анафему і продовжують служити молебні за упокій душі Мазепи.
У вересні 2018 року Вселенський патріарх і синод Константинопольської церкви зробили заяву, що вони ніколи не визнавали дійсною анафему на Івана Мазепу, тому що вона була накладена суто з політичних мотивів.[
Ви читати вмієте? Помста за зраду зі сторони Москви.
Резвая лошадка• 26 июня 2021
Ответ дляКарамелька
Автор , давайие поговорим о помылках Володьки Ленина.
І я не проти
Запыхалась
• 26 июня 2021
Ответ дляПокращена
’А в городі Батурині мужиків да жінок у пень сікли да рубали, Церкви палили, святості да ікони під ноги топтали’ (із народної думи)
Наприкінці жовтня 1708 р. гетьман відправив Стародубському полковнику Скоропадському грамоту з викладом причин, що спонукали його до укладення україно-шведського союзу:
’Москва вже давно має всілякі наміри проти нас, а останнім часом почала відбирати українські міста, виганяти з них пограбованих і доведених до убогості жителів і заселяти своїми військами. Я мав від приятелів таємне застереження, та й сам ясно бачу, що ворог хоче нас – гетьмана, усю старшину, полковників і усе військове начальство – прибрати до рук у свою тиранську неволю, викорінити ім´я запорізьке і звернути усіх у драгуни і солдати, а весь український народ піддати вічному рабству. Я дізнався про це і зрозумів, що Москва вступила до нас не заради того, щоб нас захистити від шведів, а щоб вогнем, пограбуваннями і вбивством винищувати нас. І от, за згодою всієї старшини, ми зважилися віддатися в протекцію шведського короля в надії, що він оборонить нас від московського тиранського ярма і поверне нам права нашої вільності…’
У місто російські солдати проникли через таємний хід, який, за припущенням істориків, показав росіянам сотник прилуцького полку Іван Соломаха у змові з полковником Носом. Іван Ніс послав його до російського табору, адже вважав, що Батурин треба здати – в такому разі росіяни буцімто не заподіють великої шкоди і можна буде уникнути жертв.
Але нападники прийшли не по мир. Російське військо увірвалось у місто і знищувало всіх підряд: різало, стріляло, рубало, спалювало людей. Місто було розграбоване. Керівників оборони катували і стратили, а оборонців розіп´яли на хрестах.
Люди ховались у церквах, але озлоблені стрільці розбивали двері та закидали у вікна факели. Разом із мешканцями вигоріло п´ять батуринських церков.
Історик Микола Костомаров писав: ’Тоді Батурин був спалений. Жителі від малого до великого були поголовно винищені, виключаючи тих, яких пощадили для страти.
Запыхалась
• 26 июня 2021
Як писав український історик XIX ст. Микола Маркевич, ’сердюки були частиною вирізані, частиною пов´язані в одну юрбу мотузками. Меншиков доручив катам стратити їх різноманітними стратами; військо, скрізь і завжди готове до грабунку, розсіялось по домівках обивательським, і, не розбираючи невинних від винних, винищило мирних громадян, не пощадив ні жінок, ні дітей. Сама звичайна смерть була – живих четвертувати, колесувати і на палю садити, а далі вигадані були нові роди мук, саму уяву в жах приводять’.
Різанина тривала два дні. Потім Меншиков наказав розп´ясти тіла вбитих козаків на плотах і пустити їх річкою Сейм. Цей акт тероризму, за його задумом, мав залякати українців. Окупанти хотіли, щоб населення Гетьманщини побачило долю, яка спіткала Батурин.
Захопленого у бою організатора оборони Дмитра Чечеля привезли до Глухова і колесували перед Петром І.
Факт різанини визнавали й самі його організатори, хоч і нічого злочинного у цьому не бачили. У книзі ’Журнал, или Поденная записка, блаженныя и вечнодостойныя памяти государя императора Петра Великого с 1698 года...’, виданій 1770 року в Санкт-Петербурзі, було прямо написано: ’И первых воров Полковника Чечеля и Генерального Есаула Кениксека с некоторыми их единомышленники взяли, а прочих всех побили, и тот город со всем сожгли и разорили до основания, где зело много изменника Мазепы богатства взяли’.
Запыхалась
• 26 июня 2021
1708 року в Батурині було близько 20 тисяч мешканців. У 1726 році, через 18 років після знищення, це місто було безлюдним, а мешканці, які вціліли, жили по околицях.
Батуринська трагедія нагадує, що російський агресор за останні сторіччя анітрохи не змінився.
долой_лама• 26 июня 2021
Ответ дляБубль Гум)
Богдан Хмельницький - політичний діяч, стратег, що організував Національно- визвольну війну і виграв не одну битву. Чи можна дізнатися, авторе, хто ви і які у вас заслуги, що ви вказуєте на помилки Хмельницькому?
Я вообще прочитала про БОгдана главу офиса президента, и думаю кто-то о нем ещё помнит и о его ошибках
Свисток ля-минор• 26 июня 2021
Автор, а почему претензии только к Хмельницкому, почему только 17 век. Копайте в глубь веков
Есть еще история до нашей эры
Убого простому обывателю предьявлять претензии исторической личности.
Вы никто в сравнении с Хмельницким.
Есть еще история до нашей эры
Вы никто в сравнении с Хмельницким.
Аноним с кешбеком• 26 июня 2021
Ответ дляЗапыхалась
Свою Україну він не зрадив.
Та при чому тут зрадив чи не зрадив. Це просто політика. Так само як і віру православну Володимир вибирав - тому що хотів вписатися в певне коло держав і на догоду їм.
Трактор Вика• 26 июня 2021
Ответ дляРаздражевская
Благодаря Богдану Хмельницкому - в итоге Украина сохранилась и приросла многими территориями, активно развивалась до известного периода и даже была среди стран учреждавших ООН! Да, были люди в наше время...
точно! а так бы Украину еще 17 веке раздюрбанили .
Аноним с кешбеком• 26 июня 2021
Ответ дляТрактор Вика
А чому ви вважаєте цей сценарій гіршим? )))
Швабристка• 27 июня 2021
Ответ дляШобВам_КакНам
Почти 500 лет прошло, а вы все ищете виноватых
теперешние проблем уходят корнями в прошлое
Швабристка• 27 июня 2021
Ответ дляАноним с кешбеком
Та тому Хмельницькому нафіг не була потрібна та національно-визвольна війна. Він спочатку просто хотів помститися ляху, який розграбував і присвоїв собі його маєток. Якби не наглість ляхів, Хмельницький горя не знав би. Думаю, десять раз пожалів, що став на чолі повстання. Бо жадність наших людей не має меж.
Богдан не думав ніколи про народ. він дійсно хотів помститись за образу і все . хоча сам ще той був. він же з нею одружуватись не хотів. тобто і сам не гам і другому не дам.
Трактор Вика• 27 июня 2021
Ответ дляЗапыхалась
Церковна унія — об´єднання частини православної церкви з католицькою.
Пішов до єдиновірян, думав н краще,вишло ,що вийшло
смешались в кучу кони , люди.... как все в нашей стране... модернизировали образование так, что получили низкий уровень образования. вот и уния стала играть роль. Хотя поляки - католики
Трактор Вика• 27 июня 2021
Ответ дляПокращена
Может потому что поляки не считали украинцев за людей?
конечно не считали, собственно и сейчас не особо считают. И украинцев, которые хотели сохранить свою землю поляки заставляли принимать католическую веру.
Трактор Вика• 27 июня 2021
Ответ дляЗапыхалась
Знищення Батурина московськими військами, або Батуринська трагедія, або «Різанина в Батурині» — каральні дії московських військ із захоплення і знищення столиці гетьмана Мазепи Батурина і його мешканців, що були проведені 2 листопада (13 листопада) 1708. Під час цих дій, московські війська вирізали всіх мешканців міста, незалежно від віку і статі. За різними оцінками загинуло від 11 до 15 тисяч батуринців. В історію України ці події увійшли під назвою «Різанина в Батурині».Саме місто пограбували, в тому числі і православні храми, а потім, за наказом Меншикова, спалили, а церкви знищили.
А почему вы не упоминаете Мазепу? Мазепа то зрадник. Он заключил договор со шведами. А потом войска Петра 1 вступили в бой со шведами... вопрос не возник почему Мазепа не стал воевать со шведами? И как можно верить потом зраднику? конечно он будет себя оправдывать чтобы выгородить себя. но верить ему нельзя.
Трактор Вика• 27 июня 2021
Ответ дляЗапыхалась
Свою Україну він не зрадив.
ой особенно интересно Українська православна церква Канади,))) истинные патриоты Украины живут за границей) в Канаде , Мюнхене вот сейчас умотали изучать английский язык в Англию) все как 300 лет назад)
Запыхалась
• 27 июня 2021
Ответ дляТрактор Вика
Мазепа много сделл именно для Укрины.Петр 1 только уничтожал украинцев
Трактор Вика• 27 июня 2021
Ответ дляЗапыхалась
каких украинцев то уничтожал? т огда даже такого названия не было . конечно Мазепа оооочень много сделал что даже со шведами вошел в зговор