ali_kat• 26 февраля 2022

Хіміки пишуть, як знищити мітки

Про фарби і мітки.
можливо використовуються фарби, які діють за принципом up-конверсії, коли вони перетворюють світло з меншою енергією тобто інфрачервоне, яке ми не бачимо у видиме. відповідно з ними боротися важче, оскільки не всі фарби достатньо добре покривають і поглинають інфрачервоне випромінювання і навіть слідів з миття такої фарби достатньо часто щоб побачити все одно ефект.
З такими мітками, звичайно, найпростіше боротися випалюванням. Чому я схиляюся до цієї думки. Справа в тому, що більшість військової техніки радянського зразка ( і не тільки) містить потужні джерела інфрачервоного світла для підсвітки приладів нічного бачення і бойових дій вночі. Вони досить потужні -що і потрібно для up-convertion, крім того підсвітку інфрачервоним випромінюванням часто використовують безпілотники. використовувати світіння ультрафіолету склалнвше, бо це означає встановлення додаткових фар і демаскування. Така техніка використовується в захищеному друці. Іноді такі фарби світяться і в УФ. Завдяки наповнювачу та основі.
Речовина що забезпечує такий ефект - це, як правило, леговані рідкоземельними елементами стекла перетерті в дуже дрібний порошок тому звичайні відбілювачі їх не руйнують і не дуже діють.
Як боротися з такою фарбою варіантів є декілька: 1 - блокувати світло яким збуджується світіння для цього потрібна будь-яка фарба чи інше покриття, яке добре поглинає ультрафіолетове чи інфрачервоне світло зокрема будь-які варіанти чорної фарби коричнева тощо. Варіант 2 полягає в тому щоб зруйнувати сам хромофор або чимось його закрити - це може бути целофановий пакет темного кольору, бітум, смола тощо таким чином важко, але його можна спробувати випалити пальником газової лампи або газового балончика ну і відповідно зняти якимось чином механічно - змити чи стерти. Звичайно працює і піскоструменевий метод і всілякі потужні водомийки.
P.s. є ще ідея заклеювати газетним папером - текст зіллється з фоном і його майже не буде видно особливо на швидкості
Клей ПВА цілком нормально клеїть папір до бетона і дерева. Перевірено в 2004 і інших виборах
#часвчитихімію
https://www.facebook.com/groups/314070194112/perma...
amoa• 26 февраля 2022
Просто присыпать землкйнсамый простой способ из подручных средств.

Кап_ля• 26 февраля 2022
Метки
автор ali_kat • 26 февраля 2022
Ответ дляamoa
Землю ветром сдуть может со временем. Если это дорога, то ногами прохожих или транспортом эта земля уйдет.
Кап_ля• 26 февраля 2022
Такие метки срывать
Кап_ля• 26 февраля 2022
Такое уничтожать
Tanya11133• 26 февраля 2022
В Днепре кто-то, извините, нагадил на метку
олябабич• 26 февраля 2022
Ответ дляTanya11133
не нагадил, а знищів !
-Feika-• 26 февраля 2022
tatyana_02011• 26 февраля 2022
Ответ дляTanya11133
Только хотела запостить))

Garden• 26 февраля 2022
Ответ дляtatyana_02011
Только хотела запостить))
Днепр действительно очень активно работает с уничтожением меток, люди организовались, много инициативных групп!
Евгения_Д• 26 февраля 2022
Ответ дляTanya11133
Ну чем смог
inna1313• 26 февраля 2022
Сказали только засыпать землей, песком, ... при закрашивании другой краской метка все равно видна, там специальный состав
Тамилa 1• 26 февраля 2022
Ответ дляTanya11133
Коричневий , значить підходить )) І ніхто не наступить
Тамилa 1• 26 февраля 2022
Ответ дляGarden
Я сама ,сьогодні ,чуть не стала ініціатівною групою у чотири ранку, але потім благоразумно подзвонила до поліціі .Тепер треба лізти на дах перевіряти , незнаю до кого звертатися .
Garden• 26 февраля 2022
Ответ дляТамилa 1
председатель дома есть у вас? Обратитесь к ней или у соседей спросите.