Фісташкове морозиво• 08 мая 2022

Втрата годувальника. Прошу допомоги у юристів

Доброго дня!
Помер чоловік, і в мене, і в нього це другий шлюб.
Від першого шлюбу маю сина, його біологічний батько відмовився від нього (нотаріальна заява про незаперечення позбавлення батьківських прав), потім офіційно позбавлення прав через суд.
Покійний чоловік виховував сина з 2 років, на жаль, не встиг усиновити. На аліменти на першого чоловіка не подавала.
У законі Про пенсійне забезпечення чітко вказано про те, що пасинки мають право на пенсію на рівні з рідними і всиновленими дітьми, за умови неотримання аліментів (довідка про це також є).
В результаті пенсія по втраті лише на одну дитину.

В Пенсійному порадили встановлювати через суд факт піклування про дитину. Юристи - судитися з пенсійним.
Що краще в цій ситуації?
Всім дякую
Inna Medvetska• 08 мая 2022
Суди з пенсійним фондом триватимуть роками.
По роботі часто з судами з податковою стикаюся, самий короткий на моїй пам’яті два роки був
Тому що краще, не можна однозначно сказати

Заkoхані• 08 мая 2022
Автор, ви спочатку маєте визначитися з рідним батьком дитини. Тобто розшукати його та подати на аліменти. А вже потім..

Рідний батько позбавлений ПРАВ, а не ОБОВ´ЗКУ ПО УТРИМАННЮ дитини.
Kiev-tanya• 08 мая 2022
Якщо є сили, то судіться. Але різниця там не дуже велика. А в вашого чоловіка від попереднього шлюбу дітей не було?
Inna Medvetska• 08 мая 2022
Ответ дляЗаkoхані

Так він прав батьківських позбавлений. Які аліменти?
Заkoхані• 08 мая 2022
Ответ дляInna Medvetska
ПРАВ позбавлений!!!
4erepashka• 08 мая 2022
Ответ дляInna Medvetska
я так поняла :позбавлення прав,не избавляет от алиментов для содержания ребенка
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляKiev-tanya
Ні, нема.

автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ для4erepashka
Так, все вірно. Але як захищати інтереси дитини - це вже вибір матері. Подавати на аліменти точно не буду.
Kiev-tanya• 08 мая 2022
Ответ дляФісташкове морозиво
Ні, нема.
Ок, вам тепер через суд доведеться довести, що ваш покійний чоловік виховував вашого сина.
Шкода, що не встиг всиновити.
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляЗаkoхані

На аліменти принципово не подаватиму. Дякувати Богові, його нема в житті дитини.
Svetlovska• 08 мая 2022
Спробуйте запитати у групі ’право на захист’, там є юристи.

Гаряча лінія ’Право на захист’
Інформаційна, консультаційна та юридична допомога людям, які постраждали внаслідок війни. ☎Телефонуйте на гарячу лінію БФ ’Право на захист’ щодня з 7:00 до 22:00.
🟢VODAFONE: +380995075090
🔵KYIVSTAR: +380685075090
🔴LIFECELL: +380935075090
https://t.me/pravonazahyst
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляKiev-tanya
Шкода, що не встиг всиновити.
Щиро дякую вам! Яка форма заяви і звернення? Можливо, ви знаєте...Щоб знати, що саме потрібно.
Заkoхані• 08 мая 2022
Ответ дляФісташкове морозиво
Ну тоді суд вам відмовить. З цього приводу є правова позиція.
Чому дитина не одержувала аліменти від батька - це питання до матері, яка не опікувалася забезпеченням прав дитини.
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляSvetlovska

Гаряча лінія ’Право на захист’
🟢VODAFONE: +380995075090
🔵KYIVSTAR: +380685075090
🔴LIFECELL: +380935075090
https://t.me/pravonazahyst
Вдячна вам!
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляЗаkoхані
В тому-то й суть. Довідка про це в мене є.
rybka21• 08 мая 2022
Ответ дляInna Medvetska
Алименты это не права, это обязанности
Горськ• 08 мая 2022
Я думаю нічого не вийде,він не всиновлений,порадьтеся з юристом.Не хочете подавати на аліменти,то ваше право.
Заkoхані• 08 мая 2022
Ответ дляФісташкове морозиво
Про що довідка?

Держава не повинна брати на себе тягар по утриманню дитини при наявності рідного батька, який має обов´язок по забезпеченню дитини (соц допомога тощо). Крім випадку, коли буде доведено, що рідний батько ухиляється від утримання дитини.
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляГорськ
Дякую! Просто не можу зрозуміти, чому, якщо в законі це прописано чітко, зверху скидали фото

Inna Medvetska• 08 мая 2022
Ответ дляrybka21
Алименты это не права, это обязанности
Я думаю не просто так автор зробила все, щоб тієї людини в її житті і житті дитини не було.
Якщо подаватиме на аліменти, то знов потрібно буде контактувати з чоловіком, хоч і бувшим
Заkoхані• 08 мая 2022
Ответ дляФісташкове морозиво
Тому, що ви закон читаєте по діагоналі.
Горськ• 08 мая 2022
Ответ дляФісташкове морозиво
В дитини є батько.позбавлений прав.але від аліментів то не позбавляє.Чому держава має
платити по втраті годувальника?Він живий.Другий чоловік помер,він не опікун був.
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляЗаkoхані
Тому, що ви закон читаєте по діагоналі.
Ви юрист? Поясніть, будь ласка, бо я справді не розумію.
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляInna Medvetska
Дякую! Все саме так. Це не моя примха, безпеки моєї
дитини.
rybka21• 08 мая 2022
Ответ дляInna Medvetska
Это не вопрос права, это вопрос эмоций.
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляrybka21
Это не вопрос права, это вопрос эмоций.
Дай Боже вам ніколи не стикатися з таким
rybka21• 08 мая 2022
Ответ дляФісташкове морозиво
Пост 18
Inna Medvetska• 08 мая 2022
Ответ дляrybka21
Это не вопрос права, это вопрос эмоций.
Ну він мабуть в цій ситуації теж не останню роль грає.
Хоча державі все рівно фактично.
rybka21• 08 мая 2022
Ответ дляФісташкове морозиво
Я юрист, а не психотерапевт.
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляrybka21
Я юрист, а не психотерапевт.
То, мабуть, на краще.
Я просто хочу уточнити регулювання цього питання на законодавчому рівні. Ось і все)