Фісташкове морозиво• 08 мая 2022

Втрата годувальника. Прошу допомоги у юристів

Доброго дня!
Помер чоловік, і в мене, і в нього це другий шлюб.
Від першого шлюбу маю сина, його біологічний батько відмовився від нього (нотаріальна заява про незаперечення позбавлення батьківських прав), потім офіційно позбавлення прав через суд.
Покійний чоловік виховував сина з 2 років, на жаль, не встиг усиновити. На аліменти на першого чоловіка не подавала.
У законі Про пенсійне забезпечення чітко вказано про те, що пасинки мають право на пенсію на рівні з рідними і всиновленими дітьми, за умови неотримання аліментів (довідка про це також є).
В результаті пенсія по втраті лише на одну дитину.

В Пенсійному порадили встановлювати через суд факт піклування про дитину. Юристи - судитися з пенсійним.
Що краще в цій ситуації?
Всім дякую
rybka21• 08 мая 2022
Ответ дляInna Medvetska
Ну він мабуть в цій ситуації теж не останню роль грає.
Хоча державі все рівно фактично.
Судья руководствуются законом, а не состраданием. Зачем давать автору ложную надежду? При живом отце пенсию по утере кормильца она не получит.

Заkoхані• 08 мая 2022
Ответ дляФісташкове морозиво
Дай Боже вам ніколи не стикатися з таким
Знаєте, автор, якби ви мали документ на підтвердження того, що рідний батько помер, то закон був би на вашому боці. І тоді дитині (пасинку) призначили би пенсію.
А так...
Може ви з ’рілним’ ьатьком домовились, що він доьровільно утримує дитину? Звідки про це має знати держава?
rybka21• 08 мая 2022
Ответ дляФісташкове морозиво
То, мабуть, на краще.
Я просто хочу уточнити регулювання цього питання на законодавчому рівні. Ось і все)
Мое мнение конгруэнтно с мнением коллеги
Заkoхані• 08 мая 2022
Ответ дляInna Medvetska
Хоча державі все рівно фактично.
Державі НЕ все рівно
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляЗаkoхані
А так...
Я вас розумію. Так, тут питання фактичного стану справ не є підтверджене документально. Як варіант - доводити в суді факт піклування?
Заkoхані• 08 мая 2022
Ответ дляrybka21
+100
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляrybka21
Я вас зрозуміла, дякую.

Заkoхані• 08 мая 2022
Ответ дляФісташкове морозиво
Ні. Доводити в суді, що ви розшукували рідного батька, подавали на аліменти, а він ухилявся, ухилявся, ухилявся...
Але ж було все не так?
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляЗаkoхані
Але ж було все не так?
Ні, ви праві. Я вас почула. Тоді, мабуть, залишу справу так, як є. Дякую!
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Всім дякую за допомогу! Нехай буде побільше світла і тепла!
Всім гарного вечора!
rybka21• 08 мая 2022
Ответ дляФісташкове морозиво
Этого недостаточно. Первый вопрос, который вам задаст судья - про алименты.
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляrybka21
Так, я розумію це. Тобто, без проходження повністю шляху з аліментами нема іншого виходу? Я не подавала як мінімум з тієї причини, що планувалося всиновлення, дитина знала лише одного батька.
rybka21• 08 мая 2022
Ответ дляФісташкове морозиво
Только факт смерти отца ребёнка разве что.
Я вас понимаю чисто по-человечески и по-женски, но ’закон суров’. Особенно в части бюджетных выплат.
автор Фісташкове морозиво • 08 мая 2022
Ответ дляrybka21
Дякую вам велике! Я все зрозуміла( на жаль, все так і є. Вже нічого не змінювати не буду. Але тепер хоч розумію, що й до чого.