Бусурманша• 30 августа 2022
Відновлення тимчасового захисту (Польща)
Добрий день, Порадниці. Цікавить таке запитання Мали Песель Укр. В Україну повернулися в квітні. Відповідно, тимчасовий захист втратили. Дні по безвізу вже маємо (90). Як його можна відновити? Читала, що тепер доступна така опція. Які довідки, крім бойових дій в нашому регіоні можна надати? І хто таку довідку може надати? Для прикладу, що бабця 92 роки потребувала догляду.
Буду вдячна за відповіді)
А вот недавно• 30 августа 2022
Не надо никаких справок.
Приезжаете, идёте в ужонд, там вам обновляют статус и все.
Бусурманша
• 30 августа 2022
Ответ дляА вот недавно
Не надо никаких справок.
Маєте такий досвід? Реально без жодних довідок відновити?
А вот недавно• 30 августа 2022
Ответ дляБусурманша
Ну да.
Приезжаете, идёте в ужонд и все.
У вас Песель укр есть, он даётся на всю жизнь.
Приезжаете, идёте в ужонд и все.
Бусурманша
• 30 августа 2022
Ответ дляА вот недавно
Ну да.
Приезжаете, идёте в ужонд и все.
Песель на ціле життя, а приставка укр може втрачатися. В мене така інформація.
А вот недавно• 30 августа 2022
Ответ дляБусурманша
Приставка укр работает 18 месяцев, до конца августа следующего года.
Барабасиха• 31 августа 2022
Як я зрозуміла - то статус можна поновити, а виплати вже ні. Тобто можете поновити своє легальне перебування в Польщі до серпня 2023 року, але без виплат
Бусурманша
• 31 августа 2022
Ответ дляБарабасиха
З якого джерела така інформація? Знайома працює перекладачем в ЗУС, то казала, що відновлювала жіночка статут у них, подавала одночасно вньосек на допомогу. Якщо вона має статус тимчасового захисту, то чому не може допомоги отримувати? Ще маю знайому в іншому ЗУСі, треба ще її досвід запитати.
Барабасиха• 31 августа 2022
Інофрмацію ( любу, що стосується законодавства Польші ) збраю з різних , більше офіційних джерел. Але якщо маєте знайому у ЗУС - тоді краще через неї і питайте, це буде більш перевірена інформація.
Бусурманша
• 31 августа 2022
Ответ дляБарабасиха
В офіційних заявах вказано, що можна відновити статус, якщо є вагома причина. Для прикладу- бофові дії в регіоні. Але ніде не вказано, що має бути довідка чи інший документ. Тоді статус відновлять. А статус передбачає отримання допомоги, зокрема 500+ до серпня 2023р. А де Ви знайшли іншу інформацію? Поділіться, будь ласка.
Барабасиха• 31 августа 2022
Ответ дляБусурманша
Вірно, відновити статус - це мати легальне знахождення на территорії Польщі. Про довідки / документи я нічого не писала. Відновлення статусу не завжди означає відновлення допомоги.Там багато де пишуть, читала і в телеграмм каналах і тут на порадниці. Але ще раз наголошую - що краще проконсультуватися в ЗУСі з офіційним представником.