Бабульція• 31 марта 2023

Питання до власників котів, хто стикався з видаленням пухлини

У нашого улюбленця виросла пухлина під лопаткою. Віднесли до онколога бо значно збільшилася останнім часом. Провів цитологію - ознаки доброякісного онкологічного процесу кістозно-епітеліального характеру. І відпустив додому, сказав спостерігати.
Пройшло три тижні, ми кожного дня дивилися. У цю неділю вона за ніч збілтишилася в два рази та покрилася корочкою, як наче має прорвати. Лікаря не буде на місці до 14 квітня.
Отже, поїхали ще до одного лікаря, та призначила операцію по видаленню на суботу. Вчора дивним чином, пухлина зменшилася сама в два рази, сьогодні ще і стала така як до моменту запалення- розміром в півтора сантиметри гулька.
Позвонили вже теперішньому лікарю, вона каже вирішуйте самі чи оперувати чи спостерігати ще. Я не можу прийняти рішення.
Може хтось мав подібні ситуації з доброякісними пухлинами у котиків.
Первісний онколог нас попереджав, що такі пухлинки треба видаляти у разі якщо вони запалюються. І напевне, треба видаляти іі.
Але йому 15 років, ми дуже переймаємося як він витримає наркоз, у нього хворі нирки, харчується через шприц переважно - тому боїмося що операцією дуже погіршимо його стан. Та й ще це величезний стрес, бо треба залишати його на добу на стаціонарі для спостереження.
Як би вчинили ви? Дякую
автор Бабульція • 31 марта 2023
Ответ дляСтебель березы
Делали кошке в 16 лет, боялись, что не выдержит наркоз, но по другому не могли. Прожила ещё 3.5 года
Дякую Вам. Тут звичайно кожен крок важливий. Звісно якщо побачим що щось недобре з цим утворенням, то доведеться оперувати. Просто страшно. Він зараз бігає такий веселий, задоволений, спокійний. Мені страшно відвезти його на операцію, лишити там на добу, дати наркоз.. це великий стрес( але розумію що важливо видалити утворення щоб він довше прожив. Тому такі.. муки совісті. Як вчинити найгуманніше, адже їм не поясниш що лишаєш на добу і з користю для нього. Воно таке безпорадне і нічого не скаже, навіть якщо болить
Та_шо_ж_таке• 31 марта 2023
Ответ дляБабульція
Дякую. Але у нас не та ситуація. Вона йому не заважає, вона в такому місці що не бачить ії.
Питнання в тому що чула, що такі пухлини бувають повертаються та відростають знов. А зважаючи на вік - то скільки можна робити таких операцій?
З іншого боку- мабуть краще видалити, поки не сталося нове запалення?
Чи чекати? Не знаю((( Допоможить(((
Рецидивирует обычно онкология.
Моей кошке было или 16, или 17. Почки больные. Рак молочной железы. Вет удалила. Наркоз нормально рассчитала, все ок было. Но это ж рак. И химию не делали - рецидив через месяц.
Состояние Вашего котика оценивать должен только врач и только очно.
Та_шо_ж_таке• 31 марта 2023
Ответ дляБабульція
Ну онколог по результатам цитології сказав що доброякісна.
І наш лікар який нас веде з нирками також сказав, що схожа на доброякісну.
Пухлина зявилася рік тому рівно. Перед війною. Була маленька горошина, зараз кругле утворення розміром 1,5 см приблизно. Якщо б то був рак, то вже помер би?
Нет. Моя с раком несколько лет прожила.
Но Вашему цитологию делали. Она показательнее предположений.