Добрий вечір планую з донькою 4 роки їхати у Чехію,розкажіть як наразі обстановка з дитячими садками як пройшла адаптація ваших малеч,та взагалі чи не пошкодували обравши країну для переїзду ,ми з деокупованого регіону
Alena_Gordiychuk• 02 апреля 2023
Є багато чатів в телеграм, типу наші в чехії, чи біженці в празі чи іншому місті, там краще запитайте.
Marina444448• 02 апреля 2023
Про садик не скажу, в школе ребенок адаптировался прекрасно в первом классе. Знаю, что мест в садиках не много и не хватает, обязательно нужен заверенный перевод прививок для справки в сад, так что не забудьте мед.карту взять.
Кажу честно - вірогідність отримати місце в муніципальному садку для вас дорівнює диву. Пріорітет завжди для предшколярів, місць у садочках завжди набагато менше за потреби місцевого населення - черги в 2-3 роки нормальна справа. А зараз дітяче населення різко збільшилося, тому не очікуйте.
Більш вірогідний приватний сад. Ціна дуже різна, залежить на вік дитини та час перебування. У Празі приватний садочек на повний день буде коштувати від 5000 корун на місяць, це без їжі, додайте ще біля 800-900 корун.
Ответ дляAniW
У вас знакомые в Чехии? Помогут первое время? Если нет квалификации работа на складах, заводах посменная, тяжелая. Сады обычно до 13.00. Чехи не очень хорошо встречают украинцев…. Другую страну рассматривали?
Откуда информация о том, что чехи плохо относятся к украинцам?
Ответ дляsv_y
Також не згодна. Нормальне ставлення. В обіймах не душать але і негативу нема.
Стосовно садочків - тут все максимум до 16 години. Якщо ви розраховуєте працювати, подумайте наперед, хто вам допоможе з дитиною. Бо одній не на гнучкому графіку нереально.
Ответ дляAniW
она не сможет на заводе, так как ей не разрешат смены, если нет еще одного взрослого кто остается с ребенком. Более реально уборки и помощник на кухне.