Гравіцапа• 30 апреля 2023

Чому кругом почали писати «світлини»?

А не фото? Я так і бачу « ти на світлинах гарно виходиш» вибачте за провокаційну тему, але правда, чому так. Чому не фото, а саме світлини.
Ловлю капці• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Мм так наче, тому у нас запозичених слів все більше, англоцизми наприклад
і вони також, але є і рух до коренів

Апофиозная• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Ніколи. Не чула навіть. Читала книжки, то може почитала і не зрозуміла і забула ті слова. Ну диктант інколи було погано, я не знала як пишуться слова, які я ніколи не вживаю в повсякденному житті і навіть не чула. Київ
Чесно в шоці.
Кофр для ноги• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Нічого собі. А в Дніпропетровську цікаво знають це слово?)
У Дніпропетровську вже не нічого не знають, бо то давно Дніпро
Ловлю капці• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
У Кам´янському точно знають, а це всього 30 хвилин від Дніпра) тож, думаю, знають
автор Гравіцапа • 30 апреля 2023
Ответ дляКофр для ноги
Пишуть так давно, просто, певно, Ви раніше менше читали українською. Це синонім до інтернаціонального з фото. Я знаю ще зі школи, а це 90-ті по.
Це ясно що воно було завжди це слово, побачила як мої знайомі написали « виклала світлини» раніше ніколи від неї цього слова не чула.
Настасья Пицун• 30 апреля 2023
Для меня это устаревшее слово и не актуально в этом контексте.
постою_послушаю• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Ем, фото ніяк не російське слово) а запозичене, скоріше англцизм, яких в нас повно, і все більше і більше з кожним днем.
Слово греческого происхождения. Фото- свет. В украинском есть слово світлина, зачем заимствование?
автор Гравіцапа • 30 апреля 2023
Ответ дляКофр для ноги
Ось цей момент взагалі пропустила. Дніпро це ж річка)
Творю чудеса• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
А ви взагалі звідки?.... Ви у комі були декілька років?

Кофр для ноги• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
А от це прямо унікальний випадок, більш прямо ніде у світі місто й річка однаково не називалися ви точно з України? Бо перейменування Дніпра було важко не помітити
автор Гравіцапа • 30 апреля 2023
Ответ дляпостою_послушаю
Блин ну так зачем сейчас все стали англицизмы эти таскать.
автор Гравіцапа • 30 апреля 2023
Ответ дляТворю чудеса
У Києві
Купи слона• 30 апреля 2023
Ответ дляЛовлю капці
Я з Дніпропетровщини, чудово знаю це слово ’треба городину полити’
Я когда укр лит читала, всегда думала это что-то вроде огорода)
постою_послушаю• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Тільки от англоцизмів все більше і більше в українській мові. Багато слів молодь заміняє, це навіть не сленг вже
Это нормально. Это значит, что язык живёт и развивается. Если бы украинский был только в книжках, то никаких новых слов не появлялось бы.
Татьяна-bfd8• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Ну в жизни ни разу не слышала даже от тех кто на чисто украинском « гарно вийшла на світлині» завжди фото фото, навіщо таке просто слово заміняти, не знаю. На русском языке : зачем коверкать мову.
В смысле коверкать ? Это слово слышала с детства
автор Гравіцапа • 30 апреля 2023
Ответ дляКупи слона
Я думала це горобина все. Червоні ягідки гіркі
автор Гравіцапа • 30 апреля 2023
Ответ дляпостою_послушаю
Вот сейчас если не знаешь более менее английский то часто не поймёшь о чем говорят или пишут
постою_послушаю• 30 апреля 2023
Ответ дляПарова машина
Бо це українське слово. Я завжди так говорила. Як і овочі називала городиною, наприклад. Дуже радію,що люди в свою розмову повертають такі прекрасні слова.
Всі овочі? І ті, що з магазину? ГорОдина чи городИна?
Татьяна-bfd8• 30 апреля 2023
Ответ дляАпофиозная
А ви цікаво звідки? Ніколи не читали книжок українською мовою? Люди ви що елементарних слів не знаєте!
Может автор только недавно перешла на Украинский язык. Но ее бедный словарный запас и незнание элементарных слов поражает.

автор Гравіцапа • 30 апреля 2023
Для коммента выше : с детства говорила на суржике.потом на русском. Городына элементарное слово? Не смешите.
Ms. Android• 30 апреля 2023
А чому фото, якщо є гарне українське світлина?
постою_послушаю• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Просто не попадалось вам раньше. Я давно знаю, что фотография по-украински світлина, никаких эмоций этот факт у меня не вызывает
Татьяна-bfd8• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Не смешу. Вам стоит больше читать на украинском языке, а не сидеть в инсте
Ворую вкусняшки• 30 апреля 2023
Ответ дляГравіцапа
Ну я русскоязычная из пригорода Киева, а слова эти давно знаю. Пять лет не живу в Украине, но знаю что Днепропетровск переименовали.
Татьяна-bfd8• 30 апреля 2023
Ответ дляпостою_послушаю
А для автора это новая вселенная) как легко удивить человека
автор Гравіцапа • 30 апреля 2023
Комментатору выше: почему вы боитесь чтобы я вам ответила и кинули в блок? С головой все в порядке? Откуда вы знаете что я в инсте только сижу? Может я там вообще не сижу?
постою_послушаю• 30 апреля 2023
Ответ дляЛовлю капці
Я всегда думала, что огород имеется ввиду
Ворую вкусняшки• 30 апреля 2023
Слово ’ городина’ в украинской литературе часто встречалась. Я его ещё из школы помню.
Ловлю капці• 30 апреля 2023
Ответ дляпостою_послушаю
да бывает, это нормально) как нормально и узнавать новое)
Парова машина• 30 апреля 2023
Ответ дляпостою_послушаю
Наголос на о. І ті що з магазину) але це не значить,що не використовується таке слово як овочі. Я можу говорити і так)Це швидше спомин з дитинства,коли бабуся так казала,тому в моєму житті це слово вживане.