Aishiteru• 30 мая 2023

Чи є коментар в групі або власна думка про війну держзрадою?

Наприклад, ти в почуттях написав: «Нахрена ото ми взялись воювать, чому не здались, якщо немає чим», «Ми просимо зброю, якщо її не буде програємо», «Краще б мабудь відразу здались» і тд. Тобто, це перехід на бік агресора? Чи ні?
vihola• 30 мая 2023
Ответ дляNatalishka-8242
Так, сімʼї і воєнних. Воєнних яких мало знаю, просто кидають банку і я кидаю туди, або як в інстаграм бачу. Знайомі волонтери просять, доначу.
Сімʼї військових просять гроші на їхнє утримання? Бо не проживуть без ваших донатів?

автор Natalishka-8242 • 30 мая 2023
Ответ для vihola
Я повторю, мені не важко.

Сімʼї.
І.
Воєнних.

І є одна сімʼя, троє дітей. В чоловіка затримували зарплатню, є борги, пішов добровольцем, зараз буде навчання. Це єдиний воєнний з мого оточення, якого знаю. Так, підтримала їх фінансово, бо там біда з фінансами, люди проживають в селі і навіть на автобус не було грошей. Борги і затримка зарплатні.
Lena-Lena12• 30 мая 2023
Автор, не пишіть таке більше. Забудьте та живіть далі. Але… під час війни це дуже немудро таке писати, особливо, якщо вороги можуть робити скріни. Або просто радіти. На нашу країну напав ворог - і це раша, тут все однозначно. Наш народ - сильний та мужній. Але у багатьох здають нерви. Через відчай та зневіру проходять усі. Але заради нашої землі, людей, співгромадян, заради наших захисників треба триматися мужньо. Свою думку ви можете тихенько виказати при особистій зустрічі близькій людині, наприклад. Чи владу тихенько покритикувати (бо навіть до початку війни далеко не всі представники влади викликають симпатію), щоб ніхто не чув. Але не пишіть під час війни те, з чого можуть порадіти наші вороги. Для мене приклад Азов. Як би не було важко, жодної критики у бік влади. Бо це етика.
автор Natalishka-8242 • 30 мая 2023
Ответ дляLena-Lena12
Дякую вам. Так, я це знала, але щось на мене найшло і сталась істерика, пила ліки, але слово вже не повернеш. Зараз стараюсь тихо себе поводити, щоб не підливати в вогонь і на радість ворогам.

Так, дуже важко. Бо в мене є причини критикувати, але я тримаюся, тільки рідним поплачу і все. І тим не менш, слово не повернути, а люди зараз всі на нервах, і тепер думаю, може, вважають мене колаборантом або ж не знаю.

Але дійсно, я не патріот. Мені більше подобається інша країна, але я не хочу зла Україні. Тим не менш, ще можуть знайомі мене недолюблювати бо я не підтримую патріотичний угар (картинки, байрактарчики, ось це все). Просто мовчки допомагаю, але задумалась, чи зможу я адекватно приїхати в Україну.

Чи не вилізе мені боком те, що не вмію брехати і грати патріота.
vihola• 30 мая 2023
Ответ дляNatalishka-8242

Вилізе, посадять.
Так і скажіть бабці та батькам: «не приїду, бо не можу собою ризикувати, на моїх плечах висить не одна сімʼя військових, без мене вони не виживуть»

це хотіли почути?
Lena-Lena12• 30 мая 2023
Ответ дляNatalishka-8242

Зрозуміло. Тоді тримайтеся. Це дивлячись, хто ви та в якому чаті писали. Якщо депутат чи зірка, та писали десь в чаті суспільного доступу, то можуть бути проблеми. Якщо ж просто людина, то не думаю, що комусь є діло до коментарів. В моєму оточенні багато людей - патріотів, але ніхто не постить байрактарчики. Просто всі допомагають, як можуть, наближати перемогу. Допомагають вчинками. Знов так, як ви не публічна людина, то думаю, що на ваш коментар ніхто й уваги не звернув.
автор Natalishka-8242 • 30 мая 2023
Ответ для vihola
Вилізе, посадять.

це хотіли почути?
Мої рідні «висять» в тому ж числі.

Ви мабуть не зрозуміли. Я не казала про сімʼї військових. Я казала «сімʼї і (сполучення і, та, а ще) військових. Тобто, просто сімʼї і інші військові.

автор Natalishka-8242 • 30 мая 2023
Ответ дляLena-Lena12
Ні, не публічна. Але думаю, що могли заскриншотить та відправити в поліцію, але я завжди на паранойці.
Lena-Lena12• 30 мая 2023
Ответ для vihola
Вилізе, посадять.

це хотіли почути?
Ви жартуєте, я сподіваюся:-) оно чмо Львовом розсікало з «лепсом» у машині, не посадили. Автора також не посадять:-) хоча якщо вона Ані Лорак, то можуть не дуже радо вітати на рідній землі.
vihola• 30 мая 2023
Ответ дляLena-Lena12
Звісно жартую, ви не бачите які коменти автора смішні.
автор Natalishka-8242 • 30 мая 2023
Ответ для vihola
Вилізе, посадять.

це хотіли почути?
А я так і казала бабці😀 Вона сказала, краще не їдь, бо дійсно що хоч може бути. Але ж я так хочу побачити її.

Просто буде сумно присісти ні за що, поки інші при владі спокійно «розсікають». Але є сенс боятись, знову ж таки, причини недовіри в мене є.
Lena-Lena12• 30 мая 2023
Ответ дляNatalishka-8242
Ви в якій країні? Може це нерви. Хтось справді може заскріншотіти, ви там не анонімно писали свої думки?
автор Natalishka-8242 • 30 мая 2023
Ответ дляLena-Lena12
Англія)

Не анонімно. Це було лише раз)

Так, розумію що нерви, давно хворію депресією та генералізованим тревожним розладом.
Lena-Lena12• 30 мая 2023
Ответ для vihola
Може в автора нерви. Але від непублічних людей я ще таких переживань не чула.
автор Natalishka-8242 • 30 мая 2023
Ответ дляLena-Lena12
Та гадаю ПТСР може після деяких моментів, коли не могла добитися справедливості. Тепер ввижається що можуть знову знущатися.
Lena-Lena12• 30 мая 2023
Ответ дляNatalishka-8242
Англія)

Не анонімно. Це було лише раз)

Як скучили за рідними, то їдьте додому. Але може трохи згодом, бо зараз єдине, чого можна боятися, то це прильотів від кацапні. Гучно дуже. Як новини читаєте, то ви в курсі. А що ви десь там в мережах писали, то я чомусь впевнена, то всі забули давно. А про «краще здатись» навіть не думайте. Краще тоді вже моліться за наших захисників. Молитва заспокоює. Бо ми на своїй землі захищаємось від оркостану. Правда на нашому боці. Але такою жахливою ціною.
автор Natalishka-8242 • 30 мая 2023
Ответ дляLena-Lena12
Дякую вам! Я прильотів не боюсь, для мене найстрашніше - це самі кацапи, кадировці і тд, ґвалтування, тортури, те, що роблять ці нелюди.

Мабудь дійсно себе накрутила, буду розкручуватись назад😀

Дякую, дівчата! 💜
Lena-Lena12• 30 мая 2023
Ответ дляNatalishka-8242
Ну самі подумайте. Приїхали ви на наш кордон, там купа таких, як ви. Черги, люди ідуть додому, якщо кожного будуть перевіряти, хто де в коментарях що писав… то це ніяких ресурсів не вистачить. Але якщо ви в розшуку, то інша справа (сподіваюся, ні). Також якщо будете їхати на окуповані території, також можуть бути проблеми (але інші, не через коментарі). А як ви кажете, що не публічна людина, тому через коментар, вас точно нікуди не заберуть.
автор Natalishka-8242 • 30 мая 2023
Ответ дляLena-Lena12
Дякую! Так, я поки писала тут, зрозуміла, що надумала якусь дурню. Бо тоді довелося б половину совєтчиці пересадить😀

Life is Beautiful• 30 мая 2023
Це пропаганда на користь ворога.
Natal_ka91• 30 мая 2023
Я думаю ні, ви ж може бачили новини за що садять, і за які призиви
Але часто може бути що такі коменти пишуть самі боти. Інфовійну та психологічний вплив ніхто не відміняв.
ZhukOlena• 31 мая 2023
Ну, на початку війни навіть наш президент щодня просив за переговори з пуйлом. Бо в нормальному світі все вирішується дипломатичним шляхом. Але ми ж маємо справу з диким плем´ям, озброєним до зубів