Анчо Ус• 13 июня 2023

Чи має право син від першого шлюбу на спадщину, якщо є заповіт на другу дружину?

Триндю-бриндю• 13 июня 2023
Має

Капитанша• 13 июня 2023
В заповіті все заповів дружині? Тоді не має. Але може оскаржити заповіт в суді. Типу, шо підписаний під впливом і т.д. Проводити експертизу підпису. Але з досвіду - шансів в нього мало.
Триндю-бриндю• 13 июня 2023
Без заповіту через суд він отримує половину від того, що мав би отримати при рівних умовах за законом.
Бринзолетта• 13 июня 2023
Якщо він неповнолітній, пенсіонер, або має інвалідність то має право на обов´язкову частку незважаючи на заповіт. В інших випадках хіба що судитися.
Капитанша• 13 июня 2023
Заповіт - остання воля спадкодавця
Крем для арбуза• 13 июня 2023
При завещании не имеет права, может судиться,но на практике шансов у него мало. Особенно если завещание написано не когда ваш муж болен и стар
lecaa• 13 июня 2023
только если он пенсионер, инвалид или несовершеннолетний.
Оченьценная• 13 июня 2023
Если он несовершеннолетний или инвалид,пенс,то имеет право на обязательную часть.
Чемна панночка• 13 июня 2023
За певних умов - так. Їх озвучили вище

ЯяяКакаджамбо• 13 июня 2023
Ответ дляТриндю-бриндю
Має
не має, якщо він повнолітній і не має інвалідності
ЛісАпетная• 13 июня 2023
Дитина має право на спадщину від свого батька. Неповнолітній або якщо студент або інвалід.
Особливо якщо син зможе довести що в батька є борг за аліментами.
ЯяяКакаджамбо• 13 июня 2023
Ответ дляТриндю-бриндю
цікаво, для чого люди отакі нісенітниці розповсюджують?
ЯяяКакаджамбо• 13 июня 2023
Ответ дляБринзолетта
Саме так - за перше речення. Судитись, якщо немає переліченого в першому реченні, - це марна справа і тільки на руку адвокатам)
ЯяяКакаджамбо• 13 июня 2023
Ответ дляlecaa
+1, не перевелись ще на форумі розумні і юридично грамотні порадниці
ЯяяКакаджамбо• 13 июня 2023
Ответ дляЛісАпетная
борг по аліментах переходить разом із спадщиною до спадкоємця. До спадщини він немає ніякого відношення. Суд може присудити сплатити борг, але ніяк не віддати те, що належить спадкоємцю за заповітом
Ну ниче се• 13 июня 2023
Может оспорить, если он нетрудоспособный, пенсионер, если ребенок несовершеннолетний. Но там только 50% от той части, которую получил бы, если бы не было завещания
Ну ниче се• 13 июня 2023
Ответ дляТриндю-бриндю
Нет. Только в некоторых случаях
_Galochka_• 13 июня 2023
Ответ дляТриндю-бриндю
І при чому тут суд? Половину це якщо він неповнолітній,інвалід чи пенсіонер, але для цього і суд не потрібен.
Але якщо суд таки буде, то можуть присудити стільки, скільки суддя вирішить. Чого саме половину?
Пліснявілий сир• 13 июня 2023
Ответ дляЯяяКакаджамбо
Автор, ця порадниця 100% права.
Тиждень тому у нас була справа по спадщині і нотаріус відмовив сину, бо він не мати прав на обов´язкову частину. Підстава лише інвалідність або пенсія за віком

Не любовница• 13 июня 2023
Вам все вірно написали.Я цим цікавилась питанням. Мій чоловік буде писати на мене спадщину, бо в нього дитина від першого шлюбу, а нерухомість купувалась за мої кошти у шлюбі. Дитина повнолітня, не інвалід. Без заповіту, якщо у вас є діти, то його 50% буде ділитися рівними частинами між всіма спадкоємцями : тобто вами, вашими дітьми та його дитиною від попереднього шлюбу. Оскаржити в суді таке рішення, якщо ваш чоловік підписував заповіт в дієздатному стані, майже неможливо. В мене знайома судилася з доглядальнецею батька, яка з´явилася у батька перед смертю і вона не змогла нічого відсудити
Кринжова баба• 13 июня 2023
Ответ дляЯяяКакаджамбо
Мабуть тому, що знають закони. Тут багато вірно відписалися, хто має право, не дивлячись на заповіт. Сама з таким стикнулася. Дуже здивована була. Думала, що заповіт- то кінцевий результат, а ні.