ЧуПа ЧупС ВсЕгДа ПрАв• 13 июня 2023
Податки на купівлю квартири у забудовника
Які податки сплачуються при купівлі квартири у забудовника? Будинок на стадії будівництва, термін здачі в експлуатацію через рік, які податки і збори оплчуються і коли, зараз чи на етапі отримання права власності? Дякую.
Не обижаюсь• 13 июня 2023
а с чего вы взяли что там есть налог? у меня квартира год как сдана, выплачена, право собственности оформлять буду летом. Застройщик ни о каких дополнительных тратах не говорил. Только на юриста, который оформляет доки деньги подготовить. Надеюсь в процессе никакой налог не вылезет.
ЧуПа ЧупС ВсЕгДа ПрАв
• 13 июня 2023
Я не знаю чи там є якісь податки, тому і питаю, зараз розглядаємо такий варіант купівлі і хочу розуміти які витрати окрім вартості квартири. Тобто, ви оплатили ту вартість, яку виставив забудовник?
В курсі діла• 13 июня 2023
Ответ дляЧуПа ЧупС ВсЕгДа ПрАв
Если застройщик физ лицо там большой налог , ок 20%
ЧуПа ЧупС ВсЕгДа ПрАв
• 13 июня 2023
Ответ дляВ курсі діла
Забудовник - будівельна компанія
Хомо_сапиенс• 13 июня 2023
Дві купували новобуд ха останні 5 років. Ніяких податків. Перша трата при оформленні техпаспорту в бті 500 грн. Друга реєстрація права власності, перший раз в цнапі 180 грн, другий раз в тому році в реєстраційній палаті 250 грн. На цьому все.
ЧуПа ЧупС ВсЕгДа ПрАв
• 13 июня 2023
Ответ дляХомо_сапиенс
Дякую за змістовну відповідь. Тепер зрозуміло стосовно витрат.
Юрист недвижимость и наследство• 14 июня 2023
Доброго дня.
Вартість за оформлення залежить від договору (схеми інвестування), яку пропонує забудовник.
Окрім сплати вартості квартири, після введення будинку в експлуатацію проводиться розрахунок замірів БТІ, тобто якщо в технічному паспорті на квартиру площа більше ніж у Вашому договорі Вам треба буде доплотити, якщо менша, забудовник Вам повертає надмірно сплачені кошти.
Якщо підписували Договір про участь у фонді фінансування будівництва, договір купівлі-продажу майнових прав - податків не буде, окрім фіксованої суми в ЦНАПІ/у Нотаріуса за реєстрацію права власності за новим інвестором
Якщо на початку підписали попередній договір, після введення в експлуатацію підписується договір купівлі-продажу квартири. Зазвичай 1% платить забудовник, 1% пенсійний покупець, нотаріальні послуги навпіл. На сьогоднішній день якщо забудовник фізична особа податки можуть бути і 6.5% і 19.5%. Але у звязку з цим багато хто з таких забудовників залучають компанії для оптимізації податків та змінюють схеми інвестування.
Якщо Договір про участь у житлово-будівельному кооперативі (сама ненадійна схема інвестування, треба все ретельно перевіряти) після введення в експлуатацію підписується договір міни - оплата 1%+послуги нотаріуса
ЧуПа ЧупС ВсЕгДа ПрАв
• 15 июня 2023
Ответ дляЮрист недвижимость и наследство
Доброго дня.
Дякую.