У нас 14 чоловік в групі, 12 українців, один індус і один з Малі. Викладач німець. Говорить він виключно німецькою. Я приєдналася до групи місяць тому з другого модуля, вони до мого приходу вчилися вже два місяці і пройшли 2/3 А1. Викладач щось розповідає, всі сидять мовчать. Єдина людина яка щось питає і взагаліурст з викладачем комунікує це чувак з Малі. Наші між собою бурса ь що нічого не зрозуміло. Я питаю а чого не перепитуєте? Кажуть "а не знаємо як". Зараз наче більше стали питати. Але викладач пояснює німецькою....При цьому почитати в інтернеті народ якось не намагається. І як я розумію вдома ніхто особливо не працює, максимум домашнє завдання роблять. При цьому постійні питання "а як ви його розумієте? А ви що десь вчили німецьку?". Вчора жіночка яка ваше не в зуб ногою почала на перерві обурюватися що в інших групах ті хто розуміють пояснюють тім хто не розуміє. Але вона ж нічого не розуміє, як їй поясниш все?)
Зараз повторюємо те що пройшли і з наступного тижня починаємо А2. Найвеселіше йшло повторення теми про їжу і покупки:) Граматика то взагалі повний ступор у народу.
Цікаво як у інших справи і як потім здаються екзамени. Говорити зрозуміло що ніяк. Цікаво чи отримує неговорящий народ сертифікати
Перед курсами прошла онлайн курс А1 за пару месяцев с украинским преподавателем. До этого вообще никогда не учила немецкий. Проблем с пониманием немецкого преподавателя вообще не было, потому что задания сначала были знакомые ,а потом уже лучше понимать начала. Ну и по названию темы всегда можно найти ролик в Ютубе, если что-то непонятно. У меня были проблемы с лексикой. Слова учить не могу, что запомнила, то запомнила. Говорила очень плохо, экзамен сдала:))
Ответ дляСланочка
Отримує аж бігом. Отримують сертифікати але не розмовляють. Ну і в групах ситуація зазвичай як в вашій.
Ну а з приводу ввечері займатися ще поверх домашки…. То можна ще і замість сна та їжі вчити мову)
У нас курси з 13:30 до 16:45, можна займатися і до і після. Мені здається питання лише в бажанні, часу море
У нас група з різних країн. Українців четверо. З самого початку всім довелося між собою спілкуватися німецькою. Була і англійська, але зійшла до нуля. Вчительки з Казахстану та України, але жодного слова нашого, лише німецька. Все пояснюють з першого дня - словами та жестами. Все зрозуміло. Перевіряють постійно чи всі все зрозуміли та запам´ятали. Заставляють розмовляти кожного дня. Нам ліньки та незручно, але всім доводиться працювати і ми вдячні. Домашніх майже немає, бо вечірня група, половина працює. Все робимо на уроках
Ответ дляGvenna
Мотивації нема на вивчення і домашки, інтеграція їм нах не треба, їм перечекати поки війна - і додомку.
Ви знаєте, зі мною ходять на курси дві сестри, молоді дівчата, з Херсона, одна фармацевт, інша медсестра. Затребувані професії в Німеччині. Вертатися їм особливо нема куди і чого. Хочуть лишатися. Але з мовою щось не складається
Ответ дляAnnaOst
Куди ж складеться з таким вчителем. Треба міняти школу і самостійно теж багато працювати
Ответ дляbibico
Круто!
Natalisa7613• 06 июля 2023
Ответ дляAnnaOst
Я не думаю що проблема тільки в учителі
Яке вам діло до інших?У нас була жіночка,пасла задніх.Але через рік в неї вже в1,чого не скажеш про інших.І їй 65.
Ответ дляNatalisa7613
Це була відповідь на те що люди просто не хочу вчити. Я спочатку теж думала що просто не хочуть. Ну може знає людина що точно не знадобиться їй та німецька. Виявляється ні.
А загалом я вчила англійську на різних курсах в різних групах. Бувають ’важкі’ групи. От зараз я у важкій групі. Стало цікаво чи це мені так пощастило, чи це скрізь так
Семицветка• 06 июля 2023
У нас в шпрахшколе учительница - украинка. У другой группы, которая уже сдала В1 - немка, но 80 процентов группы сдали на В1 и пошли учиться на В2.
Natalisa7613• 06 июля 2023
Ответ дляAnnaOst
Контингент рiзний,тому так всюди.
Ответ дляAnnaOst
На пфлеге их заберут и с а2.
Natabond76• 07 июля 2023
Справа у вчителі. У мене спочатку венгр викладав, 4 місяці коту під хвіст. А зараз 2 вчительки чергуються німкеня і швейцарка. Німкеня начебто і пояснює, але в голові нічого не залишається. Чекаємо на швейцарку і просимо її пояснити ту саму тему. В неї талант пояснити. Завдяки їй група сильна. Зараз вивчаємо А2.2, але вся група активно розмовляє. Хай з помилками, але ж ступора ні в кого немає. І 14 чоловік це дуже багато. Вчитель втомлюється. Максимум має бути до 10
Ответ дляAnnaOst
Війна це стрес.
На стресі не всі можуть ефективно вчитись. Пам´ять підводить.
_Wellness_• 07 июля 2023
В нашій групі найкраще розмовляли німецькою африканці, але одному з них це не допомогло скласти іспит, що дивно і несправедливо. В1 отримали 6 з 19. Вчитель спілкувався виключно німецькою, йшов по підручнику сторінка за сторінкою і було в принципі все зрозуміло, хоча методика дещо дивна, ми не вивчили і не переказали жодного тексту, тільки зачитували відповіді з ключів і листи перекладені у гуглі😂,але для того, щоб скласти іспит з найвищими балами, цього виявилося досить.Іспит-це формальність, а для нормального спілкування потрібна практика.
Ответ для_Wellness_
Так, іспит чисто технічно скласти не важко, це вже зрозуміло. Я правда не знаю як неговоряші здають шпрехен
_Wellness_• 07 июля 2023
Ответ дляAnnaOst
Це була найлегше частина. У половини групи за говоріння Б1. Дехто вивчив кілька десятків фраз, як папужка, і склав усну частину, питання були надлегкими, на граматику не звертали увагу, партнера обирали самі. Мені здається, що у екзаменаторів була мета так оцінити усну частину, щоб якомога більше людей склали іспит. Плюс картинки для опису і діалоги повторювалися.
У нас в группе всего 14 человек, большинство из Украины, один из Ирана,один из Афганистана, семейная пара из Сирии,которые 7 лет живут в Германии и до сих пор не знают языка. Одна учитель у нас китаянка,одна немка, обе говорят только по немецки,иногда что-то могут объяснить по английски. Спрашивают каждый день по 10 раз каждого,дают домашние задания,которые потом обязательно проверяют. Не понимают языка только 2 мужчины в группе 60 и 62 лет,не знаю зачем их вообще послали на курсы. Мы Германии месяц, через 3 недели уже пошли на курсы, все понимаем,но мы и дома занимаемся.