ДеньгиНеСдаю• 06 августа 2023
Муж задал вопрос сыну
Всем доброго вечера, не часто спрашиваю совета , но сегодня озадачилась. Сыну 8 лет в школе толком не учился , в плане украинского языка. Мы из Запорожья , сейчас занимается с репетитором, муж спросил у него , ты понимаешь Украинську мову? Ответил , так! А муж сказал , ты осознаешь что ты из последних кто ее понимает…, у меня ну не то что бы шок, но я подумала а вдруг… Вы тоже так считаете?наши дети и их дети будут знать мову? Бо мої не знають її, якщо по чесному. Дочка навчалась в школі , де всі предмети стали преподовати українською тільки у 6 класі. Зараз вона закінчила 8 . Я кажу тільки про нашу школу, в інших було по іншому.
Ответ дляЛюблю порядок
может нужно было ему по морде дать ?
За что? За то что в наших школах было 2 урока украинского языка в неделю? Или обоснуйте..
prosto_aisha• 06 августа 2023
Тю..мої діти ніколи не читали російської книжки, жодної. Я з дитинства знаю українську, вивчила її з 3класу навчалася в українській школі. Діти навчаються в українській школі.
постою_послушаю• 06 августа 2023
Что за бред вообще? В каком смысле один из последних?
Что за ход мыслей у него вообще?
Ответ дляInno4ka-ya
Ваш чоловік мурло, ось моя думка
Так мы наоборот за мову, но сами так же само учились в школах там где было преподавание на русском. И мы не виноваты в этом, з віком маємо якісь знання щоб говорити українською, але не вчили як інші.
Ответ для__stella__
Ну то ніколи не пізно почати вивчати рідну, державну мову
Natalisa7613• 06 августа 2023
Ответ для__stella__
Автор,мiй син пішов в школу у 2009 році в м.Донецьк,вчився в українському класі.Рідну мову знає.Дочка вчить,але їй 10 зараз.З них 9 років йде війна.Все залежить від вас і вашої родини.Так чоловіку і вкажіть.
Ответ для__stella__
Якби Ви були за мову і її вивчення, Ви б зараз хоча б намагалися спілкуватися на форумі українською.
постою_послушаю• 06 августа 2023
Ответ для__stella__
Автор, мне 45, из Донецка, в школе все предметы на русском, два урока украинского в неделю, да. В институте тоже самое. Свободно говорю на украинском. Было бы желание
Я вообще не понимаю, как укр.мову можно не знать? Я училась в школе в Киеве с 88 по 99 год, все было на русском, предмет укр.мова и укр.лит всегда были. И не было никого, кто бы ее не понимал. Практически никто не путал буквы є,э,е. Все нормально читали, все нормально диктанты писали, вірши вчили. Причем все остальное везде было на русском. А тут мова стала великой проблемой.
К.а.л.и.н.а• 06 августа 2023
Я навпаки спостерігаю активну українізацію населення та молоді. Ваш чоловік напевно в приципі з про-російською позицією?
Ответ для__stella__
Я вчила українську мову з 1978 до 1986 року в школі. де було два уроки на тиждень. чомусь це не завадило мені її знати.
Ответ для__stella__
У моей школе тоже 2 урока в неделю, и 2 літератури. Все знали укр.мову, все достаточно грамотно писали. Ну может говорить не очень удобно было, но быстро привыкаешь, если окружение україномовне.
Ответ для__stella__
А з яких міркувань ви в незалежній Україні віддали дитину в російськомовну школу? Я сама виросла в Запорізькій області, так, школа була російськомовна, але я давно доросла, і ВНЗ українською занінчувала, і діти мої до української школи ходять.
Що ваш чоловік мав на увазі, поясніть? А також чому ви не вчите дітей мови держави, в якій живете?
prozerpina123• 06 августа 2023
Ответ для__stella__
А вы после школы остановились в развитии?
Кто хотел, уже давно выучил
Holly White• 06 августа 2023
Ответ для__stella__
Так а почему ваш сын один из последних, кто будет понимать укр язык?) Из последних ваших родных или как?)
Ответ дляпостою_послушаю
+100
я з Макіївки. І пізніше - ДонНТУ на російській. Немає проблем зі спілкуванням та працею на українській.
Взагалі не добре зрозуміла, що мав на увазі чоловік автора. У Запоріжжі часто бувала у дитинстві. У порівнянню з моїм рідним містом там більше української було чути. Суржик, так, але не російська взагалі. І чого зараз, коли українською набагато більше чути довкола, коли багато книжок рідною мовою, кіно тощо - чого наші діти будуть мати проблеми з рідною мовою?
Ответ дляAnaKol
Жах.
Може треба замислюватися над тим, що треба робити для того, щоб наші діти були не останнім поколінням, яке знає українську. А якщо кожен буде думати так, як ваш ’чоловік’ , то наша нація скоро зникне.
Извините может я не так сказала, он на оборот хочет чтоб он понимал! И мог легко разговаривать. Но мы не виноваты что в нашем городе именно так как было. И есть. Для тех кто не верит , школа 7 многие учителя до сих пор по русски онлайн рассказывают, не по тому что они против Украины или еще какие-то причины. Только по тому, что наши дети учились до 6 класса в русских школах и им тяжело . И мы родители что можем сделать?ну и когда сидишь в окопе на запорожском направлении, говоришь по-русски со своими братьями которые говорят по украински, это вообще не проблема!главное доверие и одна цель.