Ручки-Крючки• 17 августа 2023

Как в украинском делится "мужчина" и "муж"?

Це - мій чоловік!

Як розуміти?
Мурзилка• 17 августа 2023
Ответ дляПліснявілий сир
Хорошая тема.
Кстати, да, как вот в русс.яз - официальный брак, гражданский брак и сожительство, а українською - цивільний і є офіційним, а також співмешкання, так?
Не зовсім. У нашій мові теж виокремлюють я поняття цивільного (громадянського) і офіційного шлюбу. Офіційний укладається в РАЦСі, цивільний -- співжиття партнерів. Нескладно.

Пліснявілий сир• 17 августа 2023
Ответ дляМурзилка
Але ж цивільна особа, а не громадянська особа, але громадянин або цивільний. Цивільний і є офіційним, але не громадянським. Співмешкання не цивільний шлюб, це не так. Цивільний у РАЦСі ж складається.
Мурзилка• 17 августа 2023
Ответ дляПліснявілий сир
Цивільний, або громадянський шлюб, -- це співжиття пари на основі спільного ведення господарства, виховання дітей тощо, без офіційного укладання шлюбного союзу в органах державної реєстрації цивільного стану. Ви щось дивне пишете, вибачте.
Пліснявілий сир• 17 августа 2023
Ответ дляМурзилка
Нічого дивного. Як на мене, дивне Ви написали, бо а як же тоді кодекс, який цивільний?

Ось що пишуть:

Цивільний шлюб, також громадянський шлюб[1] — шлюб, оформлений в органах державної влади без участі церкви.

В Україні цивільним шлюбом часто помилково називають вільні сімейно-статеві стосунки, що не оформлені ані церквою, ані державою. Сімейний кодекс України від 10 січня 2002 року містить вираз «жінка та чоловік, які проживають однією сім´єю, але не перебувають у шлюбі між собою, або в будь-якому іншому шлюбі». Доречнішим терміном щодо подібних стосунків є «фактичні шлюбні відносини»[3], або «фактичний шлюб».

На сьогодні відносини між чоловіком і жінкою можна називати «фактичним шлюбом» якщо виконуються всі наступні умови:
- вони проживають на одній території;
- ведуть спільне господарство;
- не реєструють свої відносини в органах державної влади.
Мурзилка• 17 августа 2023
Ответ дляПліснявілий сир

Ось що пишуть:

- вони проживають на одній території;
- ведуть спільне господарство;
Ще раз перечитайте написане вами і спробуйте подумки замінити офіційне формулювання ’фактичний шлюб’ прийнятим у побуті терміном ’цивільний’, і все проясниться) Ну або ні, але тут я вже нічого не вдію...
Пліснявілий сир• 17 августа 2023
Ответ дляМурзилка
Навіщо подумки щось змінювати? Для чого? Є чітке визначення, терміни та їх розуміння.
Ще раз: В Україні цивільним шлюбом часто помилково називають вільні сімейно-статеві стосунки, що не оформлені ані церквою, ані державою.
Цивільний шлюб це не громадянський, як Ви написали, а офіційний.
КвартираЧья• 17 августа 2023
а творог и сыр по украински как будет?
Пліснявілий сир• 17 августа 2023
Ответ дляКвартираЧья
а творог и сыр по украински как будет?
Сир і сир))
автор Ручки-Крючки • 17 августа 2023
Ответ дляКвартираЧья
а творог и сыр по украински как будет?
Та да. Но там ошибка не так конфузлива.

Амелі на мілені• 17 августа 2023
Ответ дляКружите меня,кружите
Залежно від контексту. Я зараз англійську вчу, матюкаюсь страшне, а моя репетитор починає мені приводити приклади в українській мові, які просто автоматично сприймаються, і я починаю розуміти, що англійська ще не така страшна))
Man, husband
Human
Я погнала• 17 августа 2023
Суржиком
Мужчіна

Еще чудно «бэрэмэнна»
Добродійка• 17 августа 2023
Ответ дляХата на мати
Невже ви не знаєте, що є однозначні і багатозначні слова?
Нет, автор не знает что такое слова-омонимы )
Репетиторша• 17 августа 2023
Ответ дляРучки-Крючки
Є в українській ’супруг’? Тоді 2 слова, що означають ’муж’.
Ну, якшо так, то ’муж’ не завжди означсю того хто на тобі одружений. Наприклад фраза ’ученые мужи’.
Репетиторша• 17 августа 2023
Ответ дляРучки-Крючки
Та да. Но там ошибка не так конфузлива.
Самая главная ошибка там называть творожники сырниками)
Сир кисломолочний і сир.... Их миллион видов. Вот взять эдигейский, или панир вот почему они сыры, если больше на творог похожи?)
Ку ка ку ка ку• 17 августа 2023
Ответ дляРучки-Крючки
Тобто член чи членкиня мінідружини-сім´ї?
Oh mein gott...
Ку ка ку ка ку• 17 августа 2023
Ответ дляПліснявілий сир
Хорошая тема.
Зато членкиню придумали 🤦‍♀️🤣
Федорино Горе• 17 августа 2023
Ну, якщо ви скажете ’моя коса’, це буде про волосся чи інструмент?
Це буде ясно з контексту, чи не так?
Пустощі-веселощі• 17 августа 2023
Ответ дляРучки-Крючки
Мені цікаво, в українскій не подразумевалось этих ’всем понятных оборотов’ из недавней темы ’как называть того, с кем не замужем’?
Типа там ’мой бойфренд, мой мужчина’...
В немецком так же. Mann - и муж и мужчина. Разница в слове mein (мой) и неопределенном артикле (ein). Mein Mann - муж, ein Mann - какой то мужик.

У нас также же - мій чоловік - муж. Какой то чоловік - мужчина. Все по контексту.
Перша на селі• 17 августа 2023
Ответ дляДобродійка
Автор знает, я тоже знаю, но это не исключает того, что в укр мове любой мужик - тебе муж. Бред. Лучше б этим разделением занялись вместо членкинь и гинекологинь. Была бы практическая юридическая польза.

Федорино Горе• 17 августа 2023
Ніколи про особу (сторонню) чоловічої статі ви не скажете ’мій’. Так само як і про свого чоловіка не скажете відсторонено - ’ той’ чи ’уей’. Бо тоді це суперечить контексту, що він ваш.
Так що переплутати неможливо.
МЕСТО_Встречи• 17 августа 2023
А я задумуюсь як казати людям на чоловіка, з яким не одружена, але зустрічаюсь. Щоб довго не пояснювати.
Хлопець, так нам по 40-к років, не підходить.
Чоловік або мій чоловік, так ми не одружені.
Бо як говориш, що мій чоловік, то думають, що одружилась.
Кавалер, образливо і недоречно, бо в нас серйозні стосунки
Так, щоб всі відразу розуміли, без пояснень
Маю натхнення• 17 августа 2023
чоловік в смислі мужчина не чула щоб взагалі вживали в такому контексті
Перша на селі• 17 августа 2023
Ответ дляМаю натхнення
А как говорят в этом контексте?
ПробілНеПрацює• 17 августа 2023
Ответ дляМаю натхнення
А як Ви називаєте особу чоловічої статі?
Мамзелькіна• 17 августа 2023
Ответ дляПліснявілий сир

Ось що пишуть:

- вони проживають на одній території;
- ведуть спільне господарство;
Вам вище дали інформацію з офіційних джерел, а ви поставили свій текст з Вікіпедія, тому у вас така каша
Магиня• 17 августа 2023
Ответ дляМЕСТО_Встречи
А російською як ви його б назвали?
Ну ниче се• 17 августа 2023
Ответ дляКвартираЧья
а творог и сыр по украински как будет?
сир і твердий сир
Федорино Горе• 17 августа 2023
Ні, таки можливо сплутати. Наприклад, ’з цим чоловіком я познайомилась два роки тому’. Це може бути як вказівка на певну особу чоловічої статі (говоримо про знайомого), так і на власного чоловіка, але другого, наприклад.
Але тоді все ж таки людина, що відчуває мову, скаже ’з теперешнім’.
Ну ниче се• 17 августа 2023
Ответ дляМЕСТО_Встречи
можливо можні так сказати-чоловік, з яким я зустрічаюсь? як варіант
рукиЖимолости• 17 августа 2023
Ответ дляРучки-Крючки
Кстати да!!! В украинском у женщины может быть только муж, а мужчине даже жену можно женщиной назвать?
Во французском также. Une femme - женщина и она также ma femme - моя жена. Определение жена к них было но стало рудиментом почти. Для мужа используют mari или l´homme