Нематрьошка• 14 октября 2023
Допоможіть розв´язати задачу з фізики.
Доброго вечора
Допоможіть, будь ласка, розв´язати задачу.
Літак вилетів на північ із Південного полюса. Долетівши до екватора,він повернув на захід і пролетів 3/4 екватора.
У скільки разів шлях літака відрізняється від модуля його переміщення відносно Землі? Уважай Землю кулею.
Я так розумію, що пролетів він 3/4 екватора + пів меридіану. Якщо вважати Землю кулею, то пролетів відстань примітно 40 тис км.
Як порахувати модуль переміщення ,який дорівнює половині меридіану але не по колу, а по прямій. Тут в мене "збій програми". Дякую за допомогу.
Нематрьошка
• 14 октября 2023
Ответ дляХочу наколоти губи
Аналогічна задача
Дякую, але там з початку помилка - не враховують шлях від полюса до екватора.
Нематрьошка
• 14 октября 2023
Ответ дляХочу наколоти губи
Аналогічна задача
І там друга помилка - модуль переміщення це найкоротша відстань від точки вильоту до точки прильоту. Тобто від полюсу до екватора , тільки по іншому меридіану.
ОхиИВздохи• 14 октября 2023
до екватора він летить r,потім на захід 3/4*r.всього:r+(3/4)*r=(7/4)*r
п пeреміщення взнати за т.Піфагора:s^2=r^2+(9/16)*r^2=(25/16)*r^2,звідси s(переміщення)=(5/4)*r.
далі знайдіть відношення 7/4 до 5/4
НЛОша• 14 октября 2023
Пів мерідіану=1/4 кола.
Значить модуль переміщення 1/4, а шлях 1/4 + 3/4=4/4
Відповідь: шлях в 4 рази більший за переміщення
НЛОша• 14 октября 2023
Ответ дляОхиИВздохи
далі знайдіть відношення 7/4 до 5/4
Що ви брали за r? Якщо повне коло, то до екватора летіти 1/4 кола.
НЛОша• 14 октября 2023
Ответ дляОхиИВздохи
далі знайдіть відношення 7/4 до 5/4
І переміщення рахується від початкової точки до кінцевої, початкова точка на полюсі, кінцева на екваторі, між ними 1/4 кола.
НЛОша• 14 октября 2023
Ответ дляОхиИВздохи
радіус кола,яке є зображення кулі
Е....тобто ви вважаєте, що літак летів з полюсу в центр ядра Землі чи як?
ОхиИВздохи• 14 октября 2023
Ответ дляНЛОша
ні,я так не вважаю.
НЛОша• 14 октября 2023
Автор, вибачайте, тільки дійшло.
’Як порахувати модуль переміщення ,який дорівнює половині меридіану але не по колу, а по прямій. ’ я впевнена, що автори мали на увазі переміщення по чверть колу все-таки, інакше це занадто геморне завдання виходить.
Нематрьошка
• 14 октября 2023
Я намалювала нижче.
Модуль переміщення це не по колу ( по меридіану) а по прямій. Радіус Землі відомий. Як дізнатися цю відстань по прямій ( на малюнку фіолетова лінія)
Нематрьошка
• 14 октября 2023
Ответ дляНЛОша
Автор, вибачайте, тільки дійшло.
Це програма 7 класу інтелект. Там такі геморні задачі майже всі.
Нематрьошка
• 14 октября 2023
Ответ дляНЛОша
Пів мерідіану=1/4 кола.
Ми теж так вирішили,але дитині сказали, що це неправильно.
Нематрьошка
• 14 октября 2023
Ответ дляОхиИВздохи
хай вам це допоможе
Дякую, тут схоже, що вирішили, але діти ще не вивчали такі формули.( Будемо формулу вивчати
Нематрьошка
• 14 октября 2023
За допомогою онлайн калькулятора сторін трикутника ми знайшли модуль переміщення ,він трохи більше за 9000 грн.
Тому розв´язання 40000 (шлях) поділити на 9000 (модуль) дорівнює 4,444
Дякую усім за допомогу.
У нас дивна вчителька, яка не пояснює як розв´язувати подібні задачі , але якщо хтось хоче отримати оцінку вище 9, то він повинен навчитися вирішувати такі задачі самостійно(
Дякую усім за допомогу.
НЛОша• 14 октября 2023
Ответ дляНематрьошка
Інтелект , 7 клас
Тим більше 7й клас з геометрії недостатньо знань, щоб обрахувати по прямій
НЛОша• 14 октября 2023
Ответ дляНематрьошка
Вчителька сказала чи інші діти?
НЛОша• 14 октября 2023
Ответ дляНематрьошка
Я намалювала нижче.
Ну вийде по прямій r×корінь з 2. Вони ж коренів не вчили.
НЛОша• 14 октября 2023
Ответ дляНематрьошка
Дякую усім за допомогу.
Ой на таку вчительку
НЛОша• 14 октября 2023
Хай т.О - центр кулі. Тоді ОД=ОП=радіус кулі. Кут ДОП = 90 град. ДП - гіпотенуза в рівнобедр.прямокутному трикутнику. ДП= радіус×корінь з 2.
Шлях=коло=2 х Пі х радіус.
Шлях/ переміщення = Пі х корінь з 2 .
Шлях=коло=2 х Пі х радіус.
Шлях/ переміщення = Пі х корінь з 2 .