Слава Українi• 06 ноября 2023
Раннє самостійне життя дітей з 15-16років.
Це добре чи погано? Якщо дитина в 15 років їде вчитися закордон сама, це негативно вплине на неї психологічно?
Хто аналізував реально.
Слава Українi
• 06 ноября 2023
Ответ дляЯ шалунья
Так він вже на насиженому місці, мабуть і друзіє. Дайте дитині право вибору.
Не насиджене. Насиджене уже було зі мною в школі. А в ліцеї все нове.
Рожайтретьего• 06 ноября 2023
Я не аналізувала, маю лише один такий приклад і там нічого хорошого. В дитини з часом розвинулась анорексія, як один з факторів її рано відправили в доросле життя. Хоча на момент відʼїзду я ту дитину знала, вона здавалась дорослою, доволі самостійною, дуже розсудливою. Я була впевнена, що в неї все вийде. А ніт, не вийшло. Це подруга дитинства мого сина, знаю про всі її складнощі, бо всі ці роки вони спілкувались. Важко їй було
Не любовница• 06 ноября 2023
Моя дитина подалася зараз на FLEX і дуже хоче поїхати до США по цій програмі, майже на один рік. Якщо пройде, їй буде 16 років. З одного боку, це наче не сама буде жити (а в родині тамошній), з іншого боку, звичайно - тривожно. Але вона самостійна розумна дівчинка в мене, якщо це її мрія і мета - можу тільки підтримувати. Думаю, якщо йшлося б про навчання десь в Україні чи Європі і їй довелося б поїхати (верніше, вона б захотіла поїхати), посумувала б та й відпустила б. Мені здається, багато чого залежить від дитини (чи може з Вами бути відвертою, наскільки легко сходиться з людьми, комунікує, чи може попросити допомоги, чи може розібратися сама в побутових питаннях тощо). Звичайно, ризики є завжди. Але і маючи дитину під боком вдома, можна мати величезні проблеми з нею, у спілкуванні і не розумітися. Тому з усіх сил намагаюся їй довіряти і вірити в неї:)
Сапай вазони• 06 ноября 2023
Ответ дляСлава Українi
З гуртків зустрічати в 15 років?
Мы возили до 16 везде ! Друзья, школа, тренировки...
В 16 уехала в другую страну и все отлично.
Ох я теж така. Дитина на наступний рік їде в Польщу в технікум. Але йому буде 16, бо з 7 років пішов у школу. Він сам хоче. Але дуже не самостійний. Я розумію що там буде опікун і вихователі в гуртожитку, але звичайно переживаю. І планую на початку туди частіше мотатися щоб підтримати його і щоб не почувався самотнім.