Робота для жінок у шахті – таке словосполучення ще кілька років тому вважалося неможливим. Жінки могли працювати на шахті – бухгалтерами, обслуговуючим персоналом, табельницями. Але підземна робота вважалася не жіночою. Однак із початком війни дедалі більше представниць слабкої статі йдуть працювати під землю – у шахту.
Робота для жінок у шахті: українки масово спускаються під землю замість чоловіків, що пішли на фронт - today.ua
На сьогодні у вугільних шахтах, що належать компанії ДПЕК, працює близько 400 жінок. Журналісти агенції Reuters розповіли, ким вони трудятьс під землею.
Навряд чи хтось із цих жінок з юності мріяв про таку роботу. Однак життя розпорядилося по-своєму. Хтось із них пішов під землю, щоб замінити рідного чоловіка, який пішов на фронт, а хтось через те, що у маленьких шахтарських містечках просто немає іншої роботи, а жити якось треба.
Наприклад, 22-річна Христина вже п´ять місяців працює техніком з обслуговування електропоїзда на глибині 470 метрів. Вона замінила у шахті брата, який пішов воювати. Та й просто не було іншої роботи, а в неї 4-річний син, якого вона виховує з бабусею.
Їхній шахтарський Павлоград розташований лише за 100 кілометрів від лінії фронту. І щоразу, спускаючись у шахту, дівчина боїться за матір та дитину, що будь-якої хвилини можуть потрапити під обстріл ворожої артилерії. А вони, у свою чергу, побоюються за неї, адже немає абсолютної гарантії, що вона повернеться зі свого півкілометрового пекла.
Робота для жінок у шахті: українки масово спускаються під землю замість чоловіків, що пішли на фронт
"Наші хлопці пішли на фронт, і тепер ми повинні їх підтримати, бо нема кого посилати працювати в шахту", - каже дівчина.
Звісно, жінці у шахті важко. Не лише морально, але й фізично. Все ж таки така праця - для чоловіків. Однак платять непогано, і для їхньої невеличкої родини ця робота – справжній порятунок у нелегкий воєнний час.
На сьогодні в компанії ДПЕК близько 400 жінок працюють під землею. Це 2,5% від загальної чисельності працівників шахт, що належать цій компанії. У ДПЕК кажуть, що на найважчих роботах жінки все ж таки не працюють, це - доля чоловіків, що залишилися. Жінки під землею виконують допоміжні функції, вони не працюють прохідниками.
"Ми виконуємо всі завдання на тому самому рівні, що й чоловіки, якщо це, звичайно, не дуже важка робота, яку ми не можемо виконати", - розповідає ще одна трудівниця шахти, 43-річна Наталя.
На сьогодні близько 3 тисяч шахтарів-чоловіків із 20-тисячного колективу ДПЕК воюють на фронті з окупантами. Понад чотири десятки з них, на жаль, вже ніколи не повернуться у забій. Тому, мабуть, на їхні місця незабаром прийде ще більше жінок. Війна повністю нівелювала різницю між чоловічою та жіночою працею, навіть у таких споконвічно чоловічих галузях.
Ответ дляclernikol
Вы сейчас унизили и оскорбили огромное количество женщин Украины, которые остаются в стране и работают на благо своего государства.
Це ви так сприйняли цю інформацію.
Я також тут, але не вважаю що мене принизили.
І так, вважаю що якщо є можливість - потрібно виїзджати.
Ответ дляFlower Girl23
Прямо таки... Я тоже всю жизнь проработала в строительстве, ’на благо государства’, как и мои родители, и мой дед - и где это ’государство’ теперь? Вот ради чего мы это всё делали - чтобы теперь наших мужей, сыновей, внуков - на убой посылали и их некем было заменить? Ндааа...(( Поэтому да - полностью поддерживаю тех, кто уезжает отсюда навсегда, уж извините...
Форма ’все адекватные выехали’ предполагает, что остальных человек считает ’неадекватными´. Каждый вправе принимать свое решение, но это не даёт право унижать и оскорблять других людей.
Ответ дляvaluda
Це ви так сприйняли цю інформацію.
А я вважаю, що кожен має право на власне рішення. І якщо людина має можливість,але не виїжджає, це не дає нікому права вважати таку людину неадекватною
Ответ дляclernikol
Ще раз.
Це у вас в голові.
Я так не сприйняла як ви цю інформацію.
І да, людина на форумі вправі писати що хоче.
Це у вас в голові.
Я так не сприйняла як ви цю інформацію.
Ответ дляclernikol
Ну ви не сприйняли, а я сприйняла. І так,я в цьому повідомленні вбачаю пряме приниження
Ну я вважаю що людина дійсно адекватна мала б поїхати з війни. І в першу чергу вивезти дітей і батьків. А не травмувати дітей.
Тому вважаю що якщо ми тут, то це якась трохи неадекватність насправді і є.
Ответ дляFlower Girl23
Все люди жили по-разному, особенно в годы Второй мировой и послевоенные... Но законы защищающие материнство и детство в ’совке’ были и постоянный прирост населения тоже был... Вы считаете нормальным, что нам сейчас предлагают вернуться в 40-е годы?..
Прирост населения и в Африке есть и что ? Это как-то равно уровню жизни ?
Совок это не только 70-80 тые годы !
Кто лично вам что-то предлагает ? Хватит разносить чушь !
Совок это не только 70-80 тые годы !
Ответ дляFlower Girl23
У вас претензии не к путлеру, а к Украине ?
Flower Girl23• 28 ноября 2023
Ответ дляclernikol
’Адекватными’ я считаю тех, кто реально понимает перспективу на будущее, особенно для нашей молодёжи, и относится критически ко всем ’обещаниям’ нашей власти..
Flower Girl23• 28 ноября 2023
Ответ дляVShpak
У меня претензии ко всему тому, что творилось в нашей стране, начиная с 91-года и во что оно превратилось сейчас...((
Flower Girl23• 28 ноября 2023
Ответ дляclernikol
Я так понимаю,вы выехали из Украины в 1991?
Нет почему, я и сейчас здесь... Просто могу сравнить в плане экономики, развития, демографического роста и да - заботы о здоровье женщин и детей - период УССР и наше время... Да что там я, даже моя дочь, которой 36 лет - до сих пор помнит телевизионную рекламу - ’Нас 52 миллиона!’
Flower Girl23• 28 ноября 2023
Ответ дляdiana32
А в 90ом было все зашибись, да? Ну ясно.
Нет, в 90-х было очень тяжело... Муж потерял работу сразу, нам з/п задерживали постоянно, а нужно было поднимать двоих детей - школьников... Но нас целенаправленно никто не уничтожал, поэтому считаю, что было гораздо лучше, чем сейчас...
Ответ дляFlower Girl23
А кто на вас напал в 91?
Ответ дляFlower Girl23
А, тот есть по вашим собственным представлением вы относитесь к неадекватным?🙈
Flower Girl23• 28 ноября 2023
Ответ дляclernikol
В моём возрасте уже можно быть немножко неадекватной.)) Я уже никуда не собираюсь, но очень хочу, чтобы выехала невестка с 8-летним внуком. Она не торопится пока, считает что еще всё успеет, а вот я - ни в чём не уверена...
Flower Girl23• 28 ноября 2023
Ответ дляdiana32
А кто на вас напал в 91?
А на вас? Зачем, простите, глупые вопросы задавать?
Ответ дляFlower Girl23
То есть невестка у вас неадекватная?