Мурка в бурке• 28 ноября 2023

Робота для жінок у шахті: українки масово спускаються під землю

Робота для жінок у шахті – таке словосполучення ще кілька років тому вважалося неможливим. Жінки могли працювати на шахті – бухгалтерами, обслуговуючим персоналом, табельницями. Але підземна робота вважалася не жіночою. Однак із початком війни дедалі більше представниць слабкої статі йдуть працювати під землю – у шахту.

Робота для жінок у шахті: українки масово спускаються під землю замість чоловіків, що пішли на фронт - today.ua
На сьогодні у вугільних шахтах, що належать компанії ДПЕК, працює близько 400 жінок. Журналісти агенції Reuters розповіли, ким вони трудятьс під землею.

Навряд чи хтось із цих жінок з юності мріяв про таку роботу. Однак життя розпорядилося по-своєму. Хтось із них пішов під землю, щоб замінити рідного чоловіка, який пішов на фронт, а хтось через те, що у маленьких шахтарських містечках просто немає іншої роботи, а жити якось треба.

Наприклад, 22-річна Христина вже п´ять місяців працює техніком з обслуговування електропоїзда на глибині 470 метрів. Вона замінила у шахті брата, який пішов воювати. Та й просто не було іншої роботи, а в неї 4-річний син, якого вона виховує з бабусею.

Їхній шахтарський Павлоград розташований лише за 100 кілометрів від лінії фронту. І щоразу, спускаючись у шахту, дівчина боїться за матір та дитину, що будь-якої хвилини можуть потрапити під обстріл ворожої артилерії. А вони, у свою чергу, побоюються за неї, адже немає абсолютної гарантії, що вона повернеться зі свого півкілометрового пекла.

Робота для жінок у шахті: українки масово спускаються під землю замість чоловіків, що пішли на фронт

"Наші хлопці пішли на фронт, і тепер ми повинні їх підтримати, бо нема кого посилати працювати в шахту", - каже дівчина.

Звісно, жінці у шахті важко. Не лише морально, але й фізично. Все ж таки така праця - для чоловіків. Однак платять непогано, і для їхньої невеличкої родини ця робота – справжній порятунок у нелегкий воєнний час.

На сьогодні в компанії ДПЕК близько 400 жінок працюють під землею. Це 2,5% від загальної чисельності працівників шахт, що належать цій компанії. У ДПЕК кажуть, що на найважчих роботах жінки все ж таки не працюють, це - доля чоловіків, що залишилися. Жінки під землею виконують допоміжні функції, вони не працюють прохідниками.

"Ми виконуємо всі завдання на тому самому рівні, що й чоловіки, якщо це, звичайно, не дуже важка робота, яку ми не можемо виконати", - розповідає ще одна трудівниця шахти, 43-річна Наталя.

На сьогодні близько 3 тисяч шахтарів-чоловіків із 20-тисячного колективу ДПЕК воюють на фронті з окупантами. Понад чотири десятки з них, на жаль, вже ніколи не повернуться у забій. Тому, мабуть, на їхні місця незабаром прийде ще більше жінок. Війна повністю нівелювала різницю між чоловічою та жіночою працею, навіть у таких споконвічно чоловічих галузях.
автор Мурка в бурке • 28 ноября 2023
https://top.today.ua/robota-dlya-zhinok-u-shahti-u...
автор Мурка в бурке • 28 ноября 2023
А тут писали что если мужиков не останется , то все женщины резко уедут в Европу. Никуда они не уедут! Будут работать ради победы Украины!
Леска• 28 ноября 2023
Масово це скільки конкретно?
автор Мурка в бурке • 28 ноября 2023
Ответ дляЛеска
Масово це скільки конкретно?
На сьогодні в компанії ДПЕК близько 400 жінок працюють під землею. Це 2,5% від загальної чисельності працівників шахт, що належать цій компанії.
автор Мурка в бурке • 28 ноября 2023
До войны женщинам нельзя было вообще работать под землей и водолазами, и еще куча всяких ограничений была.
Злюченька• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
Будут работать, потому что жить на что-то нужно.
автор Мурка в бурке • 28 ноября 2023
Ответ дляЗлюченька
Раз разрешили в шахтах под землей работать, значит разрешат и по мобилизации служить на войне. В ВСУ на земле служба гораздо легче, чем в пыли в шахте.
VShpak• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
А чого не можна ?
Є такі жінки, що двох чоловіків варті !
Злюченька• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
Ждем когда снимут ограничения по возрасту.

С 16, да что там, с 14 лет на завод.
Злюченька• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
Вам кто-то запрещает служить?
автор Мурка в бурке • 28 ноября 2023
Ответ дляVShpak
А чого не можна ?
Є такі жінки, що двох чоловіків варті !
КЗОТ такой был. Не знаю чего женщин ограничивали. Законы там всякие об охране материнства и детства.
автор Мурка в бурке • 28 ноября 2023
Ответ дляЗлюченька

С 16, да что там, с 14 лет на завод.
В о время войны это возможно на раз два! И увеличение рабочего времени для подростков.
Злюченька• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
Ну и я об этом….
diana32• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
Что за бред, работали всегда, горные техникумы обучали например маркшейдер, в основном женщины , лазили в касках по шахте, если бы вы были из шахтерских регионов вы бы об этом знали
автор Мурка в бурке • 28 ноября 2023
Ответ дляЗлюченька
Ну и я об этом….
Все правильно. Мужчины воюют, их заменят женщины и дети.
автор Мурка в бурке • 28 ноября 2023
Ответ дляdiana32
Читайте внимательнее материал! Сейчас женщины работают исключительно на мужских работах в шахте, не бухгалтерами!
diana32• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
Я вам говорю что работали , при чем тут бухгалтерия? Или для вас мужская это только отбойник?
clernikol• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
В смысле нельзя? Нельзя было посылать на эти работы, но по собственному желанию можно было. Сейчас ничего не изменилось
Sv.A• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
Почему Вы так? Я с 2004 года работаю участковым маркшейдеров, в соседнем отделе геологи женщины.
автор Мурка в бурке • 28 ноября 2023
Ответ дляclernikol
Изменилось и еще как! там где не было женщин они появились! Ждем появления женщин сантехников в коммунальном хозяйстве к примеру.
clernikol• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
Ещё раз. Законодательно ничего не изменилось! Привлечь к этой работе можно только добровольно, как и было ранее
автор Мурка в бурке • 28 ноября 2023
Ответ дляclernikol
О добровольности в статье ни слова.
Korsika999• 28 ноября 2023
Давно в Украине сняли большинство ограничений для женщин. И машинистом можно и сварщиком. Ещё задолго до войны. Просто не хотели женщины. А теперь придется. Так как безработица. В работодателям придется брать женщин, так как нет мужчин.
Если бы автор хорошо изучила вопрос, она бы знала. Что это не сняли ограничения по закону, а просто ситуация изменилась.
diana32• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
О добровольности в статье ни слова.
Вы отношения никакого к шахтам не имеете, если бы имели не разгоняли бы найденную в СМИ хайпописанину.
Flower Girl23• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
Да, в ’клятом совке’ заботились о женщинах и детях, в отличие от нашей теперешней реальности...
inna5577• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
О добровольности в статье ни слова.
Удалено администрацией...
clernikol• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
О добровольности в статье ни слова.
Мой вам совет, ориентироваться не на статьи СМИ, а на законодательство
Will_Be...• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
У нас ещё лет 10 назад была женщина электрик в ЖЭКе,бестолковая, правда, но была.
автор Мурка в бурке • 28 ноября 2023
Ответ дляinna5577
Удалено администрацией...
Леска• 28 ноября 2023
Ответ дляМурка в бурке
А зараз прямо заборонено мобілізувати в зсу? Навпаки, якраз в конституції сказано шо всі громадяни повинні залишатися країну.
Так само як і не заборонено (що прям мали дозволити) законодавчо жінкам спускатися в шахту. Просто історично деякі професії є гендерно орієнтовані і жінок чи чоловіків не прийнято брати на якісь професії. Все ж таки з забої, прохідником жінок не беруть (поки що?) Але це не прям закріплено законом.