Додекаэдр• 05 декабря 2023
Я святкую
Може вже й були такі опитування, але цікаво яка картина наразі
Результат:
вже голосів:
203 (31.62%)
Різдво 25 грудня
185 (28.82%)
Миколая 6 грудня
101 (15.73%)
Різдво 7 січня
70 (10.9%)
Миколая 19 січня
50 (7.79%)
Не святкую ці свята
25 (3.89%)
Результат
8 (1.25%)
Бризну отрутою в коментах
ВЫВсеВрете• 05 декабря 2023
Мне вообще все равно какая дата. Потом ещё что то поменяется. Ну какая разница когда сладости детям дарить? Или как у нас его ещё празднуют?
Рождество всегда 7 отмечали ( ну как отмечали, поужинали да и все) теперь 25
Хорошо хоть Новый Год стабильный. Вот его отмечаем.
Сладкий лимончик• 05 декабря 2023
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
Атеїсти?
Да. Абсолютные. Не верю в бога и церковь и считаю это самым большим обманом всех времен и народов.
Гадаю_По_шнуркам• 05 декабря 2023
Ответ дляАнтиТроль
Яких многовековых? Як тільки одне століття (век) цей калеодар у нас використовували?
Ой... Шо то Вы не того этого. Какой один век?! Юлианский календарь по которому Рождество 7 с 988 года. Или Вы про Григорианский, который большевики ввели в светскую жизнь и теперь вот зеленки в церковную пытаются пропихнуть?
Но даже не суть... Если не в курсе, то многое в ’цей календар’ попало из язычества. Это такая смесь жгучая, что я бы своими ручонками с указанием ’как и когда правильно’ вообще не лезла.
Анонимушка• 05 декабря 2023
Ответ дляКаркуша Клара
Достаточно того, что эти даты были всю нашу жизнь, жизнь родителей и бабушек!
Мої батьки 50-х років народження і традиціям їх навчали бабусі з дідусями. І от якраз Різдво і Миколая в них були 6 і 25 грудня в дитинстві. Потім перейшли на новий календар, а зараз повернулись до того з чого починали.
А от батьки чоловіка молодше і їм звичніше 19 грудня і 7 січня.
Гадаю_По_шнуркам• 05 декабря 2023
Ответ дляМудробаба
приметы, обычаи дикість якась
А Вы на ДР тортик не едите? На своей свадьбе в трико были, а в Новогоднюю ночь сладенько спите? Ну ОК, бывает.
Липка-прилипка• 05 декабря 2023
Ответ дляСладкий лимончик
Отмечаем маштабно только новый год. Поэтому когда там Николая и рождество мне абсолютно все равно.
Мы так же. Поэтому что там куда сдвинули- все равно.
На Николая ребенку игрушку или сладости положу на 19 декабря, сейчас нет настроения. Рождество 25? Да и пожалуйста, чуть поразнообразнее попразничнее ужин будет и 25го
ЛюбимаЯНЬ• 05 декабря 2023
Звикати до нових дат важко, але хочеться святкувати з усіма людьми з українською православною церквою.
Я собі сама влаштую такий плавний перехід років 3 я планую просто морально звикати до нових дат, не відмічати, просто не працювати у святкові дні, поминати святих, молитися, купити церковний календар, запам´ятати дати запам´ятовувати нові дати свят.
Але я не приховую той факт, що я дуже сумуватиму за старими датами свят, адже половина життя пройшла на тих датах, і скрізь була цифра 7 січня, 19 грудня, спогади про бабусю, маму, як збиралися родиною, але мабуть ми те покоління , якому випало це пройти, час змін, бо ж колись людям, які святкували 25 грудня теж прийшлося звикати до нових дат, і теж мабуть було не легко.
Одяг та сумки• 05 декабря 2023
вчитель доньки молодшої сказала дітям що 6 Николая - ну як я не куплю подарунок на 6е. А старша вже знае що Николай то мама/тато тому їй усеодно 6 чи 19
АнтиТроль• 05 декабря 2023
Ответ дляГадаю_По_шнуркам
Ви мене заплутали))
Ми зараз святкуємо Різдво 25 грудня це за григоріанським календарем. Українці так його і святкували раніше, а в радянські часи приблизно почали 7
Файна_зупка• 05 декабря 2023
Ответ дляГадаю_По_шнуркам
ЛюбимаЯНЬ• 05 декабря 2023
Автор, а ви як будете, мені здається, що такі теми створююють тут щоб ворожнечу розпалювати між людьми, викликати ненависть до українського.
Гадаю_По_шнуркам• 05 декабря 2023
Ответ дляАнтиТроль
Ви мене заплутали))
Ну так разберитесь... Не почали святкувати, а продолжили. Католики привязались к дате 25 декабря, а православные (не все, я знаю) к конкретному дню события.
Представьте что завтра должно было быть 25 декабря, Рождество, а оно не настало, потому что календарь поменяли и завтра наступило 7 января. Как бы Вы поступили в данной ситуации? Праздновали бы завтра или ждали бы следующего года и отмечали 25.12?
Парасюха• 05 декабря 2023
Ответ дляАнтиТроль
Це все тільки справа звички.
Як каже мама а як же Крещенские морозы?
Вже багато років у нас похолодання 4-8 січня (часто і зі снігом), а 13-20 - завжди тепло. Ми 13-14 прибираємо ялинку і робимо генеральне прибирання, то це вже традиція - січень, а балкон-лоджія відкриті і протяг через всю квартиру, при цьому тепло і сонячно.
Так що з морозами якраз все на місце стане нарешті.
Парасюха• 05 декабря 2023
Ответ дляdulenok
Мне перенос праздников только дату установки ёлки сбивает...было удобно - на Николя ставить, на Крещение убирать. Все. В остальном никаких сбоев, в церковь я не хожу, поэтому мне все равно , когда праздновать
Так так і робіть далі. Що заважає?
Жена сантехника• 05 декабря 2023
Коли в сім´ї є старі люди, то не будеш же з ними в різні дні святкувати. А вони в одну церкву пішли, там по старому, в другу, там взагалі сказали, Ви що, по старому звісно, не видумуйте про нове. То що робити, заборонити старим до церкви ходити? Для них не свято без церкви. Нема майже в нас церков ПЦУ на жаль, не знаю чому не відкривають. 2-3 на мільйонник і ті в віддалених районах. То вибору нема. Або не ходити в церкву, або УПЦ. По всьому місту тільки УПЦ скрізь.
Гадаю_По_шнуркам• 05 декабря 2023
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
А хто вирішив що українське це тільки таке яке Ви вважаєте правильним?! Ну от хто?!
Українське воно різне і цим прекрасне. Але ж ні, треба убити все українське різномаття, що б нічого не зосталося, бо хтось рішив що українське це тільке отаке, і ніяке інакше.
Липка-прилипка• 05 декабря 2023
Ответ дляАнтиТроль
Це все тільки справа звички.
Як каже мама а як же Крещенские морозы?
Дались вам те крещенские морозы. На реке Иордан их не было ни по новому ни по старому календарю)
АнтиТроль• 05 декабря 2023
Ответ дляГадаю_По_шнуркам
Цього року відсвяткувала би 7, а наступного 25.
Мені нема чого розбиратись. Наші предки святкували 25.
Радянський період воліла б викреслити з історії, це всього навсього менше століття самої страшної біди, яка могла статись з нашим народом.
Ми повернулись до істоків, от і все
Куколка-мяуколка• 05 декабря 2023
Николая не праздную вообще, Рождество 25 декабря, НГ в ночь с 31.12.23 на 01.01.24
Даю справку• 05 декабря 2023
Мне по барабану. Уже много лет отмечаем католическое Рождество (муж католик)и православную Пасху. С Миколаем вообще не принципиально. Ну мы и не религиозная семья. В церкви бываю только в поминальные дни.
Весотехник• 05 декабря 2023
Ответ дляdulenok
Буду праздновать Николай 6 и два рождества
И мы так. 6 декабря Миколая, а рождество 25.12 и 7.01
Галя із Дарниці• 05 декабря 2023
6 Миколая, мені так краще набагато, бо в дитини 15 ще день народження, то їй вже ті подарунки 19 числа до одного місця.
Голодаю• 05 декабря 2023
Для меня, моя страна,моё государство-это моя семья, поэтому мы будем праздновать тогда,когда посчитаем нужным,а когда празднуют чужие мне,посторонние люди,мне вообще плевать. Ну мы и не особо религиозная семья, пост не держим, в церковь ходим только святить паску и в поминальные дни.
Ду да ду да ду• 05 декабря 2023
Чоловік - німець, вже давно святкуємо Миколая і шостого, і дев´ятнадцятого грудня...зараз, мабуть, залишимо тільки шосте...дитина пішла у німецьку школу в Україні...святкують завтра
Сама не знаю• 05 декабря 2023
Ответ дляКаркуша Клара
Хм, а старый новый год отмечали больше 100 лет
Хто там святкував той старий новий рік? Та й звикнуть усі, он 7 листопада відмінили, не так багато і часу пройшло, хтось згадує за нього? Ні, наче і ніколи не було.
Бабка-байкерша• 05 декабря 2023
Ці всі свята придумано людьми. Сенсу в них не бачу. Істинно віруючим ці свята нідочого взагалі.