Додекаэдр• 05 декабря 2023
Я святкую
Може вже й були такі опитування, але цікаво яка картина наразі
Результат:
вже голосів:
203 (31.62%)
Різдво 25 грудня
185 (28.82%)
Миколая 6 грудня
101 (15.73%)
Різдво 7 січня
70 (10.9%)
Миколая 19 січня
50 (7.79%)
Не святкую ці свята
25 (3.89%)
Результат
8 (1.25%)
Бризну отрутою в коментах
Весотехник• 05 декабря 2023
Ответ дляАнонимушка
Я також. Нарешті вирішилась проблема у чиїх батьків святкувати Різдво
У нас наоборот. Свекровь последние лет 5 празднует рождество 25.12, а моя мама 7.01 и не было никаких проблем
Они начались в прошлом году когда моя мама заявила что она никогда больше не будет праздновать 7 и теперь только 25.
Пацелуйнитуда• 05 декабря 2023
В нашей семье без изменений, Николая 19 декабря, Рождество 7 января, Крещение 19 января и тд.
Весотехник• 05 декабря 2023
Ответ дляГадаю_По_шнуркам
Миколая 6 грудня совсем не альо... И это больше не о религии, а о традициях, культуре. Пласт многовековых обычаев, примет, сказок - одним указиком не отменишь.
Так много веков Миколая был 6.12
Весотехник• 05 декабря 2023
Ответ дляАнтиТроль
Це нормальний варіант для тих, хто противиться. Поколінню наших батьків важко змиритись, а ми покоління яке перелаштовуєтья, наступне покоління вже буде все по новому святкувати і не паритись
Моим маме и свекрови 70+.
Свекровь ещё лет 5 назад перешла на 25.12, моя мама в прошлом году.
Обе сказали что наконец то могут праздновать как их мамы и бабушки
Весотехник• 05 декабря 2023
Ответ дляКаркуша Клара
Достаточно того, что эти даты были всю нашу жизнь, жизнь родителей и бабушек!
Мои бабушки праздновали 25.12 рождество
Весотехник• 05 декабря 2023
Ответ дляКаркуша Клара
Хм, а старый новый год отмечали больше 100 лет
Кто? Я последний раз помню чтоб кто то ’отмечал’ лет 30-35 назад в моем детстве.
Никто из моих друзей или знакомых не отмечал.
Весняний Марафон• 05 декабря 2023
Ответ дляАнтиТроль
Цього року відсвяткувала би 7, а наступного 25.
Мені нема чого розбиратись. Наші предки святкували 25.
Радянський період воліла б викреслити з історії, це всього навсього менше століття самої страшної біди, яка могла статись з нашим народом.
Ми повернулись до істоків, от і все
Вам говорят о том, что юлианский календарь(ст.стиль) ещё со средних веков во всем мире заменён григорианским, и большевиков тогда и в проекте не было, это разница 13 дней, и 25 декабря по новому стилю получается 7 января. И это дата Рождества.
Только католическая церковь не стала заморачиваться и уже в новом стиле оставили 25декабря.
На самом деле дата праздника 25 декабря (ст.стиль, который уже не используется много веков) в переводе на Новый ст. 7 января
Как и все остальные праздники. Спасибо католикам навязали нам свою дату. Они просто ничего не пересчитывали, и получается эта дата ложная.
Мудробаба• 05 декабря 2023
Ответ дляГадаю_По_шнуркам
А Вы на ДР тортик не едите? На своей свадьбе в трико были, а в Новогоднюю ночь сладенько спите? Ну ОК, бывает.
приметы на Миколая це що?
No problems• 05 декабря 2023
Ответ дляАнонимушка
Мої батьки 50-х років народження і традиціям їх навчали бабусі з дідусями. І от якраз Різдво і Миколая в них були 6 і 25 грудня в дитинстві. Потім перейшли на новий календар, а зараз повернулись до того з чого починали.
А от батьки чоловіка молодше і їм звичніше 19 грудня і 7 січня.
Цікаво. В мене бабця 26 року, мама 48 року і святкували вони Різдво 7 січня. Маму мою звати Катерина. І бабця казала, що на Введення ще не було, а на Варвари була. Точної дати не пам´ятає.
Анонимушка• 05 декабря 2023
Ответ дляNo problems
Бабусі і дідусі моїх батьків. Це
кінець 1800 початок 1900 роки народження.
Околовита• 05 декабря 2023
Буду намагатись святкувати все по можливості. Свято -це добре. А оці всі баталії -фігня. Ніхто не доведе коли справжня дата, у кожного своя правда. Чому 25 грудня має бути краще за 7 січня. 40 рочків грішними ходили чи що... В основному буду поки що спиратися на канікули дитини. Якщо як в минулому році з 30го зроблять, то звісно 7 січня буде актуальніше.
ЛюбимаЯНЬ• 05 декабря 2023
Ответ дляЖена сантехника
Коли в сім´ї є старі люди, то не будеш же з ними в різні дні святкувати. А вони в одну церкву пішли, там по старому, в другу, там взагалі сказали, Ви що, по старому звісно, не видумуйте про нове. То що робити, заборонити старим до церкви ходити? Для них не свято без церкви. Нема майже в нас церков ПЦУ на жаль, не знаю чому не відкривають. 2-3 на мільйонник і ті в віддалених районах. То вибору нема. Або не ходити в церкву, або УПЦ. По всьому місту тільки УПЦ скрізь.
Так попереходили ж багато церков мп до ПЦУ, у нас в сусідніх селах поперехрдили, в містах не скажу.
Нафаня Маня• 05 декабря 2023
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
Автор, а ви як будете, мені здається, що такі теми створююють тут щоб ворожнечу розпалювати між людьми, викликати ненависть до українського.
А що з цього українське?))) Є європейське, і є радянське… А яке з них буде українським- вирішує влада,от і все. Цирк.
Харчовий тріль• 05 декабря 2023
Святкую 6 та 25 грудня.
Бабуся моя (85 років) каже, що святкуватиме так, як скаже батюшка в сільській церкві.
Мамі перенесення дати не подобається.
ЛюблюДевчонок• 05 декабря 2023
Ответ дляАнтиТроль
Деякі по принципу всруся, а не покорюся.
Я теж вважаю це просто умовностями. Люди навіть суть свята не рлзуміють, не ходять до церкви. Але ж принципово стоять на своєму
Я такая, тем более это не на долго
ЛюблюДевчонок• 05 декабря 2023
Ответ дляВесняний Марафон
Старый стиль истинный, это правда
ЛюбимаЯНЬ• 05 декабря 2023
Ответ дляНафаня Маня
В сенсі, що значить?
Ви б поцікавилися як святкують День Святого Миколая в Україні, які традиційні дійства відбуваються і не задавали тупих питань.
Ви що застряли в совку?
Чи ви прогулювали історію України, українську літературу не читали
Ви що застряли в совку?
Нафаня Маня• 05 декабря 2023
Ответ дляЛюбимаЯНЬ
В сенсі, що значить?
Ви що застряли в совку?
То ви б поцікавилися, звідки взагалі до нас прийшло це свято… Щоб не вважати тупими всіх, хто знає більше вас, розумаха😂
Каркуша Клара• 05 декабря 2023
Ответ дляВЫВсеВрете
Мне вообще все равно какая дата. Потом ещё что то поменяется. Ну какая разница когда сладости детям дарить? Или как у нас его ещё празднуют?
Рождество всегда 7 отмечали ( ну как отмечали, поужинали да и все) теперь 25
Хорошо хоть Новый Год стабильный. Вот его отмечаем.
Так для таких, как вы, это действительно какаяразница
Каркуша Клара• 05 декабря 2023
Ответ дляАнонимушка
Кто бы сомневался - Советчицу неожиданно наполнили люди, которые ’всегда отмечали 25-го’
Пані з калабані• 05 декабря 2023
Я багато років відвідувала церкву МП, зараз через срачі всередині до церкви ходити припинила, але святкувати буду Різдво по старому, бо так звикла за багато років і інше не сприймаю.
Злюка-закусюка• 05 декабря 2023
мне если честно вообще без разницы. Не понимаю воя по поводу смены дат. Ну ели раньше кутю 7 января - теперь поедим 24 декабря. Прям беда какая. Или в декабре кути нет? Ладно бы еще на лето перенесли, но так 2 недели - не большая ж разница
ЛюбимаЯНЬ• 05 декабря 2023
Ответ дляНафаня Маня
Цікавилася, знаю, що прийшло це свято до нас з Німеччини, Польщі, але в Україні сформувалися свої обряди і традиції святкування, але ви в попередньому дописі написали, що у нас тільки є європейське і радянське, це ваші проблеми, що ви не сприймаєте все нове, а застряли мозком у совку .
АнтиТроль• 05 декабря 2023
Ответ дляВесняний Марафон
Ідіть з миром. Ви мене не переконали