PORKA• 25 декабря 2023

Різдво. Де достовірно з фактами прочитати коли все ж таки святкувати?

Вітаю! Дівчата, всіх хто сьогодні святкує зі святом✨
Розмовляла з співробітницями і виникло питання, коли все ж таки саме святкувати Різдво, Хрещення? Я звикла оперувати достовірними, історичними фактами.
Скажіть будь ласка де можна почитати історію, яку саме ви вважаєте наближеною до достовірної. Часи змінюються, історію переписують.
Завчасно вдячна.
Лика-прилипка• 25 декабря 2023
Ответ дляВкуси мене
А мені вже не хочеться святкувати і в цьому році. Відбулось обезцінювання віри і церкви. Вже 19 січня вода в Йордані буде не свята ?
А де в Біблії написано, що вода стає святою і коли саме? В січні? Чи в лютому, грудні тощо?

Вкуси мене• 25 декабря 2023
Ответ дляЛика-прилипка
Не знаю де написано, але до цих пір це було 19 січня і ми дружно пили ,вимивались і купались в свяченій воді. А зараз з легкої руки буде 7.
Зам. зав. Анонима• 25 декабря 2023
Ответ дляШтора с кисточкой
Також цікаво.
Може хтось дасть інформацію.
На днях типу ролік блогера попався, що колись давно вчені доказали, що земля крутиться швидше і за рік це мінус 13 днів набігає. Тому і змінили календар. Но не всі перейшли.
Тоже би посилання на цю теорію почитати, а не просто блоХеру на слово повірити.
Про це багато інформації. Але ж не за рік, раз на 120 років по-моєму і лише на день.
А 13 днів це за 2000 років набігло
Лика-прилипка• 25 декабря 2023
Ответ дляВкуси мене
Тобто, ви бездумно слідували народним (і, до речі, не таким вже й давнім) традиціям, не задумуючись, а чи це точно християнство? ))))
У мене для вас гарні новини - байдуже, коли ви полізете в ополонку чи вмиєтеся з неї. Нічого не зміниться.
Ду да ду да ду• 25 декабря 2023
Святкуйте тоді коли у вашому храмі свято.
Вкуси мене• 25 декабря 2023
Ответ дляЛика-прилипка
То для чого ця віра ? Це дійсно опіум для народа
Ду да ду да ду• 25 декабря 2023
Ответ дляЗавжди з рушником
Господи. Ви не вчили в школі календарі?
Якщо просто: юліанський календар потихеньку зсувався, ввели григоріанський, з поправкою в 14 днів. У західній європі ввели давно, а в рос.імперії ні. Прийшов совок, ввів і собі григоріанський календар (за яким ви живете), а церкву відмінив. І росіянська церква цю поправку календаря не прийняла, жила за старим. Зараз українська церква перейшла на календар, який співпадає зі світським і європейським. Тобто виправила оту безглуздість, і тепер стало різдво як у всіх, і як у наших предків до революції
Різдво перемістили, а Воскресіння не в силах , не вписується в новий календар.

Zvezdochkina• 25 декабря 2023
Качество не очень, но вроде видно.
Красные дни и внизу расписано
Св.Николая - 6.12
Рождество 3 дня 25-27
6 января - крещение
Zvezdochkina• 25 декабря 2023
Еще мне нравится Пасху неделю отмечать:)
Білий Лосик• 25 декабря 2023
Ответ дляЗавжди з рушником
Господи. Ви не вчили в школі календарі?
Мне интересен вопрос ’росіянської церкви та української’ . А есть еще масса других конфессий. Но человек или его родители при крещении выбирают какую-либо одну и дальше следуют установленным в этой церковной системе традициям.
Большинство празднующих сегодня Рождество , были крещены в православной церкви московского патриархата. Потому что было так. Церковь да поп в ней, что еще надо? Церковь была отделена от государства, кто хотел тот крестился и детей крестил, кто не хотел, проходил мимо. Никто никому ничего не навязывал, разве что атеизм от государства. Все, кого знаю, праздновали 7 января.
Всех такое положение вещей устраивало, кого не устраивало, те крестились в католицизме, например, и праздновали себе спокойно 25 декабря.
Но пришли другие времена. Государство посчитало необходимым влезть в церковные дела - прежних попов, не согласных с новой линией партии признали незаконными и выгнали. В старые храмы посадили угодных власти попов, церковь переименовали и объявили народу новую дату праздника. Народ счастлив, все ликуют.
Однако, есть моменты- повторюсь - основная масса народа крестилась в церквах московского патриархата, крестилась в прохождении обряда и согласии соблюдать церковные законы. Институт церкви того самого московского патриархата даты не менял, а покреститься в новой украинской церкви, сомневаюсь , что кто-то сделал. Ну стоит себе церковь через дорогу, что в ней поменялось? Всем все равно, какие традиции? Все отлично живут по указке сверху.
Это мое личное мнение, просто высказалась вслух.
Пупс• 25 декабря 2023
Ответ дляДу да ду да ду
От мені теж цікаво. От виходить, що відлік ведеться від 21 березня, але тепер 21 березня зиіститься, чи саме 21 березня лиається на місці?
Дайте подумать• 25 декабря 2023
Ответ дляВкуси мене
До срср ставала святою 7 січня і нічого)
Ду да ду да ду• 25 декабря 2023
Ответ дляПупс
Просто Великдень за Григоріанським календарем мав би бути раніше, але раніше не може , бо залежить від того коли у євреїв Песах. А євреї живуть за своїм календарем. Тому вигадали що святкуємо Великдень за новоюліанським календарем. Виходить по факту три календарі маємо- юліанський, григоріанський, і новоюліанський.
Смурфетта• 25 декабря 2023
Ответ дляЧерговий по кухні
Моя прабабуся святкувала 25 грудня. Казала так було раніше і так вірно, харківська обл.
Тільки бабусине 25 грудня це і є теперішнє 7 січня ))) А теперішнє 25 грудня то бабусине 12 грудня. Суть у астрономічному дні а не календарному листку з цифрою.
Добро с Кулаками• 25 декабря 2023
Ответ дляЛика-прилипка
Для мене?))) А до чого тут я)))
Справжні християни - це ті, хто прийняв Христа як спасителя і вірять, що своєю смертю він спокутував гріхи людські, а його воскресіння - перемога над смертю і дарування вічного життя тим, хто в нього повірив. Хрістос анесті ек некрон, танато танатон...
Тому для них і Різдво, і Великдень щодня.
От більшість просто святкує, навіть мало що знає про саме свято, не кажучи вже про те коли саме святкувати. Мені зустрічались такі, хто вітався ’ Христос Воскрес’
Дайте подумать• 25 декабря 2023
Ответ дляБілий Лосик
Тобто, пропагандистську літературу, склади зброї, переховування колаборантів, очікування приходу росії у церквах УПЦ МП треба ігнорувати, тому що більшість хрещені у цих церквах за відсутності атльтернативи?
Білий Лосик• 25 декабря 2023
Ответ дляДайте подумать
Не переворачивайте на удобный вам лад. Я имела в виду другое.
Ксерокопия ночи• 25 декабря 2023
Ответ дляДу да ду да ду
Благодатний вогонь не зійде двічі.
Тут поклоністи нового календаря безсилі, аргументів нема 🤷‍♀️
Дайте подумать• 25 декабря 2023
Ответ дляБілий Лосик
Ага, «это другое»

Білий Лосик• 25 декабря 2023
Ответ дляДайте подумать
Ага, «это другое»
Вижу, уровень всех ваших аргументов в передразнивании других. Бувайте.
Намазюкана нішою• 26 декабря 2023
Ответ дляЛепетун
Достовірних фактів не має. Але є чудеса, які співпадають зі старими святами, про зміну потоку Йордану та хмаринку на горі Агафон, а ще чогось католики святкують 25, а символи волхвів наносять 6 січня на двері домівки, як оберіг. Ну таке...вважаю це особистим вибором кожного. Але 25 не має настрою, 6 для мене це як сімейна традиція, яку поламали і воно вже ні 25, ні 6 не має того настрою. В цьому році святкуємо двічі, наступного не буду жодного. Я не така й церковна
6 січня у католиків Богоявлення або свято трьох Царів, тому і пишуть перші літери їх імен.
Намазюкана нішою• 26 декабря 2023
Ответ дляДу да ду да ду
Бо Великдень за місячним календарем святкують, а не за сонячним.
СкрипяСердцем• 26 декабря 2023
Ответ дляВкуси мене
19 января - как было как и есть.) Она не зависит от смены календаря.
Иерусалимская церковь, Афон, как отмечали, так и отмечают.
Еще же есть Преображение и тоже в день по юлианскому календарю.
Из гугла.)
Во время богослужения в день Крещения неоднократно звучат слова из Писания – ’Иордан возвратился вспять’. Когда-то я понимал эти слова как просто яркий образ. Иордан - символ всего человечества. Иордан впадает в Мёртвое море. Люди до пришествия Христа все, без исключения, попадали в ад. Теперь же всё иначе. После жертвы Спасителя ад не властен над нами. Иордан повернул вспять.

Каково же было моё удивление, когда я увидел, что разворот Иордана не просто образ. Изменение течения реки происходит на самом деле. После того, как Иерусалимский Патриарх ежегодно совершает в праздник Крещения освящение воды этой реки, в ней начинают бурлить настоящие водовороты и Иордан на несколько минут поворачивает в обратную сторону. Это видно невооружённым глазом.
Для доказательства чуда в момент освящения священники, находящиеся рядом с Патриархом, бросают в воду особые венки. Течение реки начинает нести их в противоположную сторону, чем это было за несколько мгновений до этого.
СкрипяСердцем• 26 декабря 2023
Ответ дляZvezdochkina
Качество не очень, но вроде видно.
Красные дни и внизу расписано
Св.Николая - 6.12
Рождество 3 дня 25-27
6 января - крещение
это даты по юлианскому календарю.
В григорианском им соответствуют.
19.12
Рождество 7 января..
19 января Крешение.

СкрипяСердцем• 26 декабря 2023
Ответ дляБілий Лосик
с вмешательством государства согласна.
Вы не учитываете вопросы веры.
Есть же верующие люди.
И да есть такие, что просто отметить праздник.)
СкрипяСердцем• 26 декабря 2023
Ответ дляДайте подумать
это тот день, который сейчас 19 января.
7, у них 6.
Білий Лосик• 26 декабря 2023
Ответ дляСкрипяСердцем
с вмешательством государства согласна.
Вы не учитываете вопросы веры.
Есть же верующие люди.
Я как раз вопросы веры и учитываю. Если человек глубоко верующий и система церкви, в которую он ходил, даты не меняла, то с чего такому верянину менять эти даты в своей жизни? Но большинство людей как раз за ’просто отметить праздник’ и не важно когда, лишь бы был. У меня вчера вайбер от картинок разрывался. Все ’верующие’.
СкрипяСердцем• 26 декабря 2023
Ответ дляБілий Лосик
Видела интересный ролик
Сейчас сброшу.
Там на улице блогер дьяк спрашивал когда празднуют Рождество и кто родился. Из тех кто празднует 25
кто родился знают католики и те, кто празднуют 7.
Остальные затрудняются с ответом. Родился себе и родился) у него добрый ролик, как обычно).

Вкуси мене• 26 декабря 2023
Ответ дляСкрипяСердцем
Из гугла.)

Дякую. Я про таке не знала.
СкрипяСердцем• 26 декабря 2023
Ответ дляДайте подумать
Нет не надо игнорировать. Надо спросить у власти, почему власть организовала гонения на одну церковь. Ведёт против нее фальшивые дела, и находит мифические склады оружия.
И подбрасывает листовки, если ничего не находит?
Почему ложь и коррупция допустимы в нашей власти.

Про митрополита Ионафана надо? То как ему подбросили листовки известно всем, мне кажется. Ролики в интернете есть.

Это про то как состряпали , а потом распался очередной фейк.