Мой_ужин• 29 декабря 2023

ПРРО як правильно оформити повернення

Дівчатка, у кого вже є досвід з ПРРО, підкажіть, будь ласка, як мені правильно оформити повернення.
Клієнт зробив вчора замовлення і я вибила чек на: передплату (140 грн.) та післясплату.
Сьогодні вона мені пише, що вона відмовилася від посилки і просить повернути їй передплату (140 грн.).
Я повернула і теперь не знаю, як правильно оформити повернення в ПРРО.
Хто вже з таким мав справу - підкажіть, будь ласка, як правильно мені це зробити?
Юлия Крамарева• 29 декабря 2023
Запитайте у розробника вашого ПРРО,він може вам підказати.Або подивіться самі у функціоналі програми,там має бути така опція.Там ще як дотримуватися законодавства,то треба складати акт на повернення коштів,якщо сума більше 100 грн,і треба, щоб покупець надав свої паспортні дані.

автор Мой_ужин • 29 декабря 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
Розробник сказав - ’Запитайте у свого бухгалтера як краще зробити’
Само_достаточная• 29 декабря 2023
Ну наприклад у мене є заява на повернення коштів, і є така опція в ПРО, я провожу повернення, і в папці зберігаю заяву клієнта на повернення.
Юлия Крамарева• 30 декабря 2023
Ответ дляСамо_достаточная
Так.І коли будете рахувати дохід за місяць,то віднімете цю суму з доходу.
Юлия Крамарева• 30 декабря 2023
Ответ дляМой_ужин
А як може знати бухгалтер де у вашому ПРРО знаходиться така функція,як повернення коштів,хіба тільки якщо бухгалтер вивчав сам даний ПРРО.У нас їх зараз багато на ринку,особисто я стикалася з Вебчек,і знаю як там зробити повернення,а як в інших то й не буду знати поки не почитаю в інструкції або розробник мені не підкаже де шукати цю інфо хоча б.У вас який ПРРО?
Само_достаточная• 30 декабря 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
Дякую!
автор Мой_ужин • 30 декабря 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
У мене Вчасно.каса.
Там є пункт ’Повернення’.
Я правильно розумію - мені потрібно обрати пункт ’Повернення’ і вибити точно такий чей, як я вибивала при відправці товару покупцю?
Товар ’Х’
Передоплата 140 грн.
Післясплата 600 грн.
Юлия Крамарева• 30 декабря 2023
Ответ дляМой_ужин
У мене Вчасно.каса.
Там є пункт ’Повернення’.
Товар ’Х’
Передоплата 140 грн.
Післясплата 600 грн.
По алгоритму виходить,що так.Але подивіться дані за той день в якому ви пробивали цей чек,які суми вам пішли в дохід.На ту суму і зробіть повернення.
Обов´язково зробіть повернення до кінця року,тобто сьогодні -завтра,щоб було вже в одному звітному періоді,але якщо не встигнете,то суму треба включити в звітний період,а в наступному тоді її відмінусувати.
автор Мой_ужин • 30 декабря 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
Не зовсім зрозуміла про суми які пішли в дохід.
В той день у мене було близько десяти чеків.
Саме по замовленню на яке у мене було повернення, то на р/р мені зайшла лише передоплата 140 грн.
Післясплата мала зайти після того, як покупець забрав би замовлення.
Але при отриманні, на пошті, покупець відмовився від товару і попросив назад передоплату.
Передоплату я повернула з особистої карти.
А як от провести це все по ПРРО вірно - у мене велике питання...

Юлия Крамарева• 30 декабря 2023
Ответ дляМой_ужин
То подивіться по ПРРО які суми з того чеку вам пішли в дохід чи тільки 140 ,чи і 600 теж?
То ви неправильно зробили,що повернули зі своєї карти,а не з р/р ФОП.Краще повертати з р/р ФОП,вірніше це правильний варіант,але багато ФОПів на це не зважає.
автор Мой_ужин • 30 декабря 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
Та я спочатку повернула кошти покупцю, а потім вичитала, що це неправильно...
Але вже, як є.

P.S. в моєму ПРРО, при формуванні Х-звіту, є пункти: передплата, післясплата та загальний обіг.
Я не розумію де дивитися чи пішли в 600 грн. і дохід чи ні
Юлия Крамарева• 31 декабря 2023
Ответ дляМой_ужин
Але вже, як є.

Звірте кожну суму за той день,коли ви вибивали цей чек по всим пунктам,таким чином зможете виловити що і як.І ще подивіться в електронному кабінеті, яка сума вам пішла в дохід за той день.
Юлия Крамарева• 31 декабря 2023
Зайшла на сайт Вчасно каса,там є розділ ’отримати технічну підтримку’,можливо там ви їх зможете розпитати про технічні можливості цього ПРРО,хоча я так розумію ви їм платите абонплату,а вони не хочуть вас консультувати.
автор Мой_ужин • 31 декабря 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
Все вірно!
На всі мої запитання вони кажуть, що потрібно запитати у мого бухгалтера (якого в мене немає:-) )
автор Мой_ужин • 31 декабря 2023
Ответ дляЮлия Крамарева
Дякую Вам за відповіді 🤗🌸🌸🌸
Юлия Крамарева• 31 декабря 2023
Ответ дляМой_ужин
Дякую Вам за відповіді 🤗🌸🌸🌸
Будь-ласка.