КучМала• 14 января 2024
Символдрама
Читаю про это направление в учебнике, и понимаю , что идея воображаемого путешествия мне очень нравится. Но интерпретации из психоанализа вызывают сомнения . В связи с этим вопрос, есть ли направления, где используется похожий по форме подход, но без этих жёстких интерпретаций?
КучМала
• 14 января 2024
Ответ дляКуратор дебошей
Чому сумніви виникають?
Тому що вони науково недостатньо обгрунтовані.
Куратор дебошей• 14 января 2024
Ответ дляКучМала
Бо це неможливо науково достатньо обґрунтовано ти. Але це не означає, що метод поганий
КучМала
• 14 января 2024
Ответ дляКуратор дебошей
І що тепер , я не маю права запитати, чи є щось схоже але не у психоаналітичному напрямі?
КучМала
• 14 января 2024
Ответ дляКуратор дебошей
Підсвідомість науково не доведена
Доведена. А питання не про неї взагалі.
Куратор дебошей• 14 января 2024
Ответ дляКучМала
Доведена. А питання не про неї взагалі.
Ні, немає досліджень. Це неможливо зробити технічно. Бо це не печінка, яка у всіх однакова.
Вам не сподобалось, бо доказовості немає. Але тоді і не виходьте за рамки доказових методів.
КучМала
• 14 января 2024
Ответ дляКуратор дебошей
Досліджень дуже багато.
Без_паніки• 14 января 2024
Ответ дляКучМала
є рескрипції в схема-терапії, також робота з уявою і зануренням в минуле.
Це третя хвиля КПТ.
Без_паніки• 14 января 2024
Ответ дляКуратор дебошей
Підсвідомість науково не доведена
зараз досліджують несвідоме, тобто ті поведінкові звички і емоційні реакції, які людина робить, не усвідомлюючи.
І це функції прилягаючого ядра, який є частиною смугатого тіла, яке є підкорковим утворенням в головному мозку)))
Коротше досліджують мозок і формування поведінкових реакцій на мотивуючі подразники.
КучМала
• 14 января 2024
Ответ дляБез_паніки
Це третя хвиля КПТ.
Ага, у минуле. Тобто у спогади про реальне оточення?
Мене цікавить , коли людина уявно подорожує природним/казковим ландшафтом та взаємодіє з символічними об´єктами /персонажами, але інтерпретацію тих об´єктів переважно визначає клієнт.
КучМала
• 14 января 2024
Ответ дляБез_паніки
Справді , на несвідомому рівні відбувається значна частина обробка інформації. Як Канеман пише, це ’інтуїтивне мислення’. Також цікаві приклади наводить С.Деан у книзі ’Сознание и мозг’
Без_паніки• 14 января 2024
Ответ дляКучМала
ви занадто містифікуєте цей процес) Відповідно до даних наукових досліджень - 60% нашої поведінки - це сформовані звички. Коли звичка сформувалась, вона не потребує свідомого контролю, цим процесом керує вже не префронтальна кора, а підкіркові утворення.
Вся ваша поведінка - це певні сформовані звички, автоматичні реакції на певні подразники. Але якщо вам цікаво досліджувати це через метафори і образи - чому ні?)
КучМала
• 14 января 2024
Ответ дляБез_паніки
Поведінка та обробка інформації трохи різні речі
Без_паніки• 14 января 2024
Ответ дляКучМала
спочатку мозок обробляє інформацію, яка надходить з різних відділів мозку, а потім у відповідь запускає поведінкову реакцію як реакцію на певні стимули.
КучМала
• 14 января 2024
Ответ дляБез_паніки
Так а з чим ви незгодні у моєму коментарі? Що я містифікую?