No problems• 05 апреля 2024
Як ваші мами ставились/ставляться до того яким чином ви витрачаєте гроші?
Мені зараз 23 роки, вперше я почала працювати в 22 роки, бо під час студентських років була зорієнтована на навчанні. Живу з рідними, працюю,допомогаю фінансово рідним за потреби, я б не сказала, що сильно багато з мене рідні беруть, час від часу балую себе косметикою, одягом, пврфумами(все в межах розумного), але стараюсь всі гроші до нуля не витрачати, бо розумію, що має бути фінансова подушка.Мама буває коли бачить, що я купила якусь дурничку(типу епілятор, плойка, помада і тд) може включити незадоволення, і докоряти мені тим, що я не ніколи не зможу назбирати гроші(на житло наприклал) чи ще на щось. Вони з татом завжди звикли збирати гроші і вкладати в будівництво(в будинок), і ні на що зайве не витрачати, а лише за потреби щось купувати, одяг лише за необхідносиі так само як і все інше. Мама вважає, що ці всі суконьки, спіднички, блиски які я купую собі інколи, що це хрень, і треба гроші на щось серйозне відкладати. З одного боку мама правду каже, а з іншого інколи так хочеться відірватись по повній, адже поки я не працювала, я не мала такої різноманітності одягу, яку я маю зараз. Тоді в мене було дві кофти на зиму і двоє пар штанів чорні та джинси, а на літо в мене було дві футболки навперемінку і двоє штанів теж, тільки тонкіших за матеріалом, пару курточок, сукня,пара зимового взуття, весна-осінь, і кеди на літо. Зараз в мене є трішки більше, і це круто. Не подумайте, що я докоряю когось, ні не докоряю, бо батьки дали мені освіту, а освіта роботу, яка мене годує) Просто інколи відчуваю себе винною, що витрачаю гроші так
Люблю Украину• 05 апреля 2024
То, что вы описываете это нормально (тратить на мелочи) , ведь вы только начали зарабатывать и можете тратить на себя, покупать то, что хотели.
На жилье начать откладывать можно и позже, когда ваши желания подутихнут немного, да и вообще возраст молодой.
Не думаю что вы делаете покупки на такие существенные суммы, что прям много теряете от своего будущего жилья.
На маму просто реагируйте спокойно, слушайте и ничего в голову не берите.
Ластоноша• 05 апреля 2024
Никак, потому что она не знает, как я трачу свои деньги. Мы это не обсуждаем и никогда не обсуждали. Работать я начала в 21.
Яичница с беконом• 05 апреля 2024
Залиште це почуття провини. І маму дуже сильно просіть не втручатись. Я працювала з 17 років, часто заробляла більше чим мама і все життя вона мені кишки мотала, що я тринькаю гроші. І особливо, коли я ще і на неї витрачала іноді. Її улюблена фраза - ти ж все тільки дороге купуєш… скільки вона зіпсувала гарних моментів повʼязаних з покупками не перелічити…
Зараз не працюю, утримує чоловік. То трохи відчепилась, але все одно іноді бувають докори.
А мені вже за 30! Будуйте свої кордони…
No problems
• 05 апреля 2024
Ответ дляЛюблю Украину
Ну як вам сказати, буває на мейк апі замовлю посилку на 1500-3000 тисячі, але це може бути раз на місяць або й рідше. Буває в Єві лишу 500-1000 грн, але це пару раз на місяць аюо раз на місяць на 1500 тис десь, це коли роблю закупи по господарству. Зараз трішки більше витрачаю, бо весна йде, літо попереду, і треба щоб одяг був не тільки навперемінку, в й щоб щось було ще.
Люблю Украину• 05 апреля 2024
Ответ дляNo problems
Абсолютно нормальные траты, когда я жила на содержании родителей, то я тоже заказывала с мейкапа на такие суммы и даже больше, одежды шкаф ломился и мне и слова никто не говорил. А тут вы за свои деньги..
это обычные траты
No problems
• 05 апреля 2024
Ответ дляЯичница с беконом
А мені вже за 30! Будуйте свої кордони…
В мене таке було, що я теж їй купувала, коли вона просила там зайти в аптеку по деякі ліки. А потім вона мені пред´явила, що я добряче трачу на аптеки
Ну... Есть конечно покупки, от которых родители в шоке, но это не про блеск для губ или юбку) К примеру, стоимость своей машины я им сильно ’занизила’, чтоб сердечный приступ не схватил. Ну и про стоимость ремонта, стройки и прочих таких серьезных трат приходится привирать. Меньше знают крепче спят
No problems
• 05 апреля 2024
Ответ дляЛюблю Украину
это обычные траты
Я просто певно що відриваюсь зараз( але інколи я розумію маму. Аби я не тринькала гроші, можливо б на щось більш серйозне та й відклала би( а так інколи шкода свої гроші. І лізуть думки в голову, що аби я їх так не витрачала, то їх було б більше
Ответ дляNo problems
Моя подруга как то уехала в США работать, зарабатывала там прилично. Очень много тратила на одежду, косметику, еду, всякие хотелки.
Сейчас ей 33. Очень жалеет что так поступила. Ни на квартиру не собрала, ни на машину, ни большой финансовой подушки.
И здоровье не позволяет теперь работать.
Поэтому все должно быть в меру, я думаю
Коли мовчу- приємна жінка• 05 апреля 2024
Мені 37 і давно не живу з батьками, але мама звикла рахувати мої гроші і умовно на кожне моє фото в фб, в новій сукні питає мене скільки??? Купили машину, скільки??? Я вже не сварюся, просто суму в 5-10 разів зменшуючи і все. І так, батькам допомогаю фінансово, по 200-300евро мінімум на місяць скидаю останні 4 роки(ще є брат, він також допомогає), як єкстра щось треба терміново то також без проблем. То такі люди, їх не змінити, нерви дорожче. Просто кажіть, ой подарували, ой знижка була.
Контрольница• 05 апреля 2024
завжди в шоці:
а) я відкладала в 18-25 все до копійчини, купила квартиру - йой, хто то так живе, все вбила туди, молодості не бачила,...
б) мені 50 - купую, що хочу - йой, як так можна, треба все відкладати...
коротше - живіть своє:))
Оно само купилось• 05 апреля 2024
Це залежить від характеру. Хтось не може не витрачати на косметику, хотілки усякі. В людей різні пріоритети.
Я_и_моя_собака• 05 апреля 2024
Ответ дляNo problems
мда.. что можно купить за 3000 грн, если хороший уход для волос стоит 300$, а нормальные кремы от 100€ за один)
Гжегож Бженчишчикевич• 05 апреля 2024
Ответ дляЯ_и_моя_собака
Но не все такие богатые,как вы
ДелиВерка• 05 апреля 2024
скільки заробляєте? яко сумою в місяць допомагаєте батькам? свою частину комуналки сплачуєте окремо?
В мене дитина такого ж віку, собі мишку за 6 тис грн спокійно купить, нас в сім´ю морозиво, наприклад. Якщо спитати - теж вважає, що допомагає нам грошима :-) Теж як Ваша мама розповідаю йому, що не треба тринькати гроші, мишку можна і за 1-2 тис грн купити :-)))
Первоклашка Я• 05 апреля 2024
Ответ дляДелиВерка
А нащо ви йому це розповідаєте?
ДелиВерка• 05 апреля 2024
Ответ дляПервоклашка Я
А нащо ви йому це розповідаєте?
Щоб допомагав батькам не одним морозиовм, якщо живеш разом з батьками. Або тоді вільні хліба, це навіть не 18 років
Спільне проживання вимагає від всіх дорослих членів родини рівного вкладення фінансів та фізичних сил.
ЧуПа ЧупС ВсЕгДа ПрАв• 05 апреля 2024
Нет, мама никогда не ругала за покупки. А когда, как не в 20 тратить на это все?) Когда красивая, когда фигура не испортилась, когда жить хочется на полную, когда еще нет детей и мужа)
Мама у меня наоборот транжира...я иногда в шоке от ее покупок 🤣 10 павербанков, зарядная станция на солнечных батареях, газовая конфорка и баллоном газа, мешки с провизией и десятки банок с тушенкой в начале войны...))) Да и так всякой фигни ненужной накупает, но это не мое дело. Просто не люблю, когда она начинает говорить, что денег мало...у них на 3их (она, муж и бабушка) доход выше на 20 тыс, чем у нас с мужем на 3их (я, муж,дочка) а ей не хватает)
Мне хватает, я не трачу и не покупаю столько просто)
Я_и_моя_собака• 05 апреля 2024
Ответ дляГжегож Бженчишчикевич
Но не все такие богатые,как вы
почему сразу богатые, лучше купить пару кремов и базу люкс, чем портить кожу..