01 мая в 20:08

Як наші батьки віддавали своїх малих дітей до бабусь на ціле літо?

Мені от важко розлучитися з дитиною навіть на пару днів.
показать весь текст
33 16
dulenok 01 мая в 20:21
Ответ дляТа не реву я
Мене не віддавали, чоловіка завжди відправляли в село, але там батькам впринципі все одно на нього
Странный вывод: если отдавали, то значит родителям наплевать на ребёнка
Гжегож Бженчишчикевич 01 мая в 20:22
Ответ дляТушьмушьнюшь
Ми після 86 року обрали хатку, як дачу, за 150 км від Києва і з 25.05 по 31.08 з братом були там з бабусею і дідусем.
Зараз мама каже, що ’ну прям....і вони з татом були...’ - це коли я жаліюсь, що діти все літо вдома, а є ж дача.
Але ніт. Максимум на день моїх забирають, але вже й діти підросли - не хочуть.
Висновок який? Зі своїми онуками я дуже намагатимусь допомагати дітям.
І мені здається. Свекруха мені каже що їй ніхто з дітьми не помагав, чого вона зобов´язана. Але я ростійно чую історії, як бабуля нянчила чоловіка. Як приїздила переробить всю роботу свекрусі, городи висапать, їсти готувать, поки вона на роботі. Значить помагали.
Бісить мене оця наіграність
Вільний митець 01 мая в 20:22
Меня на все лето на море к бабушке-дедушке и толпе родни ))
Отличное детство )) на родителей не в обиде
Думаю у них отличная жизнь 3 летних месяца до моих 16-ти так точно))
Я бі так же хотела, но увы и ах... нет больше дома у моря((
4 2 1
Гжегож Бженчишчикевич 01 мая в 20:22
Ответ для100pudov
Я б отдала, но брать не хотят. Не привыкли видно с детьми сидеть, своих же отдавали
Ті, які не нянчили своїх дітей і внуків не стануть
Мафиозная 01 мая в 20:22
Ответ дляГжегож Бженчишчикевич
Мене більше цікавить як ті баби справлядися з кількома внуками, коли роботи від зорі до зорі, голову нема коли підняти. Все ж їм треба і приготувать щось, і покупать, і постірать.
І відповідальеість як не як.
І в ставках утопали, і ломали руки ноги.
Подрузі свекруха часто висказує, чого я повинна з внуками сидіть, аона їй відповідає, бо ви сина 31 травня завозили в село, а забирали 24 серпня. Так що будьте добрі раз в тиждень на день забрати внуків.
Я так сказати не можу ні батькам, ні свекрам.
Мене на пару тижнів відвозили. І я там дуріла, мені не було компанії, всі старші. Я ходила по двору як неприкаяна і рахувала дні. Вдома в мене подруги були, іграшки, телевізор кольоровий. А в ьабулі 2 канали і чорнобілий, який тільки дід вечорами дивився
В ті часи сильно не «справлялися». Мені здається, вимоги були трохи іншими. Зі мною багато часу проводили бабуся з дідусем. Ми і книги читали, і рукоділлям займалися, і малювали, і разом на городі щось робили. Готувати разом з бабусею для мене взагалі одним з улюбленого було)
Але і у дворі ми просто грали. Приватний сектор, таких дітей як я ціла юрба, бо це були 90 і люди виживали як могли, батьки працювали у багатьох хто де аби на плаву залишитись, а діти з бабусями-дідусями. Принаймні, у доволі великої кількості моїх одноліток досвід схожий, хоч ми і з різних міст.
Крайня невістка 01 мая в 20:22
Ответ дляМафиозная
Мої батьки гарували на двох роботах кожен і були задовбані. Ну і вважалося, що дитину треба чимсь займати, щоб вона сама не шукала шкоди. Тому літо у мене було розписане.
Але що стосується моїх дітей, то не можу уявити, як це, не бачити дитину місяцями.
Може це наслідок того, що було у мене
Чому місяцями не бачили? Мої батьки кожних вихідних теж до нас приїздили
Мафиозная 01 мая в 20:24
Ответ дляКрайня невістка
Чому місяцями не бачили? Мої батьки кожних вихідних теж до нас приїздили
Якщо я була у бабусі з дідусем, то на вихідних приїздили, але я часто була ще то у таборі, то у тітки в селі в іншій області, куди не наїздишся. Памʼятаю, що або телефонували або листи писали. Листи, до речі, було прикольно писати)
Вільний митець 01 мая в 20:24
Ответ дляГжегож Бженчишчикевич
Мене більше цікавить як ті баби справлядися з кількома внуками, коли роботи від зорі до зорі, голову нема коли підняти. Все ж їм треба і приготувать щось, і покупать, і постірать.
І відповідальеість як не як.
І в ставках утопали, і ломали руки ноги.
Подрузі свекруха часто висказує, чого я повинна з внуками сидіть, аона їй відповідає, бо ви сина 31 травня завозили в село, а забирали 24 серпня. Так що будьте добрі раз в тиждень на день забрати внуків.
Я так сказати не можу ні батькам, ні свекрам.
Мене на пару тижнів відвозили. І я там дуріла, мені не було компанії, всі старші. Я ходила по двору як неприкаяна і рахувала дні. Вдома в мене подруги були, іграшки, телевізор кольоровий. А в ьабулі 2 канали і чорнобілий, який тільки дід вечорами дивився
Да никак... все было просто...
С умными ничего не случится... и вообще не надо быть дураком
Детей учили отвечать за себя.
4есотка 01 мая в 20:24
Меня вообще воспитывали бабушка и дедушка при наличии матери
Тушьмушьнюшь 01 мая в 20:27
Ответ дляГжегож Бженчишчикевич
І мені здається. Свекруха мені каже що їй ніхто з дітьми не помагав, чого вона зобов´язана. Але я ростійно чую історії, як бабуля нянчила чоловіка. Як приїздила переробить всю роботу свекрусі, городи висапать, їсти готувать, поки вона на роботі. Значить помагали.
Бісить мене оця наіграність
Я не кидаю претензій, просто озвучую, що подружки збираються в театр чи кудись їдуть разом. Діти у бабусь, бо літо.
То завжди така посмішка, типу, а вони що без дітей роблять??
Кажу, а що ви робили з травня по серпень?
’Коли таке було??’ Ну десь з 86 по 99 кожне літо.
5 1
Мудрецыха мира 01 мая в 20:26
Ответ дляГжегож Бженчишчикевич
Мене більше цікавить як ті баби справлядися з кількома внуками, коли роботи від зорі до зорі, голову нема коли підняти. Все ж їм треба і приготувать щось, і покупать, і постірать.
І відповідальеість як не як.
І в ставках утопали, і ломали руки ноги.
Подрузі свекруха часто висказує, чого я повинна з внуками сидіть, аона їй відповідає, бо ви сина 31 травня завозили в село, а забирали 24 серпня. Так що будьте добрі раз в тиждень на день забрати внуків.
Я так сказати не можу ні батькам, ні свекрам.
Мене на пару тижнів відвозили. І я там дуріла, мені не було компанії, всі старші. Я ходила по двору як неприкаяна і рахувала дні. Вдома в мене подруги були, іграшки, телевізор кольоровий. А в ьабулі 2 канали і чорнобілий, який тільки дід вечорами дивився
Бабушка была уже на пенсии, какие работы? Если в огороде, так мы с сестрой помогали немного, да и не так уж много работы на 6 сотках. Нам давали утром задание - прополоть грядку, собрать ягоды и гуляй до обеда. Мы играль большой ватагой, куча игр, и купаться бегали, и за ягодами в лес, и спортивные игры, и штаб строили. Самое счастливое время. А для бабушки ходили в магазин, на родник за водой, за молоком и творогом каждый день. Картошку чистили, посуду мыли, пол. А вечером ужинали, мылись и книжки читали, телевизора вообще не было, да и не нужен.
КоролеВешна 01 мая в 20:27
Що мене, що чоловіка батьки віддавали бабусям на всі канікули.
Ми 80 та 81 р.н.

А от з нашим сином бабусі сиділи буквально пару раз по 2 дні з привезеною їжею.
Аристократка-тунеядка 01 мая в 20:28
Думаю отдавали с удовольствием. Это считалось нормой тогда.
Пульт от линолеума 01 мая в 20:28
Ответ дляБавовна
А в селе не жара?
Там завжди на пару градусів прохолодніше і будинок завжди холодніший за квартиру.
4 1
Yuliya-23 01 мая в 20:28
меня все детство, и всю школьную жизнь, спихивали бабушке постоянно, на все канникулы
Гжегож Бженчишчикевич 01 мая в 20:29
Ответ дляМудрецыха мира
Бабушка была уже на пенсии, какие работы? Если в огороде, так мы с сестрой помогали немного, да и не так уж много работы на 6 сотках. Нам давали утром задание - прополоть грядку, собрать ягоды и гуляй до обеда. Мы играль большой ватагой, куча игр, и купаться бегали, и за ягодами в лес, и спортивные игры, и штаб строили. Самое счастливое время. А для бабушки ходили в магазин, на родник за водой, за молоком и творогом каждый день. Картошку чистили, посуду мыли, пол. А вечером ужинали, мылись и книжки читали, телевизора вообще не было, да и не нужен.
Ну в більшості бабуль в селах все ж госродарство.
Корови, свині, кури, гуси.
Городів соток 20-30. Сіно косить все літо, перевертать, згрібать, складать. Діди дрова все літо заготовляли на зиму, щодня різали по лісам, тягали додому, кололи.
Та це капец
Пульт от линолеума 01 мая в 20:29
Мене відвозили до бабусі, щоб цілий день була на вулиці, бо в місті я не хотіла довго гуляти у дворі, то немає з ким, всі поїхали десь, то посварюся з дівчатами.
маска Ілона 01 мая в 20:31
Мене з Вінниці відвозили до маминих батьків у волгогрпдську обл. Тобто, не на місяць. Але мені там подобалося- купа двоюрідних сестер та братів, а також сусідки-подружки. Було весело.
А от на батьківщині батька, у Кіровоградській обл, було сумно, там місяць побути- і можна було вовком вити.
Поддакиваю иногДА 01 мая в 20:32
Ответ дляМудрецыха мира
И я отдаю маме и свекрови на дачи по очереди. И вторую буду отдавать, чуть подрастет. И по-любому ребенку лучше, чем в городе сидеть в жару.
А если бабушки тоже в городе живут и в квартирах? То как детям будет лучше при равных условиях? С мамой или в такой же квартире, но с бабушкой?
Я без стеба, потому что для меня это тоже актуально
Коварная Зая 01 мая в 20:32
Ответ дляКрайня невістка
Мені не важко розлучитися, але от ніхто не бере на ціле літо))
Та да, я уже несколько лет так с дочкой. На пару недель точно отдала бы без скучаний, так желающих нет. А я уже задолбалась, при всей любви.
3 1
Гжегож Бженчишчикевич 01 мая в 20:32
А ще для мене найбільша прлблема була бути в селі, це що мене просто згризали комарі. Ніхто тоді не думав навіть природніми методами якісь олії наносити з гвоздики чи ще щось. Не думав, що укуси треба дитині помазати типу всіх кусають, то шо ти хочеш.
Хтось почухав і забув, а в мене волдирі, які я роздирала і плакала. Ввечері не могла вийти з хати. За 2 тижні так згризали що ноги в мене заживали до кінця літа одні рани
6 2
Айпишница 01 мая в 20:34
Меня отдавали на каникулы до тех пор пока я не сбежала
Мне было 9 лет и я решила сбежать домой. Чтоб вы понимали это 30 км пешком по проселочной дороге 🙈
Успела пройти км 10 и вижу, что навстречу несутся мои родители на машине 🤣
Оказывается бабушка ринулась меня искать, нигде не нашла, подняла шум и позвонила родителям
Отгребла я тогда знатно 🤣, но зато после этого меня уже никто нигде не оставлял 😁
3 1
Весняний Марафон 01 мая в 20:34
Ответ дляНе зацілована
Молча. Я какое о время жила у бабушки, родители приезжали на выходные. В год в сад не хотели отдавать, а на работу выходить надо было.
Моя дочь лет с 4-х каждый год лето проводила у бабушки, бабушка рядом с морем живет. Это лучше воспоминания для нее. Она и сейчас бы поехала, но увы. Остается только вспоминать, как они с бабушкой пирожки жарили, на рынок ходили, на море ездили.
моя любимая бабуля с ЖП. я и не болела никого , после 3 месяцев моря
Забула що? 01 мая в 20:35
Тому вам и важко, бо вас залишали на все літо)
Весняний Марафон 01 мая в 20:36
Ответ дляТушьмушьнюшь
Ми після 86 року обрали хатку, як дачу, за 150 км від Києва і з 25.05 по 31.08 з братом були там з бабусею і дідусем.
Зараз мама каже, що ’ну прям....і вони з татом були...’ - це коли я жаліюсь, що діти все літо вдома, а є ж дача.
Але ніт. Максимум на день моїх забирають, але вже й діти підросли - не хочуть.
Висновок який? Зі своїми онуками я дуже намагатимусь допомагати дітям.
я тоже хотела. а потом бац и вышла замуж...не до внуков.
Весняний Марафон 01 мая в 20:37
Ответ дляГжегож Бженчишчикевич
Мене більше цікавить як ті баби справлядися з кількома внуками, коли роботи від зорі до зорі, голову нема коли підняти. Все ж їм треба і приготувать щось, і покупать, і постірать.
І відповідальеість як не як.
І в ставках утопали, і ломали руки ноги.
Подрузі свекруха часто висказує, чого я повинна з внуками сидіть, аона їй відповідає, бо ви сина 31 травня завозили в село, а забирали 24 серпня. Так що будьте добрі раз в тиждень на день забрати внуків.
Я так сказати не можу ні батькам, ні свекрам.
Мене на пару тижнів відвозили. І я там дуріла, мені не було компанії, всі старші. Я ходила по двору як неприкаяна і рахувала дні. Вдома в мене подруги були, іграшки, телевізор кольоровий. А в ьабулі 2 канали і чорнобілий, який тільки дід вечорами дивився
а не надо было, самозанятыми были)
Сладко-соленая 01 мая в 20:37
Ответ дляКоролеВешна
Що мене, що чоловіка батьки віддавали бабусям на всі канікули.
Ми 80 та 81 р.н.

А от з нашим сином бабусі сиділи буквально пару раз по 2 дні з привезеною їжею.
Аналогично.
Завжди недо... 01 мая в 20:39
Ответ дляdulenok
Странный вывод: если отдавали, то значит родителям наплевать на ребёнка
🥴
Гореотума 01 мая в 20:38
меня не отдавали, хотя я помню одно незабываемое лето в прабабушки в селе Парафиевка...ммм, как там было классно. Мои бабушки и дедушки врачи, они жили в своих отделениях, у них были рецидивы, стойкие ремиссии,...я помню как я ненавидела домашний телефон, он звонит и все... приезжают и забирают от меня родных людей((( Мое детство было с няней...
Пульт от линолеума 01 мая в 20:39
Ответ дляТушьмушьнюшь
Я не кидаю претензій, просто озвучую, що подружки збираються в театр чи кудись їдуть разом. Діти у бабусь, бо літо.
То завжди така посмішка, типу, а вони що без дітей роблять??
Кажу, а що ви робили з травня по серпень?
’Коли таке було??’ Ну десь з 86 по 99 кожне літо.
Чому вона вам має звітувати )) То було її життя, а це ваше, ви народили дітей для себе чи для свекрухи?
В мене свекруха приходила погратися раз на тиждень з малим, років до 7, потім підріс і їй стало не цікаво, любить лише маленьких.