legenda_1976• 03 мая 2024

Питання по документах для Німеччини

Дівчата, усім привіт! Нажаль, постає питання про виїзд з улюбленого Харкова у зв´язку з обстановкою. Раніше мене тут тримала у тому числі і робота, але 30 квітня нам на фірмі оголосили про звільнення, повністю уся адміністрація, залишаються тільки працівники, такі як машиніст екскаватора). Зміна власника, тот приходить з новою командою. Зараз вирішую останні питання по роботі, здаю звіти та передаю справи. Десь наприкінці травня планую виїзд до Німеччини або Данії. Зі мною 2 доньки - 20 та 16 років. Вирішую між двома країнами - Німеччина або Данія. У Німеччині у мене нікого немає, у Данії племінниця та 2 подружки з дітьми, одна з чоловіком (дитина - інвалід). Але усі виїхали нещодавно. Професія моя нікому там явно не потрібна, я - бухгалтер. Вік 48 років.
Питання, поки у мене ще є час в Україні - які документи мені можуть знадобитися там, наприклад, може, треба зробити переклад документів (свідоцтва, дипломи і т.п.)
Які речі, ліки брати із собою?
У мене молодша донька займається спортом, повітряне кільце. Чи є щось аналогічне за кордоном або взагалі яке дозвілля у школі або поза школою. Боюся, що з´їдять вони мені мозк чайною ложкою.
Мовами не володію, доньки більш - менш знають англійську (В1).
Старша навчається в інституті, англійська філологія. Но, наскільки я бачу її настрій, на навчання повністю забила та хоче кидати. І так було онлайн, а тут то у нас немає світла, то у лекторів. Весь інтерес пропав, немає ні спілкування, нічого. Каже, що краще піде десь працювати за кордоном.
І ще питання до тих, хто має дохід в Україні. Я ФОП 2 групи, окрім основної роботи маю ще невеликий дохід від сторонніх клієнтів, десь біля 15-20 тисяч грн на місяць. Я маю закрити ФОП, щоб не було офіційного доходу? Якщо так, то буду тут домовлятися з кимось, щоб перекинути діяльність на когось із знайомих. Сім´я, нажаль, у мене виявилася така, що тут це не зробиш - усі вважають мене зрадницею, бо я залишаю тут чоловіка, він невиїзний.
Parasolechcka• 05 мая 2024
Я теж дщо додам по Німеччині: 1. Бачу два варіанти, націлитись на східну частину, чи північ де є житло... чи їхати в табір і там вже куди вам розподіляь. Німці все розраховують і якщо вони кудись направляють, то знають, що там ще є ресурси влаштувати родину. Це не лише житло, а ще і місця у школах, у лікаря т.д. щоб ви зрозуміли їздити до лікаря за 70-120 кілометрів, бо в твоєму окрузі не беруть нових паієнтів це нормально. 2. Ваш вік, з одного боку в Німеччині немає єйджизму, з іншого... потенційний емігрант, це людина до 45 роківґ. яка ще теоретично встигне заробити на пенсію. Багато залежить від вас і вашої здатності до інтеграції. 3. Про всі доходи і майно в Україні треба повідомляти. 4. Переклад документів з одного боку дешевший в Україні, з іншого це майже непередбачуваноґ. чи примуть переклад від українского бюро, чи вимагають переклад від присяжного перекладача в Німеччині. Єдиний документ, який в мене прийняли, що перекладений в Україні, свідоцтво про шлюб. У Вас це можуть бути доки про освіту дітейґ. для подальшого навчання. Але там те ж бувають різні вимоги. 5. Перший курс університету може бути сходинкою до подальшого навчання в вузі. , але там мова на момент вступу С1 підтверджена сертиікатом. Тобто, якщо у дтини є схильність до мов може зв рік і вивчить. Молодь вчить швидко. Але в Німеччині головне не поступити, беруть мало не всіх з оформленими доками, а навчатись... тобто рівень сприйняття інформації на іноземніц мові повинен бути дуже високий.

Parasolechcka• 05 мая 2024
Ответ дляалергирина
Одне можу сказати. Старайтесь доньку впихнути в університет навіть без мови. Вони дають курси, гуртожиток безкоштовно. Поки буде вчити мову паралельно шось здавати. Я вас просто благаю не дозволяйте їй робити, нехай пройде хоч тяжкий шлях, але вивчиться, бо потім то буде не реально
розкажіть як це зробити без мови ???? ял то кажуть, ’іх бін гешпант ....’
алергирина• 05 мая 2024
Ответ дляParasolechcka
Є люди в таборах які закріплюються. Дітей знаю конкретних, впихнули, дали час вивчити мову. Дуже тяжко. В різних містах країни. Цим дітям просто повезло. Але чи витягнуть навчання , велике питання. Мови не було взагалі. Це було в 22 році
Parasolechcka• 05 мая 2024
Ответ дляалергирина
був такий випадок на початку війни. Один з уні приймав наших дітей без знання німецькою, з ціллю, що вони з рік її вивчать. Через рік, на жаль, всі ці діти були з вищу відраховані, бо не тягнули. програму закрили. Більше такі програмі не відкривались. Стандарта умова рівень С1, В2 для обмеженого кола технічних спеціальностей. Киньте посилання на ВУЗ, що бере без мови. всім буде цікаво і корисно.
Kuziapetrovna• 06 мая 2024
Ответ дляМир Регланов и Футболок
Автор, я вернулась с Германии через полтора года пребывания. Хоть у меня там была хорошая квартира, которую я обустроила.
Что бы устроиться в перспективе бухгалтером вам нужен будет уровень немецкого минимум В2. А сейчас уже выбить что то больше интеграционных курсов В1 очень сложно.
То есть, шансов устроиться по специальности - минимум. По этому и смысла ехать в большие города особенно западной Германии нет. С жильем там крайне сложно.
А вот на востоке Германии в небольших городках жилье можно найти. Но с работой там катастрофа. Но там и Джобцентр не так уж и дёргает с работой. Первый год просидите на интеграционных курсах. Потом старшая дочь пойдет на аусбилдунг осваивать профессию.

Я - ФОП. В Германию выезжала с не закрытым ФОПом, но тогда можно было и налоги не платить. Сейчас бы вам рекомендовала обязательно закрыть ФОП.

По спорту у вашей младшей ничего не будет. Немцы более менее развивают футбол. Все остальное - это любительский уровень. Причем зависит от того, если в данной местности активный любитель спорта, который по вечерам проводит одновременную тренировку для всех возрастов.
Да и вообще, подростки в Германии тяжело осваиваются. Особенно если не было изначального желания интегрироваться и усваивать немецкий язык.
А где с этим всем лучше?
Limbo• 12 мая 2024
дівчат, а щодо документів, можно також встряну з питанням.
оновила у березні загранпаспорти собі з дитиною.
які ще потрібні документи??
(крім укр.пасп, св-ва)
я ж як біженець під параграф 24. тобто, ані запрошення, ані турпутівки не має. відповідно, і візи.
що казати на таможні??
насамперед, треба вибрати землю яка приймає ще і куди бажаєшь? і брати квіток до того города? чи як..