Голубая фишка• 24 мая 2024

Продажа 1/2 дома, где второй собственник за границей давно

Мы покупатели, нашли отличный дом, проблема в том, что второй собственник давно за границей ( в России), пожилая женщина. Не жила в части дома никогда, уже более 15 лет не в Украине. У владелицы продаваемой части нет связи с ней, и не известно жива ли та женщина..
Есть ли шанс выкупить вторую половину как то при таких условиях?
Гореотума• 24 мая 2024
Легально нет.
БеллаДонна• 24 мая 2024
Була така ж ситуація перед війною. Продала через дарчу.
автор Голубая фишка • 24 мая 2024
Ответ дляБеллаДонна
Можно подробнее, вы были за границей?
Кринжова баба• 24 мая 2024
Ответ дляБеллаДонна
Ну какая дарственная,если нет связи с собственником?
Отжигающая• 24 мая 2024
какую именно половину вы хотите ’выкупить’?
Ума Палата• 24 мая 2024
Два хозяина это проблемы мне кажется, это все согласуй, бытовые разборки, могут появится наследники и начнут распоряжаться как захотят. Ищите меньше но с одним собственником, чтоб не зависеть от неожиданностей. Это вам так говорят что второй собств далеко и не приедет, а потом сюрприз. А спросите юриста, вот что он скажет, он все суды и разборки сразу видит потенциальные
БеллаДонна• 24 мая 2024
Ответ дляГолубая фишка
Можно подробнее, вы были за границей?
Ні. Наш дім був розділений на 4частини. Тож продаж через куплю-продаж був практично неможливий. Я купувала свою частину через дарчу, тоді згода сусідів не потрібна. І точно так само через 7років продавала. Покупці давали мені гроші у нотаріуса, я писала їм розписку, що отримала гроші. У нотаріуса я їм ’дарувала’ свою частину і віддавала документи.
БеллаДонна• 24 мая 2024
Ответ дляКринжова баба
Ви плутаєте продаж квартири і приватного будинку. В містах більшість приватних будинків поділені на частини.
Злюка бобер• 24 мая 2024
Автор, незрозуміло, чи виділені в натурі частки цих власників, чи просто по 1/2 частині.
Звісно, що іншу співвласницею потрібно повідомити (без повідомлення нотаріус не посвідчити угоду, там ще і ціна має бути не меншою, ніж вказана в пропозиції). Оформляти через дарування - ризики і сплата підвищеного податку плюс ризик визнання договору дарування фіктивним, оскільки зрозуміло, що нерухомість просто так не дарують.
Шукайте інші варіанти
Або беріть копії всіх документів у власниці і йдіть до юриста на консультацію. Придбання нерухомості - відповідальна справа
Представляю інтереси клієнтів в суді по таким справам, тому що на етапі придбання вирішили зекономити і не цікавилися, які ризики їх можуть очікувати