Глаза_в_3_карата• 02 июля 2024

Хто знається на гортензіях?

Дівчата, допоможіть розібратися, в чому справа з гортензіями. Маю один кущ, якому років 7 - по ідеї, він вже доволі дорослий, мав би квітнути розкішними шапками, але ні, квіти миршаві і маленькі, деякі стебла взагалі без квітоносів. Ще є 6 дворічних кущиків цього ж сорту - всі 6 без жодного цвіту, хоча минулого року на них були які-не-які квіти. А от купила минулого року рожеву гортензію - вона чудово квітне, як на свій вік, з неї буде толк. Всі гортензії деревовидні. Всі на зиму обрізані, замульчовані хвоєю, підсипаю кавою, бризкала від хвороб і шкідників, підживлювала добривом. Хотілося б розібратися, в чому проблема. Може, хтось щось підкаже.
Фото1 - доросла семирічна
Фото2 - так виглядають всі менші кущики
Фото 3,4 - рожева
Домашня Зюзя• 02 июля 2024
Да и кусты маловаты для 5 -7 лет ...
автор Глаза_в_3_карата • 02 июля 2024
Ответ дляДомашня Зюзя
Да и кусты маловаты для 5 -7 лет ...
І це також бентежить. Реально, семирічні уже мають бути гігантами
Домашня Зюзя• 02 июля 2024
Ответ дляГлаза_в_3_карата
У нас кусту 25+ лет он просто огроменный... Метров 5 в ширину и 2 в высоту. Но знаю когда такой взрослый куст несколько лет пересадили, он принялся и стал мелколистный и цветы тоже.. Что-то не подходит ему, может болеет или почва... Бывает даже один кустик делишь, прикапываешь, один крупный, другой нет..
Викасикрет• 02 июля 2024
Підкислюєте грунт?
НеКонец-Света• 02 июля 2024
можливо, то такий сорт? та, що біла. не Анабель, а щось інше. низькорослих.

в мене деревовидна лише одна і цього року її перше квітіння, то я по таких не спец. я по макрофілах, тих в мене вдосталь. з грунтом все добре? підкислювати не треба?
Всім шампаньського• 02 июля 2024
Ответ дляГлаза_в_3_карата
есть разные сорта гортензии.
Они разные по размеру куста и по размеру соцветия.

Зачем вы кофе поливаете?)
автор Глаза_в_3_карата • 02 июля 2024
Ответ дляНеКонец-Света

Я чогось думала якраз, шо Анабель) Бо вона найрозповсюдженіша. Спеціально не підкислювала, але ж хвоєю було добре засипано, це ж підкислює, плюс регулярно кава - це теж змінює кислотність. Ну, мабуть, недостатньо, підкислю ще. Радите купити щось чи лимонкою?
автор Глаза_в_3_карата • 02 июля 2024
Ответ дляВсім шампаньського
есть разные сорта гортензии.

Зачем вы кофе поливаете?)
Бо пишуть, шо це прекрасне добриво і підкислювач для рододендронів і гортензій)
муха в кедах• 02 июля 2024
Вперше чую, що гортензії потрібна хвоя, тобто підкислення.
автор Глаза_в_3_карата • 02 июля 2024
Ответ дляВсім шампаньського
есть разные сорта гортензии.

Зачем вы кофе поливаете?)
Але у мами (де я відкопала свої білі) великі шапки, тобто, цей сорт, в принципі, спроможний на них, просто їм у мене не подобається, я щось роблю не так, буду міняти стратегію
Э-велин@• 02 июля 2024
Ответ дляГлаза_в_3_карата
Это разные сорта абсолютно. Их миллион разновидностей и по высоте куста, и по размерам шапки цветов
автор Глаза_в_3_карата • 02 июля 2024
Ответ дляЭ-велин@
Але ж хоч якусь квітку вони мають видати? А в мене шість холостих кущів - це вже показник, шо шось їм не так
Э-велин@• 02 июля 2024
Ответ дляГлаза_в_3_карата
Ну тогда да, не подходит грунт возможно.
Всім шампаньського• 02 июля 2024
Почти всем гортензиям, приствольные круги присыпала хвоей. Кофе не пользуюсь))
Но древовидные некоторые хорошо переносят нейтральную зкмлю, поэтому одна древовидная гортензия растет в песчаной земле, не подкисляю. Шапки огромные, клонятся, она их удержать не может. Молодая, не помню, сколько ей., я ее в этом году обрезала на см 30 от земли.

Подкормите удобрением для цветущих, может?
Всім шампаньського• 02 июля 2024
Ответ длямуха в кедах
очень много гортензий любят кислую землю.Некоторые слабокислую, некоторые нейтральную.))
Коленная ложечка• 02 июля 2024
Ответ дляГлаза_в_3_карата
А добриво Ви якесь даєте?
НеКонец-Света• 02 июля 2024
Ответ дляГлаза_в_3_карата
недостатньо. я теж у посадкову яму кладу хвою, але у сезон все одно раз на тиждень підкислюю - якщо бачу хлороз на своїх макрофілах. кавова гуща істотньо кислотність не міняє, лише трішки.

я лимонкою підкислюю, цього достатньо. тоді і всякі добрива норм засвоюються
НеКонец-Света• 02 июля 2024
взагалі-то я люблю вносити гранульоване добриво Biopon для гортензій, а перед самим квітінням ще підкислюю та проливаю чимось для бутонізації. рекомендую канал на ютюб Family Hobby, там блогер балакучий - але досвіду в нього огого. за його рекомендацією брала минулого року добриво peters professional blossom booster 100 грамів, мені цього вистачило на підкормку горт моїх та троянди. дуже гарні і великі квіти були торік!
Стриптизерка• 02 июля 2024
Покорміть один кущ молоком - 2л на 10л води.
Якщо побачите зміни, то корміть інші, значить недогодовані.
Ще, знаю сироваткою підкормлюють, але треба щоб свіжа була.
НеКонец-Света• 02 июля 2024
до речі, на другому фото листя трішечки хлорозне, здається. цю б я точно підкислювала та, можливо, хелатом заліза пролила.
автор Глаза_в_3_карата • 02 июля 2024
Ответ дляНеКонец-Света

Яку використовуєте концентрацію лимонки?
автор Глаза_в_3_карата • 02 июля 2024
Ответ дляКоленная ложечка
А добриво Ви якесь даєте?
Спеціального саме для гортензій не купувала - мабуть, це помилка і є. Годувала тим, шо було: добривом для квітучих (по-моєму, від Чистий Лист) і гуматом калію
НеКонец-Света• 02 июля 2024
Ответ дляГлаза_в_3_карата
та на глаз вже, чи скоріше на смак
взагалі-то столова ложка на відро води (10 л)