Душка-свекрушка)))• 30 июля 2024

Чи варто першим пропонувати допомогу?

Мабуть у всіх таке інколи буває, коли з людиною розмовляєш і бачиш що вона чогось від тебе хоче.

Як ви в цій ситуації поводитеся? Робите вигляд що нічого такого не бачите і не розумієте чи питаєте чи можете чим допомогти?

Як правильно з точки зору психології дорослої людини?
Ку ка ку ка ку• 30 июля 2024
Я обычно предлагаю, но уже на горьком жизненном опыте убедилась, что лучше не причинять добро. Это редко когда не портит отношения в дальнейшем

Кокосиха• 30 июля 2024
люди разные. может что то и хочет, но стесняется, или какой барьер стоит в голове. может боится что вы откажете.. в чем проблема просто предложить? вам все сразу четко станет ясно, зачем гадать.
КоКоКоКоКоКо...• 30 июля 2024
Не первый раз убеждаюсь, что пока не попросили напрямую - вообще рот не открывать. А даже если и попросили - то взвесить все за и против этой помощи и не помогать, если себе в ущерб.
Булку Дай• 30 июля 2024
Вдаю що не розумію натяків. Якщо мені потрібно напрягтись і допомогти, то людина спочатку повинна напрягтись і попросити про допомогу. Бо потім 1000% буду винувата.
НашлаПерепискуМужа• 30 июля 2024
Якщо ця людина спеціально маніпулює, щоб запропонували, ніколи в житті не запропоную. Треба вміти просити.
Якщо ця людина реально заплуталася, можу і запропонувати. Тільки в межах, яких не буде шкода, якщо не дочекаюся вдячності :)
автор Душка-свекрушка))) • 30 июля 2024
Ответ дляКу ка ку ка ку
Так, я раніше так і робила, поім зрозуміла що з часом це призводить до того, що сідають на голову і не бачать берегів.
Тому тепер намагаюся мовчати, але коли бачу натяки - почуваюся дуже ніяково.
Околовита• 30 июля 2024
Нет, не предлагаю. Это перекладывание ответственности. Не ведусь, а то потомбуду сама во всем виновата - я ж предложила
НашлаПерепискуМужа• 30 июля 2024
Ответ дляДушка-свекрушка)))
Не треба так почуватися. Думайте про себе: вважаєш, можеш мною керувати? А фіг тобі.
автор Душка-свекрушка))) • 30 июля 2024
Ответ дляКокосиха
Так я не хочу нічого пропонувати.

Чому я маю хотіти комусь давати в борг чи розрулювати чиїсь проблеми?

автор Душка-свекрушка))) • 30 июля 2024
Ответ дляБулку Дай
А ви себе при цьому ок почуваєте? Бо в мене почуття вини і ніяковості в цих випадках.
Булку Дай• 30 июля 2024
Ответ дляДушка-свекрушка)))
Хай їм буде ніяково. Ви нічого нікому (майже) не винні. Хіба дитині і батькам похилого віку. Всі інші - в сад.
Мамаша в бигудях• 30 июля 2024
Ответ дляДушка-свекрушка)))
Садятся на голову- потому что Вы это позволяете. Что мешает Вам сразу обозначить границы, а то Вы их выставить не умеете, а другие виноваты, что нарушают то чего нет
НашлаПерепискуМужа• 30 июля 2024
Ответ дляДушка-свекрушка)))
Це те почуття проаини, на якому намагаються грати маніпулятори.
Попадалочка• 30 июля 2024
Роблю вигляд що не розумію. Інакше або неоцінять допомоги. В потім-це було твоє бажання, я не просила.
Мамаша в бигудях• 30 июля 2024
Ответ дляДушка-свекрушка)))
Так я не хочу нічого пропонувати.

Тогда к чему Ваши вопрос и Ваша тема. Нет, значит нет
Околовита• 30 июля 2024
Ответ дляДушка-свекрушка)))
Так я не хочу нічого пропонувати.

Говорите ’нет, не могу, извини’ )
автор Душка-свекрушка))) • 30 июля 2024
Ответ дляОколовита
Говорите ’нет, не могу, извини’ )
Так мене ще ні про що не питали)

Питання ж якраз в тому чи варто питати, чи вдавати що я не бачу, що людині від мене щось потрібно
Околовита• 30 июля 2024
Абьюз бывает разной степени. Все мы иногда чуть абьюзим и не всегда это осознаем.

Нет, я не токс. Но мой сын (токс) считает, что это я токс. Кто знает где правда )))
Copy-Paste• 30 июля 2024
Смотря какой человек.нытиков нафиг не слушаю и ухожу.но если например знаю,что человек болеет и лечение дорогое,и может принести пользу(не овощь,на которого зря потраченные деньги),просто дам денег

dulenok• 30 июля 2024
я по ситуации смотрю. Одно дело предложить помощь, тому кому она необходима - в моем случае тем, кто потерял дом и все-все, другое дело - когда на меня другие просто валят просьбы потоком. ВО втором случае включаю ’мороз’
Качка в тапцях• 30 июля 2024
Ответ дляКу ка ку ка ку
Да, согласна з вами, робиш добро, сідають на шию і ноги звішують, за своє добро ще і винуватий будеш. Якщо ти добра людина, думають, що ти дурак, не всі розуміють твою доброту...
Стетоскопуло• 30 июля 2024
Не знаю как правильно. У нас кум такой. Намекает, ноет, нудит, муж морозится. Это характер такой. Хотя и кум, в свою очередь бегом бежит на помощь без просьб
Заюшка_хозяюшка• 30 июля 2024
Ответ дляДушка-свекрушка)))
Нет там никаких намеков, это ваша фантазия спасателя
Булку Дай• 30 июля 2024
Ответ дляДушка-свекрушка)))
Нормально, але я прослухала курсів декілька про самооцінку. Там говорилось, що людина, яка вам своїми проханнями створює незручності, насправді користується вами. Хто б це не був. І якщо ви погоджуєтесь допомогти (після чіткого прохання з її боку), то ви жертвуєте своїми силами, часом, іноді грошима. І ця жертва повинна для вас нести якусь вигоду. Будь-яку (моральну, матеріальну, соціальну). Якщо ви цієї вигоди не маєте і погоджуєтесь допомогти лише тому, що вам невдобно відмовити і вам навʼязали вину, то кажіть НІ що б у вас не просили і хто б не просив. Тільки ваша вигода вам дасть лад в душі, бо як її нема, то ви врешті почуватиметеся використаною тряпкою, що потім погіршить вашу самооцінку. І ви потім знову і знову будете обслуговувати чиїсь потреби, а не свої.
T_Sp• 30 июля 2024
Зазвичай прямо питаю: ти хочеш мене про щось попросити чи мені здалося?
автор Душка-свекрушка))) • 30 июля 2024
Ответ дляСтетоскопуло
А після натяків каже прямо що йому треба?
автор Душка-свекрушка))) • 30 июля 2024
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Мова не про фантазії, а про реальні прохання людей, які це роблять регулярно.

Мнуться мнуться, якщо я сама не питаю - тоді самі розмову заводять та просять врешті-решт.
І варто було ото вислуховувати як в них все погано якщо все одно все закінчується оним і тим самим.
автор Душка-свекрушка))) • 30 июля 2024
Ответ дляT_Sp
А після таких слів що зазвичай кажуть і якщо просять про щось, чи зручно вам відмовляти?
Стетоскопуло• 30 июля 2024
Ответ дляДушка-свекрушка)))
Ну каже, якщо ти хочешь, якщо можешь, зроби
Сундучок с каникулами• 30 июля 2024
Ответ дляДушка-свекрушка)))
Так, відмовляю, якщо це прохання є проти моїх інтересів: вибач, мені незручно/вкрай важко/нема ресурсів тобі цим допомогти. Можу це і це. Або взагалі не можу. Прохання передбачає, що може бути і відмова. А от маніпуляція «запропонуй сам» - це ловушка.