Невісточка ж• 03 августа 2024

Дочка не прошла на бюджет

Два года ходила к репетиторам, со специальностью определилась еще в 10 классе, балл 177
Хотела в юридический университет, не прошла по баллам . Мы ВПО, на съем квартиры уходит хорошая часть моей зп, муж остался в родном городе, после начала войны предприятие где он работал закрылось, перебивается подработками, на его материальную помощь не рассчитываю
Материально потянуть университет мне одной будет очень тяжело, прийдется сильно экономить и отказываться от многих вещей и услуг
Дочка очень хочет учиться по этой специальности. Сегодня целый день проплакала. Рекомендация на бюджет не пришла
Я стою перед выбором либо разрушить мечту дочки, либо жить от зп до зп, во многом себе отказывая
Результат:
вже голосів: 787
558 (70.9%) Подаваться на контракт
122 (15.5%) Не поступать
107 (13.6%) Свой вариант
Бойцовская• 04 августа 2024
Ответ дляСлухи-руки не распускаю
Не допомогло би в інші зво, бо широкий конкурс
Розкажіть, будь ласка, про широкий конкурс, по-простому. Є кількість поданих заявок на спецільність по всій Україні і є кількість бюджетних місць на цю спеціальність. Я правильно розумію? І тут відразу йде відбір по балах ще навіть не доходячи до кількості бюджетних місць для кожного універу і не має значення які пріоритети вказала дитина. І якщо цей етап пройдений, то вже формується новий список по бюджетних місцях насцю спеціальність конкретного універу.
Чому Ви вирішили, що донька автора не пройшла саме по широкому конкурсу? Можливо бюджетних місць в Ярослава Мудрого на цю спеціальність дуже-дуже мало.
Ще не зрозуміла як може бути одна спеціальність на різних факультетах?

Мост_Устал• 04 августа 2024
Ответ дляСаджу все зарання
’Сильно экономить и отказываться от многих вещей и услуг’ это на 3 тысячи в месяц-то? Вы серьезно? Уже ю так и писали, что есть нечего будет.
Ну пусть дочка поработает год и лучше подготовится, небо на землю от этого не упадет.
АБВГДейка• 04 августа 2024
Ответ дляНевісточка ж
Ярослава Мудрого Харьков. Подала 5 заявок на бюджет, на разные факультеты, не одной рекомендации на бюджет
С баллом 177 в Ярослава Мудрого это на грани фантастики. С таким только среднего ума детки богатых родителей туда поступают на контракт.
Чарочка діда• 04 августа 2024
Ответ дляНевісточка ж
Есть квоты, но под квоты попадают люди с окупированных территорий, либо с территории активных боевых действий. Мы с Краматорска
Ви подавали довідку що донька ВПО?
АБВГДейка• 04 августа 2024
Ответ дляНевісточка ж
Вы, что для советчиц, все что меньше 190 это ’низкий балл’ и вообще с такими баллами как у моего ребенка не нужно идти в вуз, тем более юридический. Как некоторые писали ехать в Польшу на заработки, это все чего она достойна с таким баллом
Но, в реальности это хороший балл, просто проходной балл на эту специальность очень завышен
Конечно. Это не дочка не достаточно имеет знаний для поступления в такой вуз. Это баллы завышены. Да-да
А що таке?• 04 августа 2024
Так можно и кредит на учебу взять. Потом с лихвой вернет . Зарплаты у судей 100000 и выше
Папина дочка• 04 августа 2024
Ответ дляНевісточка ж
А сколько всего бюджетных мест? Вы поймите, если мест всего 20, то у Вас нет шансов. Ни в этом году, ни в следующем, ни через пять лет. По ВПО у Вас льгота подтянулась в электронном кабинете?

Вчителька з мікрорайону• 04 августа 2024
Ответ дляБойцовская
Бюджетне місце в ВУЗ прийде за студентом, якщо в нього високий бал. Тобто виділяється певна кількість місць бюджетних місць на певну спеціальність. Обираються абітурієнти з найвищими балами. І неважливо, куди він подав заяву. Заяви розглядаються по мірі зростання пріорітетів. Якщо не пройшов по першому, то розглядається другий і так далі
На право все менше і менше виділяється бюджетних місць. З таким балом нереально було пройти на бюджет. Потрібно було або бал мати вищий, або подаватись на інші спеціальності. Тут тільки два варіанти: іти на контракт і платити помісячно, або на наступний рік обирати інші спеціальності
Бойцовская• 04 августа 2024
Ответ дляВчителька з мікрорайону
Чому неважливо куди подав заяву, якщо проходить по широкому конкурсу. А якщо він подав перший пріоритет у виш, у якому 1 бюджетне місце. Він має бал 180. Але в цей же виш, подав ще один абітурієнт з балом 181. І він вже на бюджет не проходить у цей виш, але міг би пройти взагалі на бюджет, якби подав в інший виш хоча б якийсь пріоритет. Чи я не права?
Рожки-да-ножки• 04 августа 2024
Ответ дляНевісточка ж
Сколько было бюджетных мест по каждой специальности ?
ol_kin• 04 августа 2024
Ответ дляМарс атакует
Якщо не рідкісна спеціальність, то подаватися в різні вузи, де є ця професія.
Не можна ставити тільки на 1 вуз.
Можливо є варіант почати з коледжу і потім продовжити в вузі?
Поїзд в цьому році вже пішов, вступна кампанія закінчилася 31 липня.
Рожки-да-ножки• 04 августа 2024
Ответ дляАяВсёЗнаю
А год подождать вообще не вариант? Дочка пока поработает, может даже в какой адвокатской конторе
Кем в 17 лет? Недавно узнала, чтобы работать нотариусом, нужно 3 года проработать помощником нотариуса. Сдавать экзамены. Для этого нужно большое желание и деньги.
Чебураха з перцем• 04 августа 2024
Подавати на контракт, а проживання у гуртожитку як варіант.
Гуртожиток 8000грн за рік.
LE-NA-YA• 04 августа 2024
Ответ дляВсеПроВсехЗнаю
А для впо разве нет повышенного коофициента?
Много детей военных !
ol_kin• 04 августа 2024
Ответ дляНевісточка ж
На бюджет 5 заявлений максимальное количество. Она хотела именно в этот университет, я про него слышала только хорошие отзывы
Послухайте мене, я не раз і не два тут писала рекомендації і поради для вступу на бюджет, моя племінниця вступила в Шевченка, вчора отримала рекомендацію. Ваша донька вибрала найгіршу спеціальність для бюджету і навчання, плюс те що більшість випускників цих факультетів не працюють по спеціальності, щоб з таким дипломом влаштуватися в нашій країні потрібно дати не одного хабаря в десятках тисяч і це не в гривнях. З правом дуже багато нюансів по навчання, закордоном цей диплом можна просто викинуть це факт, і в Україні це одна з найбільш поширених спеціальностей, а тут таких спеціалістів стільки не потрібно. Подумайте чи потрібно вас тягнуть останні гроші, на той диплом який не буде приносити гроші. Порахуйте свої затрати і перспективи заробітку після закінчення навчання, чи взагалі є сенс. Я ще багато можу писати, але, нажаль, в цьому все це вам уже не допоможе вступити. Я за те, щоб дитина рік перечекати, попрацювала і подумала куди вона дійсно хоче і на наступний рік з цими ж балами і результатами можна пробувать ще раз, вони дійсні, здається два роки, але я не рекомендую вступать на право, хіба що це її абсолютна мрія від Бога, то тоді через рік вона вже буде точно в цьому впевнена.
Клептоманка• 04 августа 2024
К каким репититорам ходили? По каким предметам?
Бал нормальный для поступления на бюджет куда угодно, но не для супер-пупер специальностей.
Основная ошибка, это то, что все количество заявок вы потратили на один вуз. Так делать нельзя, вы или тем более ваша дочь должны были об этом знать. Я поступала 10 лет назад, из всего класса и параллели кого знаю, что так само сделали были дети богатых родителей, те кто за ранне знал куда идут, на кого, сколько стоит контрак и по окончанию еще и место рабочее будет. Простым сметрным правда лучше ’туда где есть бюджет’. Чтобы год не попускать учебный, узнавайте по месту где живете, возможно есть в коледж, пту, техникум еще места куда можно поступить в этом году. Смотрите варианты еще на заочку, на заочку на сколько знаю были раньше отдельные заявки можно подавать, сейчас может тоже такое есть?!
Смотрите варианты заочки наприпер в Сковороде, там тоже етсь юр специальность, есть дополнительные сроки зачесления студентов. Есть еще масса универов куда можно пробовать поступить по даной специальности.
Откиньте фразы ’карьера мечты/ профессия всей жизни’. Сейчас вам самое главное не загубить ребенку ’дорогу в светлое будущее на тропинке ВО’. Но и из жопы тужиться тянуть контракт тоже не стоит, тем более слать дите рабоать себе на учебу. Август впереди, узнавайте, сайты учебных завидений, обзванивайте приемные комисии. Где-то еще возьмут. Перевестить можно будет через год если материальное положение улучшится для контракта. Лучше все таки не терять время сейчас. Тем более август - время поступления, много где могут быть недоборы и т.д. Но лкчше не терять год. Если сейчас пойдет рабоать, мо временем может понять что образование и вовсе не нужно. Те более если ут советуют в Польше клубнику копать, уж лучше там, чем впроголодь на контракте в вузе мечты.
ol_kin• 04 августа 2024
Ответ дляБойцовская
Правовиків в Україні м´яко скажемо великий перебір, якщо не сказати біль, державі не потрібні ці спеціалісти в такій кількості, тому і не виділяє стільки бюджетних місць, по 1-3-5 залежить від рейтингу універу, 5 максимум, для самих розумних і талановитих, інші вчаться на контракті на свій розсуд, у багатьох є перспективи для роботи ще зі школи, а багато хто отак останнє віддають, щоб потім в Єві консультантом працювати з цим дипломом, або по блату в суді бумажки з архіву приносити.
ol_kin• 04 августа 2024
Ответ дляА що таке?
Ви не підкаже вакантне місце судді, а то в мене тут зять з двома вищими, одна з них право, не може знайти хорошу роботу, а ви зразу на суддю замахнулися

Цідило правди• 04 августа 2024
Ответ дляНевісточка ж
Я же написала не прошла, не пришло не одной рекомендации. Я так понимаю, если сегодня не пришло, ждать бессмысленно
Є варіанти коли відмовляються , в нашому було дві дитини які відмовилися і пішли кудись, я була шокована таким вибором
Слухи-руки не распускаю• 04 августа 2024
Ответ дляБойцовская
В принципі так, тільки ще схожі спеціальності об´єднуються в одну міжналузеву групу і конкурують між собою.
Автор назвала бали доньки і сьогодні став відомий прохідний бал по праву, от і ясно, що не пройшла саме по ШК.
Ответ дляСветка-пипетка
Це може бути просто КБ, а може КБ з урахуванням регіонального коефіцієнту 1,07. Тоді реальний КБ менший за 177
КБ - це вже бал з усіма коефіцієнтами , вона лише в один універ подавала
Ответ дляБойцовская
Ви не праві. Широкий конкурс так не працює. Прохідний бал в цьому році на спеціальність 081 ’право’ -186, 7 балів. Пройшли всі студенти, у яких вищий бал. Бюджетні місця виділяються не на вуз, а на спеціальність. Тобто якщо всі студенти з найкращими балами подали заяви в університет Шевченка на цю спеціальність, то бюджетні місця підуть всі в університет Шевченка, а не в Харків. Тільки в межах ліцензованого обсягу і в межах максимально можливої кількості місць.
Якщо вказано , що в Харківському вузі на цю спеціальність максимально можлива кількість бюджетних місць 50, але туда подали заявки всі студенти з балом нижче ніж 186,7 балів, то вузу не виділиться жодне бюджетне місце
Ответ дляКрем для арбуза
Її не могли по закону взяти на цю посаду) Те, що ви називаєте ’ робота’ такою не є. Тому і дві ’роботи’ за два місяці. З таким де успіхом можна розказувати, що вона посад дома миє і це є її робота, бо ви їй платите.
Дякую, я в курсі. Але робота згадувалася в контексті можливість заробити гроші доньці автора, щоб допомагати оплачувати контракт, а не в контексті пенсійного стажу, тому варіант робочий.
Ответ дляЦідило правди
Якщо відмовляються, то бюджетне місце згорає. Список не рухається. Це остаточні результати. Автор замахнула на недосяжне з таким балом.
Ну шо не так?• 04 августа 2024
Ответ дляРобот Вертер
Мне тоже удивительно, из 5 заявок нужно было подстраховаться менее топовыми ВУЗами
Ну ви бачите автор тільки зараз вирішила розбиратися в тонкощах.
Я навіть не здивована, що вони з дочкою провалили вступ.
ol_kin• 04 августа 2024
Ответ дляВчителька з мікрорайону
Так в усіх вузах є обмеження максимальною кількістю бюджетних місць, якщо умовно дитина автора пройшла по широкому конкурсу, але подала документи тільки в Гєтьмана і туди ж подали ще 10 чоловік з вищими балами, вони теж проходять по широкому конкурсу, але бюджетних місць максимум 5, то інші 6 чоловік не потраплять на бюджет, під низ не виділені місця, бюджетні місця не ходять за дітьми! Для цього і потрібно подавати заяви в різні вузи, десь та й вистачить бюджетного місця.
Ответ дляСтрибну в гречку
Якщо не хотіти шукати підробіток,то саме так і відповідають.
Даю наводку автору-підходите в будь яку друкарню у вашій місцевості,там 99% буде підробіток,бо зараз гарячий сезон.Купа замовлень для школи.Всі друкарні які я знаю,працюють зараз на повну.Є обов´язково сезонні робітники.Бо на сезон травень-листопад їх завжди набирають зі студентів ,пенсіонерів і всіх бажаючих.Платять часто щонеділі.Буває щоденно.
Це робота за станком?
Домовенок Кузя• 04 августа 2024
Ответ дляНевісточка ж
Але ви ж про це знаєте не перший день. І тим не менш поклали всі яйця в одну корзину - один престижний вуз, контракт в якому ви не тягнете.
З вашою зарплатою ви його витягнете лише якщо донька теж буде брати підробітки. Відкиньте оце, моя дитина і Польща! Якщо вона не просто на словах хоче в омріяний вуз, то треба для цього працювати. Тим більше, що ні ви, ні вона свого часу не сіли і не розібралися в усіх нюансах вступу. Інакше були б заявки і в інші вузи
Ну шо не так?• 04 августа 2024
Ответ дляНевісточка ж
В школе хорошо училась, очень старательная девочка, помимо репетиторов сама смотрела видео для подготовки к НМТ
Я считаю, что 177 это очень не плохой балл, действительно баллы для поступления на бюджет завышены
В якому розумінні завищені, якщо є діти, які на ті бали здали?
Просто є розумні діти, є посередні, є яким навчання не дається. Й іноді незрозуміло, що краще.
То от ваша - посередня