Невісточка ж• 03 августа 2024

Дочка не прошла на бюджет

Два года ходила к репетиторам, со специальностью определилась еще в 10 классе, балл 177
Хотела в юридический университет, не прошла по баллам . Мы ВПО, на съем квартиры уходит хорошая часть моей зп, муж остался в родном городе, после начала войны предприятие где он работал закрылось, перебивается подработками, на его материальную помощь не рассчитываю
Материально потянуть университет мне одной будет очень тяжело, прийдется сильно экономить и отказываться от многих вещей и услуг
Дочка очень хочет учиться по этой специальности. Сегодня целый день проплакала. Рекомендация на бюджет не пришла
Я стою перед выбором либо разрушить мечту дочки, либо жить от зп до зп, во многом себе отказывая
Результат:
вже голосів: 787
558 (70.9%) Подаваться на контракт
122 (15.5%) Не поступать
107 (13.6%) Свой вариант
Слухи-руки не распускаю• 04 августа 2024
Ответ дляпу_пугренчик
Слухайте, прочитайте уважно ще раз і постарайтеся зрозуміти написане і не пишіть єрунду. Це з сайту міністерства
Правда, не того міністертсва, яке в цьому розбирається, але то дурниці. Головне, що міністрество :)
БезВзяток• 04 августа 2024
Ответ дляХочу на Балі
Если финансово совсем тяжело, то потерять год и поступать в следующий.
А разве можно НМТ пересдавать каждый год? Нам сказали, что результат действителен 4 года
АяВсёЗнаю• 04 августа 2024
Ответ дляРожки-да-ножки
Кем в 17 лет? Недавно узнала, чтобы работать нотариусом, нужно 3 года проработать помощником нотариуса. Сдавать экзамены. Для этого нужно большое желание и деньги.
Там ещё экзамен очень нехилый ))) на нотариуса
И подношение от 50 до 250 тысяч евро за лицензию )))
Ответ дляГейТуда
Автор що, тільки в один вуз документи подавали?
Треба було подавати в інший вуз, не такий розпіарений, тим більше якщо ви знали що контракт вам не потягти.
Заява на право в усі інші зво України так само б пролетіла, навіть в поплавського, бо донька автора не пройшла за ШК. Треба було подавати на кардинально іншу спеціальність взагалі.
АяВсёЗнаю• 04 августа 2024
Ответ дляРожки-да-ножки
А на счёт работы - в теме уже миллион вариантов - от элементарного мороженного до услуг смм для Инстаграмма/тиктока, если есть знания и навык
Ответ дляСветка-пипетка
Ось. Останній бюджетник в Богомольця. Не має 150 балів з математики. І там таких ще багато, не зі всіма вище за 150.
Ще й прізвище таке смішне для лікаря :)
Але зверніть увагу на квотника, який молодець, ще потім на них катять бочку, що забирають чужі місця. Цікаво, куди він за першим пріоритетом поступив....
Вчителька з мікрорайону• 04 августа 2024
Ответ дляol_kin
Так в усіх вузах є обмеження максимальною кількістю бюджетних місць, якщо умовно дитина автора пройшла по широкому конкурсу, але подала документи тільки в Гєтьмана і туди ж подали ще 10 чоловік з вищими балами, вони теж проходять по широкому конкурсу, але бюджетних місць максимум 5, то інші 6 чоловік не потраплять на бюджет, під низ не виділені місця, бюджетні місця не ходять за дітьми! Для цього і потрібно подавати заяви в різні вузи, десь та й вистачить бюджетного місця.
В даному випадку (ситуація автора), то потрібно було мати набагато вищий бал. Якщо прохідний (мінімальний) на спеціальність 081- 186,7 балів . То вона ну ніяк би не пройшла з 177 балами в жоден вуз.
Ответ дляЯспАкойнаЯ
Не плутайте ЗНО і НМТ - 4 предмети в один день! 4 години діти пишуть! По 30-35 питань на один предмет. Завдання кожен день різні. Програма часто глючить і зависає, не зараховує відповіді. Може взагалі глюкнути і перезавантажитись і тоді все спочатку. Це усе нерви. Завдання свої потім побачити не можна, як і помилки. Не зрозуміло де зробив помилку. Навіть чернетки заборонено забирати. Апеляція заборонена. Цьогорічні бали НМТ - це в середньому 140-150, рідко у кого більше. І це, як кажуть викладачі, за рівнем складності як в минулих роках 170-180 балів. Найлегше НМТ було 2022 року. Тоді було дуже багато 200 бальників.
Але і зно ща ріанем вимог вище набагато, тому воно більш-менш компенсується до одного рівня.
Щоб не було таких розчарувань, то потрібно перед вступом ознайомлюватись з умовами широкого конкурсу.
Ответ дляКотя_люлю
Я не знаю чи зараз це актуально, але раніше курси підготовки при ВНЗ, давали додатково 10 балів при вступу до саме цього ВНЗ, курси насправді дуже дешеві, можна їх і чисто номінально відвідувати, результати МНТ будуть ще актуальні в наступному році +10 балів за курси, я сподіваюсь, що ваша донька пройде на бюджет.
Це діє лише на найнепопулярніші спеціальності, право туди не входить
Ответ дляПапина дочка
А сколько всего бюджетных мест? Вы поймите, если мест всего 20, то у Вас нет шансов. Ни в этом году, ни в следующем, ни через пять лет. По ВПО у Вас льгота подтянулась в электронном кабинете?
Автор лесь на перших сторінках питала, де почитати про пільги. Думаю, не подавала.
Слоник-тоник• 04 августа 2024
Ответ дляКрем для арбуза
В 17 років? Це хіба найдревнішою професією, жоден роботодавець її не візьме до 18.
Было бы желание.
Продаю витрішки• 04 августа 2024
Моя тоже не прошла, но все равно решили идти на контракт по выбранной ею специальности, надо будет поднапрячься, но это ее будущее.
В этом году по баллам Вашей дочери положен грант второго уровня (25 тыс.грн.), так что часть стоимости контракта покроет государство.
Подробнее о гранте можно почитать в Постановлении Кабмина от 18.07.24 №822
Ответ дляБойцовская
Чому неважливо куди подав заяву, якщо проходить по широкому конкурсу. А якщо він подав перший пріоритет у виш, у якому 1 бюджетне місце. Він має бал 180. Але в цей же виш, подав ще один абітурієнт з балом 181. І він вже на бюджет не проходить у цей виш, але міг би пройти взагалі на бюджет, якби подав в інший виш хоча б якийсь пріоритет. Чи я не права?
Ви неправі, бо бюджетні місця не виділяються на внз чи факультет, бюджетні місця виділяються на групу спеціальностей (називається міжгалузева група, право попадає в міжгалезеву групу 5), сюди взодять заявки в усі зво України, і от на них створюється рейтинговий список. Цього роху прохідний 188 на 5 групу, чи скільки там. І от в якийсь універ подана 1 заявка з балом 181б. В цьому універі буде 0 бюджетних місць.

Є певні виключення з широкого конкурсу, але це окремі спеціальності, окремі зво, всі впеціальності з творчим конкурсом, аое це мізер і ситуації автора не стосується.
Ответ дляРожки-да-ножки
Сколько было бюджетных мест по каждой специальности ?
Держава не виділяє місця на ’кожну спеціальність’
Ответ дляБезВзяток
Так, модна здавати щороку і дійсний зазвичай 4 роки, воно одне одному не суперечить. Наступного року можна здати на кращі бали і використовувати його. Або на гіргі бали і використовувати старий нмт.
БезВзяток• 04 августа 2024
Ответ дляСлухи-руки не распускаю
Дякую, не знала
Буду мати на увазі
Слоник-тоник• 04 августа 2024
Без вариантов оплачивать контракт.Все осталтные вещи, кроме еды, дочка пусть решает как оплачивать.Учеба оплачена, суп есть.Хочешь новые ддинсы или помаду, подрабатывай.
Не отправите счас на учебу, она никогда больше туда не пойдет.За год или работу найдет и кто ж потом откажется от денег?Или тупо буде валяться в телефоне и вас ненавидеть, что вы нищие, загубили ее мечту и будет права.
На хлебе и воде сидеть, а институт оплатить.Или будущее вашего ребенка без перспектив.
Ответ дляВчителька з мікрорайону
Це занадто складно для людей. Думають, що якщо вони поступали 20 років тому, то вже все знають. У ФБ групі вступ 2024 вчора весь день були теми, як їх обманули, обіцяли 10 місць, а зарахували всього три.

Я, наприклад, дуже вдячна порадницям, які минулого року пояснювали, що ШК та розстановка пріоритетів- механізм, з яким треба ознайомитися заздалегіть.
Регионщица• 04 августа 2024
Автор, якщо б ви спитали в день подачі всіх заяв в цей заклад, чи є у вас хоч малесенький шанс пройти на бюджет с такими балами, вам би уже сказали, що шансів нуль. Не знаю, на що ви сподівались, на дурняка проскочити, чи що? Ваш рівень по балам - менш розпіарена спеціальність. Моя донька в минулому році поступала, бюджет був принциповий, бали нижче, чим очікували. Хотіла у Львів, відкинули. Вчиться зараз у Харкові на бюджеті. Зараз уже у вас один варіант - іти на контракт. Бо в наступному році ще менші шанси на бюджет і пільги.
Ответ дляПродаю витрішки
По-перше, У автора 177 КБ з РК. Це 165 без РК, дуже малоймовірно, що два предмети вищі за 170.
По-друге, це умова для подання на грант, а не гарантія його отримання.
Будьте так ласкаві• 04 августа 2024
Вибрати універ попростіше, де менше платити, і вступати
Пи Пи Пилюля• 04 августа 2024
Ответ дляНевісточка ж
На бюджет 5 заявлений максимальное количество. Она хотела именно в этот университет, я про него слышала только хорошие отзывы
Мало что она хотела именно в этот университет,реалии жизни совсем другие
Вам написали что делать поступать в колледж,идти на другую специальность в другой университет на бюджет,идти работать
Будьте так ласкаві• 04 августа 2024
Син теж хотів на програмування, подивився, контракт хуіліон вартує, а на бюджет генії вступають.Вибрав схожу спеціальність, але де менше конкурс, пройшов
Как нефиг делать• 04 августа 2024
Ответ дляНевісточка ж
В школе хорошо училась, очень старательная девочка, помимо репетиторов сама смотрела видео для подготовки к НМТ
Я считаю, что 177 это очень не плохой балл, действительно баллы для поступления на бюджет завышены
Два года ходить к репетиторам и иметь всего 177 баллов - это нужно постараться. Да там 190 должно было быть как минимум. Пусть теперь идёт в колледж и готовится лучше.
А вообще, нужно было подавать заявки в 5 разных ВУЗов в разных городах. Вполне возможно, что в Запорожье она бы и поступила, общежития там есть.
Продаю витрішки• 04 августа 2024
Ответ дляНевісточка ж
На бюджет можно подать 5 заявок. Она хотела именно в этот университет, подавали на разные факультеты
Про три волны слышу впервые. Можно поподробнее
Подавались только на Право или другие специальности тоже есть?
Как нефиг делать• 04 августа 2024
Ответ дляНевісточка ж
Вы, что для советчиц, все что меньше 190 это ’низкий балл’ и вообще с такими баллами как у моего ребенка не нужно идти в вуз, тем более юридический. Как некоторые писали ехать в Польшу на заработки, это все чего она достойна с таким баллом
Но, в реальности это хороший балл, просто проходной балл на эту специальность очень завышен
Ну раз 177 баллов - это хороший балл (по-вашему), то желаю вам всего самого хорошего!
177 баллов - это же 89 процентов информации усвоено. Желаю вам никогда не болеть, но если вдруг случайно попадёте в больницу, то только к хирургу который знает анатомию на 89 процентов!
Ведь это хороший уровень знаний, по-вашему!
9 комнат• 04 августа 2024
Автор, гранты в этом году дают на учебу. Узнайте в вузе. Моя дочка поступила на бюджет по 2 приоритету. Если бы не прошла, то рассчитывали бы на грант, т.к. 2 предмета 170+.
Оскорбляю всячески• 04 августа 2024
Ответ дляКак нефиг делать
Ходить к репетиторам и учится это два разных слова. )))
У соседки тоже ребенок ходил к репетиторам ’болею, гуляю, ой у нас каникулы, ой а мы уехали’ итого все сдал ниже 150, но сволочи репетиторы))
Кубик Рубика• 04 августа 2024
В ВСУ хорошо платят и папа полезен будет и дочке учёбу оплатит.