Телячі ніжноСті• 23 августа 2024
Поясніть,будь-ласка,якщо людина недосипає,яким чином вона може погладшати?
Якщо,наприклад людина недосипає,але дотримується дефіциту калорій.
Помогалочка• 23 августа 2024
Недосип може сприяти збільшенню ваги навіть за умови дефіциту калорій, через кілька важливих механізмів, які впливають на метаболізм і поведінку організму:
1. Гормональний дисбаланс
Грелін і лептин: Недосип викликає зміни в гормонах, що регулюють апетит. Підвищується рівень греліну (гормону, який стимулює відчуття голоду), і знижується рівень лептину (гормону, який сигналізує про насичення). Це може змусити людину почуватися більш голодною, що ускладнює дотримання дефіциту калорій і призводить до переїдання.
2. Зміни у виборі їжі
Прагнення до висококалорійної їжі: Недосипані люди частіше відчувають потяг до солодкої, жирної або вуглеводної їжі, яка може швидко підняти рівень енергії. Навіть якщо людина намагається контролювати калорійність, недосип збільшує ймовірність того, що вона буде вибирати менш корисні продукти.
3. Зниження фізичної активності
Втома: Недосип знижує рівень енергії та мотивацію для фізичної активності. Людина може бути менш активною протягом дня, що знижує кількість витрачених калорій. Тож, навіть якщо дефіцит калорій залишається, зменшена активність може зменшити загальний енергетичних витрат.
4. Метаболічні зміни
Зниження метаболізму: Недосип може сповільнити метаболізм і зменшити чутливість до інсуліну, що робить організм менш ефективним у використанні енергії. Це може призводити до накопичення жиру навіть при дефіциті калорій.
5. Стрес і кортизол
Підвищений рівень кортизолу: Недосип сприяє підвищенню рівня кортизолу (гормону стресу), який сприяє накопиченню жиру, особливо в ділянці живота. Високий рівень кортизолу може збільшити бажання їсти більше та зберігати жир.
1. Гормональний дисбаланс
2. Зміни у виборі їжі
3. Зниження фізичної активності
4. Метаболічні зміни
5. Стрес і кортизол
Наездница• 23 августа 2024
При систематическом недосыпании происходят гормональные нарушения, таким образом оттуда все тянется.
Телячі ніжноСті
• 23 августа 2024
Ответ дляПомогалочка
1. Гормональний дисбаланс
2. Зміни у виборі їжі
3. Зниження фізичної активності
4. Метаболічні зміни
5. Стрес і кортизол
1. Гормональний дисбаланс
2. Зміни у виборі їжі
3. Зниження фізичної активності
4. Метаболічні зміни
5. Стрес і кортизол
Дякую.Я сьогодні зовсім не виспалася,якщо бути чесною.Але я дуже багато стараюсь рухатися,дві години робили зарядку фізкультуру і ще 10 кругів бігала навколо стадіону.Так було важко,але я це зробила.І також їла дуже небагато маленькими порціями і часто,дуже дуууже мало солодкого,яйця і винограду трішки киш миш 10 горошинок.
Ламборджини• 23 августа 2024
Ответ дляТелячі ніжноСті
у вас стільки багато часу на рахування горошинок винограду і всі ці маніпуляції, а чому ви не виспались?
А загалом - якщо цей недосип разова акція, нічого вам не буде. Якщо постійно недосипаєте, то набір ваги не найгірше, що може вас чекати
Помогалочка• 23 августа 2024
Ответ дляТелячі ніжноСті
а де інші продукти - м´ясо/риба, каші, овочі? аби худати - треба їсти, а не оці горошини..це база
Ласунка• 23 августа 2024
Ответ дляТелефон Рубика
Честно? Думаю, все как раз-таки наоборот.
При нормальному метаболізмі так, людина навпаки виснажиться і худне.
Але я, наприклад, навпаки в стані спокою і відсутності стресу худну, а коли напружений ритм/недосип/стрес чи проблеми, то поправляюся. Але це тому, що в мене проблеми з підвищеним пролактином і кортизолом.
Ну і так, тут більше таки не сон, а стрес впливає.
Планшетница• 23 августа 2024
Ответ дляХочу на Балі
Кортизол повышается, отсюда и кортизоловый живот
У меня кортизол периодами в 2, а бывало однажды в 4 раза выше нормы(
А живота нет, худая.
Из-за стрессов, панических атак - хронический недосып (сплю обычно 5-5.5 часов годами), а вес не набирается
А живота нет, худая.
Телячі ніжноСті
• 23 августа 2024
Ответ дляПомогалочка
Я не їм каші.
Телячі ніжноСті
• 23 августа 2024
Ответ дляПомогалочка
Я в дитинстві тими кашами так понаїдалася.І худою , навіть нормальною при вазі я не була.
Телячі ніжноСті
• 23 августа 2024
Ответ дляЛамборджини
І каша гречана без молока - єдина,яку я можу їсти. Бажано з шаипіньйонами
Телячі ніжноСті
• 23 августа 2024
Ответ дляЛамборджини
М´ясо і риба є.
Помогалочка• 24 августа 2024
Ответ дляТелячі ніжноСті
ну окрім каш є тоді ще макарони та коренеплоди чи той самий хліб ц/з - картопля чи батат той самий, капуста цвітна чи броколі, горошок зелений, бобові...туча варіантів як їсти різноманітно та збалансовано, плюс зараз великий вибір круп, а не як в ’дитинстві’, плюс можна ж готувати не банально відварену крупу, а з різними додатками/спеціями, наприклад
Хочу на Балі• 24 августа 2024
Ответ дляПланшетница
А живота нет, худая.
Может и другие факторы влияют, как война началась, я не спала ночами. Просыпалась в 2 ночи и в 7 утра засыпала, кортизол повышен, +10кг за 6 месяцев при абсолютно том же самом рационе. Сейчас уже вес стоит, но те лишние 10 не могу сбросить
Телячі ніжноСті
• 25 августа 2024
Ответ дляХочу на Балі
Может быть вы просто очень мало двигались?Организм надо гонять,когда мы сидим,лежим то метаболизм стоит тоже как и мы.