Ніка Найз• 22 сентября 2024

В Украине запустили первую школу операторок строительной техники!

"Навчати дівчат керувати важкою будівельною технікою було моєю мрією ще до війни. Але тоді для її реалізації не було підстав — на будівництвах вистачало чоловіків. Момент втілення ідеї прийшов із початком повномасштабного вторгнення. Я зрозуміла — нас чекатиме дуже серйозний кадровий голод в галузі. Його треба починати долати вже зараз і показувати гендерну спроможність жінок", — говорить Юлія Скічко, керівниця ГК "АЛЕФ СТРОЙ".

Керівниця компанії відзначає: мета Школи — надати рівні можливості для всіх, незалежно від статі. Важливо зрозуміти, що професійні здібності та прагнення не повинні обмежуватися нав´язаними гендерними стереотипами. Жінки можуть досягати успіху в будь-якій сфері, включаючи ті, які раніше вважалися чоловічими.
автор Ніка Найз • 22 сентября 2024
Що пропонує Школа:

Здобути професію оператора спеціалізованої будівельної техніки категорії D1-D2.
9 тижнів очного навчання в невеликих групах по 15 осіб.
Проходження повного теоретичного курсу перед практичним навчанням.
Опанувати 15 одиниць спеціалізованої будівельної техніки на тренувальному майданчику.
Навчитися виконання всіх видів виробничих робіт, які виконуються технікою на реальному будівництві.
Отримати сертифікат державного зразка.
Допомога з працевлаштуванням після отримання кваліфікації — організатори Школи сприятимуть працевлаштуванню на підприємствах в різних містах України та допоможуть відкрити ФОП для охочих.
Навчання, проживання та харчування безплатні протягом всього теоретичного та практичного курсу.
Обов´язкова умова: на момент зарахування на курс учасниці мають бути повнолітніми.
Наявність категорії «А» тракторист може бути плюсом для претендентки. Проте головна перевага у конкурсному відборі надається жінкам, які реально прагнуть працювати за новою професією після закінчення навчання.
автор Ніка Найз • 22 сентября 2024
Щоб долучитися до проєкту, заповнюйте анкету за посиланням.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfw93Gzc5...
english book• 22 сентября 2024
Ну так у нас равенство же вроде. Равные права.
Знаю женщину - машинистку башенного крана. Очень хорошо зарабатывала, пенсия отличная. Как Союз развалился, то пошла на автокран. Вот там и заработала себе квартиры, дачу и т. д.
Автокран выкупила у своего предприятия, или в аренду брала, точно не знаю.
Красула• 22 сентября 2024
Ну, на башенных кранах часто девочки работают. И часто лучше мужиков. С тракторами сложнее - там иногда ремонтируют ребята по месту, а это тяжеловато физически. Хотя на новую технику, мы вызываем уже ремонтников.