Працівниця року• 01 октября 2024

У школах можуть заборонити російську мову на перервах

У школах можуть заборонити російську мову на перервах: депутатка реєструє законопроєкт

У Раді реєструють законопроєкт, який може зобовʼязати учнів та вчителів говорити українською мовою на всій території школи не тільки під час занять.

Про це оголосила ініціаторка законопроєкту – народна депутатка та освітянка Наталія Піпа.

Ми зобовʼязали усі школи із 2021 надавати освітні послуги українською мовою, але проблема полягає в тому, що виходячи з уроку діти, а подекуди й вчителі – переходять на російську.

"Щоб це змінити, я реєструю законопроєкт, який зобовʼязує говорити українською на перерві, шкільному подвірʼї, стадіоні та всій території школи", – написала Піпа.

Стаття повністю: https://life.pravda.com.ua/society/nardepka-propon...

Цікаво, як будуть карати за російську в школі?
Mariya Prokhorova• 01 октября 2024
Ответ дляОксана_12
Так, людям дісталось. Їм насильно насадили російську. Тепер ви пропонуєте що? Насильно насадити їм же українську? Мало дісталось додайте ще? Чи як розуміти ці радісні оплески примусу?
Ми про школи тут почали , насильно людей ніхто не буде діставати , про молодь треба думати !
І я вважаю , що держава має брати і відігравати в мовному питанні велику роль , бо сьогодні і запит є і умови

Ellillд• 01 октября 2024
Ответ дляAnchik1878
Удалено администрацией...
Атланта• 01 октября 2024
Ответ дляAnchik1878
Удалено администрацией...
Ellillд• 01 октября 2024
Ответ дляAnchik1878
Удалено администрацией...
Атланта• 01 октября 2024
Ответ дляMariya Prokhorova
Що ви хочете довести ?
Що в вашому уявленні ’ местний ’ , де має звучати українська мова , як не в Україні ?
Я не хочу ничего довэсты. Я хочу чтоб от нас отвалили. Для меня мова не =любовь и преданность своей стране. Всякие там Гринкевичи, Слюсарчуки на украинском говорили, а людишками оказались говёными. Вы звучите украинскою? Вот и звучите дальше. А других не трогайте. Не ваше дело и не вам решать кому на какой мове говорить.
natlem• 01 октября 2024
Ответ дляАтланта
Так арабы понаехи. А мы тут родились, и наши мамы, и бабушки, и бабушки наших бабушек. И всегда говорили на русском. Почувствуйте разницу. Мы ни откуда не переехали, не живём на птичьих правах, на пособиях, прочее. Мы у себя дома, на своей земле. Мы граждане своей страны. С какой стати еще мы будем прогибаться под жменьку украиномовных? Мы вас не трогаем, а вы нас не трогайте. Хватит лаять уже, как дворняжки гавкучие. Мы вам ничего не должны и ничем не обязаны. Наше право и наш личный выбор на каком языке нам общаться. А вы можете тявкать сколько хотите. Вам это ничего не даст, кроме еще большего сопротивления.
Зазвичай аргумент ’понаїхавші’ лунає від тих, чиї батьки переїхали. І саме їх діти розказують про ’карєнних’.
В державі Україна є державна мова - українська, хоча комусь дуже не терпиться ’памєрєть на расії’.
Досвід інших держав,тієї самої Франції говорить про те, що державну мову треба захищати і берегти. Хоча кому я це пишу? Людині, яка не відрізняє арабську і кошуа - мову, якою говорила північ Франції протягом тисячі років ...
Mariya Prokhorova• 01 октября 2024
Ответ дляАтланта
Так , а хто вас чипає ? Ви в школі навчаєтесь , чи працюєте вчителькою ?
Чого возбудилися так ?
Alexandra• 01 октября 2024
Наприклад, в Європі, де дуже багато переселенців в школі, правило - спілкування на мові країни між собою. Це не означає, що прям, як почують турецьку, арабську, то одразу штраф або ще щось, це просто правило, якого всі притримуються . Тобто можна змінити лише заголовок теми ’заборонять’ на ’ буде діяти правило’
Shocolad• 01 октября 2024
О, языковой срач. И я как всегда всё пропустила
Вот нафига такие темы создавать в рабочее время

Anchik1878• 02 октября 2024
Ответ дляАтланта
Удалено администрацией...
Коли кінчаються аргументи, переходите на особистості. Старий заїзжений прийом мало досвідчених, туповатих, пустих,відомих людей без відсутності співставляти факти та аналізувати. Йдіть вже остограмтесь, а то у вас там підгорає вже, що аж картинок наліпили
Mariya Prokhorova• 02 октября 2024
Ответ дляAlexandra
Так тему вкинули не для обговорення , а для срачу !
Видання ’ українська правдв ’ також написала в заголовку про ’ заборону ’
Mariya Prokhorova• 02 октября 2024
Ответ дляAnchik1878
А там і не було ніяких аргументів , відразу підгорати стало ))))
Атланта• 02 октября 2024
Ответ дляAnchik1878
Перечитайте все свои сообщения. Я не собираюсь падать до вашего уровня, и лаять в ответ. Всего лишь хотела обратить внимание на вашу проблему со спиртным. Вы лучше прекратите огрызаться, а займитесь своим здоровьем. И физическим и ментальным.
frumoasa17• 02 октября 2024
Ответ дляAlexandra
Є приклад в Румунії. В один клас ходить дівчинка носій мови, але знає і українську і хлопчик, українець, але їм не прилітає за те, що спілкуються крім начального процесу українською. Толерантно відносяться до цього.
Атланта• 02 октября 2024
Ответ дляMariya Prokhorova
Удалено администрацией...
Blacky_Mik• 02 октября 2024
Ответ дляАтланта
Да, мы русскоязычные, компактно проживаем от Харькова, через Киев, Днепр, Запорожье и Николаев аж до Одессы. Все города-миллионники-русскоязычные. Щасс мы разбежались вам угождать😂 Удовлетворяйте свои комплекси меншовартості другим способом, но не за наш счет
Чекайте, ви казали за Конституцію, а на моє пояснення, що Конституція захищає таких як я - етнічних РОСІЯН - почали чомусь казати про ’щас разбєжалісь вам угождать’. Мені не треба догоджати, але все ж запам´ятайте: зросійщених 10 стаття НЕ СТОСУЄТЬСЯ ВЗАГАЛІ.
Blacky_Mik• 02 октября 2024
Ответ дляАтланта
Ну и что? Все школы давным давно украинские. Какая разница. Выкладання відбувається українською мовою, на переменах общаешься как хочешь. Дело не в этом. А в том, что я вам привожу живой пример статистики, согласно которой в нашем классе нет ни одного украиномовного ребенка с украиномовной семьи.
і це - наша біда і наша трагедія. Це відголосок і Великого Голоду, і ієрархічного устрою совка. І дуже шкода, що ваша і вам подібних амигдала все ще тримає вас у стресі і страхові перед українською.
Люди з емпатією за російську точно сорочку на грудях не рватимуть. Але ж не всім бути емпатичними і людяними.
Mariya Prokhorova• 02 октября 2024
Ответ дляАтланта
Удалено администрацией...
Я ж кажу підгорає , а ви пишите , пишите , ха-ах ) всі ваші пости про какашки , дають надію , шо коли в школах почне діяти правило , яке ми обговорюємо зараз ,то такі екземпляри й захісники язика з часом сплинуть з нашого суспільства )
Атланта• 02 октября 2024
Ответ дляBlacky_Mik
Читайте пожалуйста Конституцию, и не перекручивайте основной закон Украины как вам нравится.

Blacky_Mik• 02 октября 2024
Ответ дляОксана_12
Швейцарцям розкажіть про ’, кордони’. Мова - це засіб спілкування. У нашому випадку ще політичних та соціальних маніпуляцій.
у нашому випадку немає ЖОДНИХ паралелей зі Швейцарією, навіть з Ірландією та Білоруссю мало. Наш випадок - унікальний, і мова - це цемент, котрий тримає нашу країну. Не розуміють це лише емоційно глухі і недалекі.
Атланта• 02 октября 2024
Ответ дляMariya Prokhorova
Шо пишИте, пИшите. Захісники🤦🏽‍♀️ Прежде чем защищать мову, выучи ее сначала сама😂

У дієсловах першої дієвідміни в другій особі множини пишемо закінчення –е
Оксана_12• 02 октября 2024
Ответ дляBlacky_Mik
Мене, вибачте, дратують подібні ’будівельники’. Ніякого добра на чужих стражданнях не зацементуєш, то не гідний фундамент.
Чому ви не пишет
Mariya Prokhorova• 02 октября 2024
Ответ дляАтланта

Я вам про майбутне , так що таки пишить далі
Так разом і вивчимо )
Blacky_Mik• 02 октября 2024
Ответ дляОксана_12
Чому ви не пишет
Та тут всі вже зрозуміли, що люди, котрим мова болить, бо вони розуміють її важливість, вас дратують.
Шкода, що так.
rybka21• 02 октября 2024
Ответ дляAlexandra
то ніхто ж забороняти і не буде.
про ’забороняти’ авторка вигадала.
Атланта• 02 октября 2024
Ответ дляMariya Prokhorova
Так разом і вивчимо )
Если что, я володію мовою досконало. Буду вам подсказывать, так уж и быть🤭
Mariya Prokhorova• 02 октября 2024
Ответ дляАтланта
Дякую , може тоді будете писати українською свої пости , обіцяю читати )
А то коли ’ язиком ’ то я проглядаю не читаючи )
А так побачу , що то таке ’ досканала ’ буду тягнутися до вашого рівня !
Anchik1878• 02 октября 2024
Ответ дляАтланта
Мої проблеми залиште у спокої, що вам підгорає хильнути так, що пхаєте свій алкоголь у кожну свою відповідь, то хильніть вже і заспокойтеся, може згадаєте, як української писати, ви ж кажете, що володієте нею досконало , покажіть свій тверезий приклад досконалості чи ваша досконалість лише у вашій фантазії? Видно, що вас сильно тригерить і лякає державна мова, то вивчіть вже її, це не страшно, навіть у вас має вийти
Anita123-13ef• 02 октября 2024
Це типу погано?
Kittu2008• 02 октября 2024
Ответ дляMariya Prokhorova
Не заборонено , а в чеській школі мамі сказали , просимо , щоб ваші діти у школі розмовляли чеською !
Ну не можуть чехи простити росіянам 1968 рік , гідність мають !
І в польських теж українських дітей просят розмовляти польською