Кавуся• 18 ноября 2024

Асертивність. Як розвинути цей скіл?

з вікіпедії:
Асерт́ивність (англ. assertiveness) — здатність людини відстоювати свою точку зору, не порушуючи моральних прав іншої людини.
очки_ннадо• 18 ноября 2024
У. Это многие знания и неплохие базовые способности.
Николай-b526• 18 ноября 2024
шо такое скил - нам тоже в вики полезть???)
Невгамовна Бу• 18 ноября 2024
Ответ дляНиколай-b526
Скил - один из царей Скифии.
Непонятно только зачем автор приплела его к этой теме, если его казнили. Наверное, плохо историю знает.
Зяблик протестант• 18 ноября 2024
Ответ дляНевгамовна Бу
Скил - один из царей Скифии.
То може ви зовсім старенька, та не розумієте. Царі тут ні до чого
Ума Палата• 18 ноября 2024
например.
ругая за ошибки, нужно в разговоре говорить не ’ты, тебе’ , а типа ’вот когда человек так поступает’...
maggymys• 18 ноября 2024
использовать ’Я-сообщения’; уметь регулировать эмоции, чтобы не взрываться, но и не бояться высказываться.
Кубик Рубика• 18 ноября 2024
є довгий шлях і короткий)
Довгий (більше екологічний) - це дослідити і змінити все, що вам заважає відстоювати ваші кордони. Там може бути багато наданих значень, які підживлюються вашими глибинними переконаннями.
Наприклад: ’Якщо скажу, що мені це не подобається, моїй подрузі це не сподобається і вона перестане зі мною спілкуватись’. Тут страх і тривога відторгнення не дозволить вам бути асертивною. Це запит на психотерапію.

А короткий шлях - це шлях проб і помилок. Попри страх і тривогу, просто берете і робите, а потім аналізуєте, що гарно спрацювало, а що ні. Тут є свої ризики)
r25-1• 18 ноября 2024
люди обычно твердолобы. Поэтому конфликт неизбежен