Не будь КакСвета• 25 ноября 2024
У кого часто повышенное давление. Как спасаете себя?
Долгодейств.таблетки типа памиприл не действуют.
Капопрес или что пьёте? Мне 50.
Без комплексів• 25 ноября 2024
Ответ дляНе будь КакСвета
Он всем подходит для снижения? Хотела б попробовать.
При мне врач всем в палате назначал. Но я вот маме посоветовала, она пила, то ей не подошёл, были головокружения
Однозначная• 25 ноября 2024
Ответ дляНе будь КакСвета
А які можуть бути ускладнення, підкажіть, будь ласка?
Можуть бути такі ускладнення гіпертонії:
На ЕКГ озники гіпертофії лівого шлуночка.
Спочатку виникають ознаки ГЛШ на ЕКГ, потім поступового і на УЗД серця.
Зміни судин в очному дні.
Гіпертрофія лівого шлуночка на УЗД серця (концентрична або ексцентрична). Гіпертрофія МШП або ЗСЛШ.
У мене концентрична гіпертрофія стінок лівого шлуночка (в 2022 р. була легка).
Ураження клапанів.
У мене стеноз аортального клапана 2 ст. + недостатність 1 ст., мінімальна регургітація в мітральному і трикуспідальному клапанах (в 2022 р.).
Характерні вогнищеві зміни на МРТ головного мозку судинного генезу.
У мене виражені вогнищеві зміни, картина схожа і розсіяний склероз, але все ж визначили, що судинного генезу.
Серцева недостатність. ІХС (ішемічна хороба серця). Стенокардія. Інфаркт.
Дисциркуляторна енцефалопатія по гіпертонічному типу. Гостра гіпертонічна енцефалопатія. ТІА (транзисторна ішемічна атака, або ще називають перехідне порушення мозкового кровообігу). Інсульт.
У мене є ДЕП гіпертонічна форма, один із гіпертонічних кризів був з симптомами ТІА.
Можливе виникнення нестабільної бляшки в сонній артерії. Це бляшка високого ризику, так як лопається і на її місці виникає тромб. Може виникнути навіть якщо у нормі холестерин і коефіцієнт атерогенності.
У мене саме такий випадок. В 2019 р. не було, а в 2022 р. виникла з нерівними нечіткими контурами. Але є ще одна причина виникнення - ковід (були симптоми в 2020 р.).
Судини при гіпертонії спазмуються, тому може виникати нерівномірне звуження СМА. Таке теж на ангіографії було.
Ураження нирок, аж до ниркової недостатністі.
Так що ускладнень вистачає. Виникають вони поступово. Деякі пов´язані з гіпертонічним кризами.
У мене ускладнення почалися при не дуже високих показниках - до 170/100.
Вперше підвищений тиск було виявлено, коли була стденткою. Але до лікаря пішла після одного з гіпертонічних кризв (був жорстким). Перші ускладнення почалися після 30 років (на ЕКГ і на МРТ головного мозку). За роки з гіпертонією і інші з´явилися (написала вище які).
Приймаю лише препарати, у складі яких немає лактози.
Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (Еналаприл і його аналоги) і препарати які закінчуються на -пріл не приймаю, так як виникає кашель задушливий як побічний ефект.
При тривалому прийомі антагоністів кальцію виникає набряк.
Можу лише приймати антагоніст рецепторів ангіотензину ІІ (типу АТ1), бета-блокатор, діуретик. Як препарат ’швидкої допомоги’ - Фармадипін.
Зміни судин в очному дні.
Ураження клапанів.
Однозначная• 25 ноября 2024
Ответ дляГубка Боб
Я приймала один препарат ( престаріум 5 мг) , тиск у мене теж спадковий, кризи почалися десь після 30, спазмувалися судини і важко було зняти « загострення». А потім прочитала статтю кардіолога, що так не повинно бути, значить , що терапія невірно підібрана. Пішла до того ж кардіолога, здала всякі аналізи холестерину- цукор і тд., лікар добавила мені + прпепарт і ситуація нормалізувалася, я забула про кризи і тонометр.
Зате моя сімейна « пучилася» , чого мол я пішла до кардіолога ( приватного) і взагалі вони таке не призначають , якби тільки її слухала, то ще б страждала.
У мене ще у студентські роки вперше підвищився тиск. Не перевіряла лише наднирники. І ще був на УЗД серця гіперкінетичний тип гемодинаміки, це ознака гіпертонії. Тому мій перший діагноз був - симптоматична артеріальна гіпертензія. Ще одна причина - спадковість. Тепер пишуть - гіпертонія.
Ходжу до приватного кардіолога. Приймала препарати різних груп. Тиждень-півтора більш-менш, потім знову так само. Не завжди вдається утримувати АТ в межах норми. Швидке звикання організму до антигіпертензивних препаратів.
Є припущення, що пов´язано з наднирниками, можливо. Є ряд маркерів - панель гіпоталамо-гіпофізарно-надниркових гормонів, які призначаються для виявлення першопричини гіпертонії.
Щодо препаратів. Приймаю лише препарати, у складі яких немає лактози. Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (Еналаприл і його аналоги) і препарати які закінчуються на -пріл не приймаю, так як виникає кашель задушливий як побічний ефект. При тривалому прийомі антагоністів кальцію виникає набряк. Можу лише приймати антагоніст рецепторів ангіотензину ІІ (типу АТ1), бета-блокатор, діуретик. Як препарат ’швидкої допомоги’ - Фармадипін.
Може різко піднятися тиск, як реакція на похолодання. Зима, самий важкий перод.
Губка Боб• 25 ноября 2024
Ответ дляОднозначная
Ось саме холодний період дійсно самий складний, коли спазмуються судини і дуже важко зняти криз в разі чого. Я починала з престаріума 5мг, потім лікар добавила верошпірон 25 мг (калійзберігаючі діуретики.), він як мочегонний, але це не зовсім той мочегонний, як ми звикли розуміти, так от в парі вони стабільно тримають. Влітку знову був тільки престаріум, на зиму буду повертати верошпірон.
Однозначная• 25 ноября 2024
Ответ дляГубка Боб
У Верошпіноні у складі лактоза (лактози моногідрат), не можу приймати.
Приймаю диуретик Індапен 2,5 мг періодично. А ще Лозап (основна речовина - лозартан калію). І ще Егілок бета-блокатор. Іноді додаю Амлодипін. Це препарати тих груп, які можу приймати. Призначає лікар антигіпертензивні препарати цих груп.
Губка Боб• 25 ноября 2024
Ответ дляОднозначная
У вас алергія на лактозу ?
Однозначная• 25 ноября 2024
Ответ дляГубка Боб
У вас алергія на лактозу ?
Так. Те що не вживаю ніякі молочні продукти і ті, в яких є лактоза, вже звикла. Але те, що стосується препаратів, важко, потрібно читати інструкцію перед тим як купити. Лікарям кажу, і в картці написано.
Наталя-e9ac• 25 ноября 2024
Ответ дляНе будь КакСвета
От лікар якраз не спасає. Не діє, те що він призначив. Я,кожен раз не можу інші таблетки приймати.
ну такі ліки підбираються, і вид і дозування, є накопичувальними, тб ефект буде видно від 2х тижнів
ну і пошукати толкового кардіолога не завадить
Майструю крила• 25 ноября 2024
Ответ дляТішуся неперетішуся
Посоветуйте все же сходить к доктору. Иди сходите с ним, если один не хочет.
Кардиограмму, проверить сосуды и т.д.
Он не в Украине, все откладыает как вернётся домой. А местный врач сказал анализы норм. возвращение неизвестно когда. Сейчас работа у него спокойная, но все равно кризы участились
Потребую апгрейду• 25 ноября 2024
Ответ дляМайструю крила
Сегодня как раз вызывала маме скорую, давление скакнуло выше 200. Врач сказала всегда иметь при себе каптопрес и принимать под язык (не внутрь) - тогда действует быстро, как укол, и дополнительно мочегонное, трифас (не вымывает кальций).
Однозначная• 26 ноября 2024
Ответ дляПотребую апгрейду
Я так часто приймаю антигіпертензивні препарати (під язик). Мені кардіолог так сказав робити.