Питання в тому, де було б краще (тимчасово чи й надалі). Зрозуміло, що Німеччина(поки що) платить найбільший соціал. Але все інще як почитаєш, то так і сидиш вдома під обстрілами. Чехія дає житло та виплати на 90 днів, а далі сам. Але ця краіна мабуть ментально нам ближче.
Чи можна почитати думки тих, хто знається на цих краінах?
Завчасно дякую.
Все буде Україна• 20 декабря 2024
Не знаю что вы имеете ввиду под ’все остальное’ в германии что вас заставляет сидеть под обстрелами.
Но лучше чем германия я не знаю варианта если б надо было выезжать
Ластовиння• 20 декабря 2024
Не Чехия точно. Слишком дорогая страна.
Если временно и без детей - то Германия лучше.
Если с прицелом на остаться- искать третий вариант
Пургену мне• 20 декабря 2024
Та зввсно, що німеччина. Там соціал буде до скону літ, житло так точно, ви не паритимесь за які кошти знімать хату.
Чарівне зіллячко• 20 декабря 2024
Мне непонятно следующее, буквально шесть-семь минут назад автор создала тему, с целью получить важнейший совет в своей жизни и что мы видим? Она уже оффлайн.
Кров з молоком• 20 декабря 2024
Якщо соціал - Німеччина
Якщо плани на майбутнє та простіша адаптація - Чехія , але там майже одразу потрібно працювати
Я пані прохана...• 20 декабря 2024
Ответ дляЧарівне зіллячко
Когда я задаю какой-то вопрос тут, то не сижу и не жду, не отрываясь от экрана. Написала, и пошла что-то делать. Через время посмотрела, что ответили.
Зайканалужайке• 20 декабря 2024
Я в Чехии. Не знаю, как для тех, кто только приехал, но вообще жилье платное и очень дорогое. Работы( уборка, мытье посуды, на складах, заводах ) конечно предостаточно. Язык, как для меня, тяжёлый. Чехи нас, украинцев, не очень любят. Если бы вернуть время назад, то лучше бы уехала в Германию
НеКонец-Света• 20 декабря 2024
Ответ дляЗайканалужайке
Я думала, что поляки не любят украинцев.
А чехи за что не любят?
Ответ дляЗайканалужайке
Согласна с Вами, у меня старшая дочка в Чехии.
Кров з молоком• 20 декабря 2024
Ответ дляНеКонец-Света
А чехи за что не любят?
Хто цей брєд розносить
Мільйон приїхав після війни до Польщі і всіх не люблять
Кров з молоком• 20 декабря 2024
Ответ дляЗайканалужайке
Німецька простіша чеської ?
Привіт з ботойбіччя• 20 декабря 2024
В Німеччині треба активно перебирати лапками і збивати масло (памʼятаєте цю притчу?), щоб виплисти (чогось досягти) . Навіть наявність соціалу не гарантує успішного життя в Німеччині.
Треба докласти власних зусиль, щоб вивчити мову, знайти житло, обійти купу інстанцій і всюди оформитись. Я як згадаю перші пів року нашого «вільного плавання» в Німеччині (коли вже зʼїхали з соціального житла та переїхали на приватну квартиру, де ніхто з тобою возитись не буде і до соціального працівника вже не звернешся) - це щось 😁. Ну і медицина. Будьте готові, що тут ви за замовчуванням здорові навіть коли Вам дуже погано і Вам треба доводити, що Вам потрібне лікування.
І далі дуже важливо не падати духом та триматись на плаву.
Повірте, то лише здається, що як платять, то нічого складного немає.
Дуже багато нюансів, труднощів. А помножте ще це на чужу країну, чужу мову, менталітет, не завжди привітних людей, які своїм відношенням можуть добити і так не стабільну психіку українця у звʼязку з тим, що в нашій країні війна.
Я не осуджую людей, які не витримують і повертаються додому.
Поки сам не спробуєш - не зрозумієш, як це все важко.
Навіть знайомі, які тут живуть майже три роки, кажуть, що їм все ще складно.
Galina_vinsport• 20 декабря 2024
Німеччина. Я майже 2,5 роки була у Польщі, але була змушена їхати до Німеччини через сина, в Польщі я преспокійно працювала на заводі і все було чудово, але.. ця ксенофобія 🤯
Чарівне зіллячко• 20 декабря 2024
Ответ дляНеКонец-Света
А чехи за что не любят?
Никто никого нигде не любит, это верно в 90% случаев. Раздражают чужаки, их акцент, общение между собой на непонятном местным языке и многое другое.
ОйЙой• 20 декабря 2024
Ответ дляНеКонец-Света
А чехи за что не любят?
Они не то, что не любят, но основной девиз Чехии- это Чехия- для чехов. И пока ты не получил паспорт Чехии, то ты не совсем свой.
75В• 20 декабря 2024
Ответ дляЗайканалужайке
А німці люблять? В соцслужбах гавкають як овчарки. Не завжди і не всі, але є такі екземпляри. Спілкування не для людей з тонкою душевною організацією. І мова важка, навіть не думала що так її буду сприймати. Оформлення паперів- кому як повезе. Хтось за 10 днів має параграф, а хтось за 4 місяці і тільки після цього має право на виплату. Табори це окрема історія. З житлом проблеми, Німеччина переповнена біженцями.
Galina_vinsport• 20 декабря 2024
Ответ дляОйЙой
Польша для поляков🤯 это мононациональные страны, видимо
Чарівне зіллячко• 20 декабря 2024
Ответ дляПривіт з ботойбіччя
Если не секрет, вы в каком году выехали и из какого города?
Зайканалужайке• 20 декабря 2024
Ответ дляНеКонец-Света
А чехи за что не любят?
Они считают, что мы забираем их рабочие места и из-за нас поднялись цены в стране, особенно, на жилье
Чарівне зіллячко• 20 декабря 2024
Ответ дляЗайканалужайке
Правые всегда педалируют эту тему, ’чужаки отнимают у вас рабочие места’
Фенте Фря• 20 декабря 2024
Ответ дляЗайканалужайке
Будем честны: таких везде полно
Дело не в стране
Полно прекрасных поляков
Дело не в стране
Полно прекрасных поляков
НеКонец-Света• 20 декабря 2024
Ответ дляGalina_vinsport
А що з сином вашим?
НеКонец-Света• 20 декабря 2024
Ответ дляОйЙой
У Польши такой же девиз )
Не удивлюсь, если и у немцев такой же
Фенте Фря• 20 декабря 2024
Ответ дляНеКонец-Света
У Польши такой же девиз )
Не удивлюсь, если и у немцев такой же
Такой девиз будет в любой стране, куда приехало много беженцев
ОйЙой• 20 декабря 2024
Ответ дляФенте Фря
У Чехии - этот девиз был всегда, задолго до войны в Украине,
Тарабарщина• 20 декабря 2024
Не знаю как для выплат, но сестра работать в Чехию ездила, отношение к нашим очень нехорошее. Очень некомфортно им там было.
НеКонец-Света• 20 декабря 2024
Ответ дляФенте Фря
Только вот против сирийцев не вякают почему- то